Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:48 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Това не е обстоятелство за вписване...нови [re: coбcтвeниk]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано02.11.07 13:00



Граждански процесуален кодекс
Чл.489. (1) По реда на тази глава се вписват образуването, преобразуването, обявяването в ликвидация и прекратяването на юридически лица, възстановяването на кооперации, както и регистрацията и заличаването на еднолични търговци и обстоятелствата, които се отнасят до тях, когато със закон е предвидено вписване в регистър на съд.
...
Чл.491. Вписването се извършва въз основа на решение на съда, в района на който се намира седалището на юридическото лице или на фирмата на едноличния търговец. Решението съдържа обстоятелствата, които подлежат на вписване. Вписването има действие само за подлежащите на вписване обстоятелства.
...
Чл. 491а. (1) Когато закон предвижда, че в търговския регистър се представя документ, съдът по седалището на търговеца с определение допуска прилагането на документа по съответното фирмено дело и това обстоятелство се вписва в търговския регистър.



Подобни ще бъдат и текстовете на Закона за търговския регистър след 1.01.2008.
Има една бира от мен този, който ми покаже в кой закон е предвидено вписването на довнасянето на капитала. Ама не заглавия на закони, а член и алинея, нали разбирате.
Докато съдружниците не са внесли парите, дружеството има вземане към тях. Като ги довнесат, и след това, примерно, дружеството им отпусне заем за същите пари, то пак ще има вземане към тях. Дайте и това да го впишем, а?

Според мен на недовнасянето и на срока въобще не им е мястото в удостоверението за актуално състояние, но и да е написано, не променя нещата.
Знам също, че в доста съдилища допускат прилагане към фирменото дело на ордера или не знам си кво си, доказващо довнасянето. Явно и тези съдии разсъждават като вас, или са на принципа "да има".
Няма закон, в който да е предвидено това. Има закон - ГПК, - в който е предвидено нищо да не се вписва и прилага, ако не е предвидено в закон.
Разбира се - ваша си работа.





Тема Исках само да ги провериш...нови [re: kolejka]  
Авторcoбcтвeниk (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 15:52



.... Не съм си и помислял, kolejka, да движиш документите до и в съда.

За да не ме разбереш правилно, обаче, съм виновен аз.
Трябваше в постинга си да спомена думичките "Моля, за проверка и евентуална поправка, и за връщане на документите по НЕТА".

Поздрави!

Чест и почитания, kolejka!



Тема Re: Все пак, обстоятелство е, че...нови [re: дapя]  
Авторcoбcтвeниk (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 10:28



Здравейте, Даря!

Намирам писмото Ви за много любезно и много полезно за мен.
Благодаря, Даря!

Аз си бях приготвил документи (на файл) за да ги изпратя по НЕТА чрез мейл, на отзивчив счетоводител за проверка, консултация и евентуални поправки. И евнтуално изпращане (връщане) на поправеното чрез мейл до мой електронен адрес.
Но не се появи желаещ проверител - за което вината е изцяло моя: Не успях да формулирам коректно искане до вас, уважаемите счетоводители.

Даря, моята ( в проект) и Вашата формулировки по отношение на конкретния текст за довнасяне на размера на капитала се разминават - мисля значително. Надявям се, че няма да се почувствате обидена, че по-ми харесва, намирам за по-коректна моята формулировка. Само се притеснявам, че може да не съм прав. Съмнявам се в себе си - защото нямам опит като Вашия.

В този мо постинг, си позволявам да отговоря и на Преслав Недев. Не приемам идеята му да се обърна към адвокат: И не заради, хонорарите на адвокатите, които намирам за неоправдано високи. Не искам да се обръщам към адвокат, щото заради набеден адвокат-специалист, "бера ядове" с текста в актуалното състояние, че капиталът на ЕООД-то е внесен 70%. Заради такъв адвокат, който ми написа дори и съдебното решение за регистрация на ЕООД-то, сега притеснявам компетентната счетоводна гилдия. Убедих се колко много пишман-прависти има (и) във форум "Право".

Та: Убеден съм, че само в този форум, след консултации с вас, уважаеми счетоводители, мога коректно да си напиша молба и съдебно решение за довнасяне на размера на капитала до 100%. Щото после никой да не се чуди довнасял ли съм капитал, УВЕЛИЧАВАЛ ли съм капитал ....

Даря, ще си позволя да Ви попитам още нещо: В предложението Ви за примерен текст на молба до съда, използвате израз "УСТАВЕН КАПИТАЛ". Този израз ме смути, защото не го намирам в ТЗ. Къде да науча нещо за "уставния капитал" ?

Моля, отговорете ми!

Чест и почитания, Даря!



Тема Re: Все пак, обстоятелство е, че...нови [re: coбcтвeниk]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано05.11.07 13:04



Т.е. ти си си наумил, че нещо е еди-как си, и всеки, който ти казва, че не е така, е пишман-някакъв си.
Твоя воля.



В отговор на:

...щото заради набеден адвокат-специалист, "бера ядове" с текста в актуалното състояние



Е, да - щото нали адвокатът е този, който извършва вписванията и който издава удостоверенията.
Мога ли да помоля да ми обясните откъде следва, че това така създаващо ядове обстоятелство (плащане на задължение на съдружник към дружеството) подлажи на вписване, и каква е разликата, ако довнесените 1500 лева дружеството веднага ги даде в заем на същите съдружници? Или дори им ги подари?



Тема Re: Все пак, обстоятелство е, че...нови [re: coбcтвeниk]  
Автор дapя (наблюдател)
Публикувано05.11.07 13:38



Привет !
Може спокойно да пренебрегнете определението " Уставен " което съм използвала.
Аз съм го използвала в в смисъл -капитала записан в дружествения договор/Устав , но не е необходимо.И аз трябва да го изхвъля от речника си
Достатъчно е използването на терминологията на чл 117 от Търговския закон.
Упех




В допълнение:Вече година и половина чакаме да заработи Агенцията по вписванията в областта си на фирмената регистрация!
А защо нестава , не е трудно човек да се досети.
Румънците ни минаха и по тази " несъщественна" точка

Редактирано от дapя на 05.11.07 14:03.



Тема Мира_М, още от първия ти постинг...нови [re: Mиpa_M]  
Авторcoбcтвeниk (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 16:00



... разбрах какво ми казваш. Разбрах, че това, дали целият размер на капитала е внесен или не е внесен, е обстоятелство, което не подлежи на вписване. Разбрах!

Но заради един адвокат, които си е позволил да впише в съдебното решение за регистрация на ЕООД-то ми, обстоятелството, че капиталът е внесен 70%, т.е. 3500 лв, и е записал още, че другите 1500 лв трябва да се внесат до 31.12.2001 г, сега аз, понякога "бера ядове".
Защото текста за 1500-те лева продължава да излиза в удостоверенията ми за актуално състояние.
И този адвокат го наех аз - да ми регистрира ЕООД и (за по-бърза регистрация) дори и да напише сам самото съдебно решение за регистрация, а съдията от фирмено отделение само да подпише съдебното решение.

Разбра, нали: Съдиите в "наше село" са мързеливи, бавни, тромави, и ако не си напишеш сам съдебното решение, може и да чакаш половин година някоя деловодителка да се върне от отпуск, от болнични и т.н. за да ти го напише.

А защо сега понякога имам ядове: Щото например, като ида в "нашата селска" ОБЩИНА, "нашеселските" чиновници, за да оформят договор с ЕООД-то ми за някаква услуга, искат удостоверение за актуално състояние. Отгоре на всичко - четат удостоверенията.
И к'во да видят - а-а-а, на този юнак, капиталът му не е наред!
И се започва, ама как..., че защо.... ... ...
Я, да го изнудим за някой лев!

Ясно е, че това, дали капиталът е внесен изцяло, или не е внесен изцяло, не е обстоятелство, което има значение за това дали едно дружество е законно регистрирано, но-о-о-о: В моето удостоверение винаги пише: .............Капиталът не е внесен изцяло. Има капитал за довнасяне.

Текста на моето удостоверени е файл в нечий компютър на фирмено отделение на окръжния съд. И този файл никой не променя. И аз съм все още(според удостоверението) с невнесен капитал.

Сега рзбра ли, Мира_М, откъде бера ядове и защо не вярвам на адвокати. И вярвам на счетоводителите от форума. Вярвам ти и на теб! ..... Но имам удостоверение, с което понякога "нашеселци" ме изнудват.

Поздрави, Мира_М!

И затова ми е много важен текста на молбата ми.
И затова е много важен текста на новото съдебно решение.
И затова е този разговор с вас, уважаеми.
Затова искам някой ДА МИ ПРОВЕРИ МОЛБАТА МИ до съда И СЪДЕБНОТО РЕШЕНИЕ на съда, което решение сам съм си написал.

Благопожелания, Мира_М!



Тема Re: Все пак, обстоятелство е, че...нови [re: coбcтвeниk]  
Автор Пp.Heдeв (кафеджия)
Публикувано05.11.07 16:03



Шефе, адвоката не ти е виновен, че навремето си вкарал 3500 лв в набирателна сметка. Имал си толкова пари, адвоката го е написал.
Предполагам не отричаш, че един съдия по вписванията като погледне "капитала е внесен изцяло", а има банкови документи за 70% и е щял ти регистрира фирмата :-)
Колкото до тази твоя приказка:

В отговор на:

Убеден съм, че само в този форум, след консултации с вас, уважаеми счетоводители, мога коректно да си напиша молба и съдебно решение за довнасяне на размера на капитала до 100%. Щото после никой да не се чуди довнасял ли съм капитал, УВЕЛИЧАВАЛ ли съм капитал ....



Това не е счетоводна работа .



Тема Re: от животанови [re: Пp.Heдeв]  
Автордa-бe-дa (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 23:08



Учуден съм! Поведението ти в този постинг неотговаря нито на всеотдайноста ти , която си показвал до сега , нито на ника /кафеджията/ Усмих ни се





Тема Re: Мира_М, още от първия ти постинг...нови [re: coбcтвeниk]  
Авторkyмaнич (Нерегистриран)
Публикувано06.11.07 10:48



Уважаеми собственико (*), с една дума - загазил си го... Твоето дружество отдавна е недействително защото според ТЗ:

Чл. 70. (1) Учредяването на дружеството е недействително само когато е допуснато някое от следните нарушения:
...
6. не е внесена предписаната от закона част от капитала;

Ако почакаш още малко ще се случи следното: "В случаите по ал. 1, т. 4, 5 и 6 съдът обявява дружеството за недействително само ако нарушението не е вече отстранено или не бъде отстранено в подходящ срок, който съдът дава с определение"
И тъй като съгласно предписаната от закона част за внасяне на капитала е 70 % (чл. 119 ал.1 т.4) като останалата част се довнася в срок от 2 години съгласно чл. 115 т.4 ТЗ:

Чл. 115. Дружественият договор трябва да съдържа:
....
4. размера на капитала. Когато при учредяването не е внесен целият размер на капитала, в договора се определят сроковете и условията за внасянето му.
Срокът за довнасяне на целия размер на капитала не може да бъде по-дълъг от две години от вписване на дружеството, съответно от увеличаване на капитала;
---
Оттук възниква проблем: достатъчно е някой "заинтересован" или прокурора да поиска обявяването дружеството за недействително. Затова довнасяй ги тези 1500 лв. да си нямаш проблеми. Защото много приказки вървят на пазара... Тука трябват действия.



Тема Re: Мира_М, още от първия ти постинг...нови [re: kyмaнич]  
Авторkolejka (Нерегистриран)
Публикувано06.11.07 11:53



Хич не е загазил.Той каза ,че в баланса всичко е наред,т.е . осчетоводено ,е че остатъка от 1500.00лв е внесен и ако е спазен срока,записан в учредителния акт,ако са оформени и съответните документи .Не е задължително тази сума да се внася в банка.Фирмите си имат и каси ,така ,че разчета на съдружника с дружеството може да се урежда и в брой.А това ,че някои адвокати и млади съдии разбират само от банкови сметки ,е друга тема....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.