Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:07 06.05.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Тема ЕООД или ДЗЗД  
Автор ivanpetrov111 (непознат )
Публикувано15.07.08 09:52



Можете ли да ми кажете какви са недостатъците на едно дззд пред еоод.Дали си струва да се регистрира еоод при положение че е толкова пъти по-скъпо.



Тема Re: ЕООД или ДЗЗДнови [re: ivanpetrov111]  
Авторпeшo (Нерегистриран)
Публикувано15.07.08 13:01



За да се образува ДЗЗД трябват поне 2 лица (независимо физически или юридически). Предимство е, че липсват главоболията и разноските по регистрация и пререгистрация в Търговския регистър. Недостатък е че сериозни клиенти май гледат с недоверие към тези формирования.
Иначе от гледна точка на ЗКПО, КСО, ЗСч. и др. принцина разлика между ООД и ДЗЗД няма



Тема Re: ЕООД или ДЗЗДнови [re: пeшo]  
Автор ivanpetrov111 (непознат )
Публикувано15.07.08 20:33



Благодаря много за отговора.Знам че не става с един човек.Но мисълта ми беше само това ли е недостатъка че клиентите "гледали не с добро око".Има ли още нещо от счетоводна или правна гледна тояка.Ако е само това е супер за моя случай.



Тема Re: ЕООД или ДЗЗДнови [re: ivanpetrov111]  
Авторпeшo (Нерегистриран)
Публикувано15.07.08 20:53



Няма абсолютно никаква друга разлика... С една дума: брой го ДЗЗД = ООД.
Може би има един нюанс който не е чак толкова интересен: Например воденето на съдебни дела против ДЗЗД са недопустими ... такива дела трябва да се водят срещу отделните съдружници. Същото е и когато ДЗЗД ще трябва да е ищец: не става, защото искът трябва да изхожда от името на някой от съдружниците, а не от името ноа ДЗЗД-то.



Тема Re: ЕООД или ДЗЗДнови [re: пeшo]  
Автор ivanpetrov111 (непознат )
Публикувано15.07.08 21:01



ОК благодаря, а само да питам понеже моята идея е да взвма някой роднина с 1%, та той за какво ще ми трябва.Освен за откриването и за закриването има ли за още нещо?Аз изкам сам да си върша работата и съответно да си нося отговорността.Той ще може ли да носи отговорност ако аз да кежеме сгафя за нещо.Или съответно да ме се бърка в работата, т.е да има право на глас вето или нещо подобно.Това не искам да се случва.



Тема Re: ЕООД или ДЗЗДнови [re: ivanpetrov111]  
Авторпeшo (Нерегистриран)
Публикувано15.07.08 21:19



Това за процентите е несъотносима за ДЗЗД (понеже процентите навеждат за дялово участие в капитала, а пък ДЗЗД не са капиталови дружества). ДЗЗД не е нищо различно от т. н. "Договори за съвместни мероприятия" по които лицето А и лицето Б се съюзяват да извършват съвместно една обща дейност, като се споразумяват как ще делят реколтата. Всеки дава нещо за постигане на общата цел - кой повече, кой по-малко. Съответно се разбират как ще делят реколтата. Но това ще е на база съответното споразумение.

А защо не направиш ДЗЗД с жена си или със старата си баба? За да не се тормозиш от другите въпроси, които си задаваш малко излишно.



Тема Re: ЕООД или ДЗЗДнови [re: пeшo]  
Автор alex333bg (непознат)
Публикувано10.12.12 23:29



Със старата баба не е удачен вариант заради годините й. По-добре с някой по-млад. Удачен вариант е с пенсионер, ако пенсионера се води управител, защото ще плаща само здравни осигуровки.

PODOBRO.COM - Един по-добър сайт



Тема Re: ЕООД или ДЗЗДнови [re: alex333bg]  
Автор kyмaнич (рекордьор)
Публикувано16.01.13 21:00



Нерегистрираният пешо бях аз (ако има значение все пак - мило ми е да срещам оттдавна казано и забравено)




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.