Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:47 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Тема Свободна професия и авансови вноскинови  
Авторвaня (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 13:33



Свободните професии закакъв период трябва да подават авансови вноски - месечен, 3-месечен, годишен, на базата на получените приходи за периода?Благодаря Ви! реклама



Тема Re: Свободна професия и авансови вноскинови [re: вaня]  
Авторззд (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 13:56



ЗДДФЛ,ЗКПОи ДОО



Тема Re: Свободна професия и авансови вноскинови [re: ззд]  
Автор Baлeнтин ()
Публикувано15.02.08 00:45



Това преведено на нормален български език значи "Плати на счетоводител"...



Тема Re: Свободна професия и авансови вноски [re: вaня]  
Автор Baлeнтин ()
Публикувано15.02.08 01:09



В този форум са писали по въпроса за осигуровките:




Aко правилно съм разбрал:

(6) (Нова - ДВ, бр. 1 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г., предишна ал. 5 - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) Осигурителните вноски за лицата, които работят без трудово правоотношение, се внасят от осигурителя до 10-о число на месеца, следващ месеца, за който се дължат.

http://www.noi.bg/content/laws/kodeks/kd1h1.html

Редактирано от Baлeнтин на 15.02.08 01:13.



Тема Re: Свободна професия и авансови вноскинови [re: вaня]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.02.08 12:39



На база получените приходи минус 25% минус осигуровки, ама това изглежда просто само на пръв поглед, защото текстът пак не е прецизиран и не е ясно как, когато трима възложители търговци ти изплащат доходи (при което те трябва да удържат данъка) ще се приспаднат дължимите авансови осигуровки. Като капак на всичко в сметката за изплатени суми изобщо пък не е предвидено да се приспадат осигуровки, щото някой пак е мислил с гъза си (сори за непристойния израз, ама вече ми писна на шапката), така че аз бих си ги внасяла всеки месец, според както ми падне и както ми се стори най-логично.



Колко мъка има на този свят, драги ми Смехурко!

Тема Re: Свободна професия и авансови вноскинови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Авторana (Нерегистриран)
Публикувано15.02.08 16:09



а това значи ли , че ако имам сключен договор за абонаментно обслужване с плащане на 3-месечие, на всеки три месеца ще трябва да си внасям авансови вноски?



Тема Re: Свободна професия и авансови вноскинови [re: ana]  
Автор Baлeнтин ()
Публикувано18.02.08 12:16



За данъка 10% е така:

В отговор на:


Чл. 67. (1) Когато платецът на дохода не е задължен да удържа и внася данъка, данъкът по чл. 43, 44 и 46 се внася от лицето, придобило дохода, до 15-о число на месеца, следващ тримесечието на придобиване на дохода.




Но за осигуровките е много сложно и смятам да платя на счетоводител за да разбера (предполагам, че всеки месец се плащат осигуровки, но в месеците с приходи (не печалба! може и да си на загуба - пак плащаш)) се плаща повече...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.