Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:36 20.04.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема ЕТ год.приключване 2007нови  
Авторнинa (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 17:00



Колеги,има различно мнение за патен.данък на ЕТ дали се вкл.в разх. или не.
Аз лично го изключвам от разх. на фирмата права ли съм.
Искам да попитам ,ако има платена глоба от потребителите тя включва ли се за разход, и освен ГДД ор.2001, прложение 7 ,ГФО и справка за оконч.разм.на осиг.доход друго попълва ли се?
Благодаря предварително.



Тема Re: ЕТ год.приключване 2007нови [re: нинa]  
Автормoни (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 10:04



патентния данък не е разход за фирмата всичко това което си изброила се попълва друго не



Тема Re: ЕТ год.приключване 2007нови [re: мoни]  
Автордaни (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 17:42



след като не е разход патентния данък не се попълва в ОПР така ли е ?



Тема Re: ЕТ год.приключване 2007 [re: дaни]  
Автор lubo_ch ()
Публикувано17.02.08 18:31



Колеги, тази тема се дъвче от години. Патентият данък е разход, но разход за данък. В ОПР-то влиза като "Данък от печалбата". Разликата, спрямо корпоративния данък е, че се плаща авансово през годината, а се начислява в края. Тогава се закрива салдото по см. Разчети за данък върху печалбата. Вижте определението за "разход" в т.4.5 от Общите разпоредби на НСФО.



Тема Re: ЕТ год.приключване 2007нови [re: lubo_ch]  
Авторвaня (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 09:38



в ОПР не се отразява патентния данък само в прложение №7 размер на дължимия данък за 2007 г. и внесен патентен данък през 2007 г.



Тема Чекай малконови [re: lubo_ch]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано18.02.08 10:55



Какво различава патентния данък от данък сгради, може ли някой да ми каже? Вече и в един закон ги туриха, щото е очевадно, че патентния данък не е данък от печалбата. Е, къде е логиката данък сгради да се отчита в други разходи, а патентния да отива директно в намаление на печалбата?

Колко мъка има на този свят, драги ми Смехурко!


Тема Re: Чекай малконови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Авторвaня (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 11:21



полуидиотче да разбирам ли че си съгласна с мен ?



Тема Re: ЕТ год.приключване 2007нови [re: вaня]  
Авторpep (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 19:10



Логиката да включа патентния данък в разходи за данъци е, че той не е данък от печалбата, т. е. не зависи от резултата и се плаща авансово като разрешително за развиване на дейността. Също така през всички години не съм виждала "указание" да не се признава за разход, питала съм данъчните и те не могот да ми покажат такова.



Тема Re: Чекай малконови [re: вaня]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано19.02.08 12:44



Не, според мен трябва да се отрази в ОПР, но при другите разходи, а не при данъците от печалбата. Ама преобладаващото мнение е обратното, ако трябва да съм честна.

Колко мъка има на този свят, драги ми Смехурко!


Тема Re: Чекай малконови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Авторивo (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 14:41



на мен данъчни и инспектори от Нои сами казали преди 3 год. че патентния данък не е разход и не го отразявам в ОПР




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.