Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:45 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Тема МАЙЧИНСТВОнови  
АвторSlENA (Нерегистриран)
Публикувано10.09.07 11:12



ЗДРАВЕЙТЕ!

ИМАМ ВЪПРОС, НА КОЙТО СЕ НАДЯВАМ ВИЕ КАТО ПРОФЕСИОНАЛИСТИ ДА МИ ОТГОВОРИТЕ. ТОЙ Е СЛЕДНИЯТ:

АКО СЕ ОСИГУРЯВАМ НА 500 ЛВ. ШЕСТ МЕСЕЦА ПРЕДИ ТЕРМИНА, НО ПРЕЗ ЦЕЛИЯ ТОЗИ ПЕРИОД СЪМ В БОЛНИЧНИ, КАКВО МАЙЧИНСТВО ЩЕ ВЗЕМА ПРЕЗ ПЪРВИТЕ 9 МЕСЕЦА, СЛЕД КАТО СЕ РОДЯТ ДЕЦАТА

?

БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО!



Тема Re: МАЙЧИНСТВО [re: SlENA]  
Автор rado_mit (тати х 2)
Публикувано10.09.07 12:00



.. пояснете .. не може да се осигурявате .. а пък да сте в болнични .. самоосигуряващ ли сте ??? .. на трудов дог. ???? какво са тези 500лв. ??? .. повечко подробности и цифрички .. за да сме ви полезни ..





Тема Re: МАЙЧИНСТВОнови [re: rado_mit]  
АвторSlENA (Нерегистриран)
Публикувано10.09.07 14:15



ОК, ИЗВИНЯВАЙТЕ ЗА НЕПЪЛНАТА ИНФОРМАЦИЯ!

МЕН ТОЧНО ТОВА МЕ ОБЪРКВА, ЗАЩОТО АЗ ИМАМ ПРАВО НА БОЛНИЧЕН ДОКАТО ИЗЛЯЗА В МАЙЧИНТВО, НО В ТАКЪВ СЛУЧАЙ ЩЕ МИ СЕ ВНАСЯ САМО ЗДР. ОСИГУРОВКА, ВЪРХУ 500 ЛВ. БРУТНО ТРУДОВО ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ.

ТА ВЪПРОСЪТ МИ Е КАКВО СЕ СЛУЧВА СЛЕД ТОВА С МАЙЧИНСТВОТО? КАК СЕ СМЯТА ОТТАМ НАТАТЪК , 6 МЕСЕЦА НАЗАД - 90% ОТ БТВ, НО В ТОЗИ СЛУЧАЙ КАК ЩЕ СТАНЕ АКО АЗ ПРЕЗ ТОЗИ 6-МЕСЕЧЕН ПЕРИОД СЪМ В БОЛНИЧНИ?

НАДЯВАМ СЕ ТОЗИ ПЪТ ДА СЪМ ОБЯДНИЛА ПО-ТОЧНО





Тема Re: МАЙЧИНСТВОнови [re: SlENA]  
Автор _Buba_ (старо куче)
Публикувано10.09.07 14:27



Докато сте в болничен, здравната осигуровка е върху 220 лв. - така е от 01.01.2007.
За изчисляване на болничния е определящо възнаграждението или осигурителния доход, който имате 6 месеца назад, преди настъпване на временната нетрудоспособност.

Редактирано от _Buba_ на 10.09.07 14:28.



Тема Re: МАЙЧИНСТВОнови [re: _Buba_]  
АвторSlENA (Нерегистриран)
Публикувано10.09.07 14:29



ЗА БОЛНИЧНИЯ ЗНАМ ДА.
НО В ТАКЪВ СЛУЧАЙ ЩОМ КАТО БОЛНИЧНИЯТ СЕ ИЗЧИСЛЯВА НА 220 ЛВ., МАЙЧИНСТВОТО СЛЕД ТОВА ЩЕ Е КОЛКОТО МИН. РАБОТНА ЗАПЛАТА, НАЛИ ТАКА, ПРАВИЛНО РАЗБИРАМ?

БЛАГОДАРЯ!



Тема Re: МАЙЧИНСТВОнови [re: SlENA]  
Автор _Buba_ (старо куче)
Публикувано10.09.07 14:41



Ох, нещо не се разбираме:)) Не съм написала, че болничният се изчислява на база 220 лв. Това е база само само за здравните осигуровки.
Вие осигурявали ли сте се някъде в периода от 6 месеца преди болничния. Това е определящо за вас. Ако само сте започнали работа с възнаграждение 500лв., но не сте работили и не са ви осигурявали върху тази сума, то тези 500 лв. по никакъв начин няма да рефлектират върху болничния, тъй като няма внесени осигуровки върху тях.



Тема Re: МАЙЧИНСТВОнови [re: _Buba_]  
АвторSlENA (Нерегистриран)
Публикувано10.09.07 15:35



РАБОТЯ, ДА

ОТ 1ГОДИНА И ПОЛОВИНА, НО ПРЕДИ 2 МЕСЕЦА ЗАПОЧНАХ ДА СЕ ОСИГУРЯВАМ НА 500 ЛВ., ПРЕДИ ТОВА СА МЕ ОСИГУРЯВАЛИ НА 255 ЛВ. ТА ВЪПРОСЪТ МИ Е АКО СЕГА ИЗЛЯЗА В БОЛНИЧНИ, НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА КОЛКО БОЛНИЧНИ ЩЕ ПОЛУЧАВАМ, А КАКВО СЕ СЛУЧВА СЛЕД ТОВА С МАЙЧИНСТВОТО, АКО ЦЕЛИЯ ТОЗИ ПЕРИОД СЪМ В БОЛНИЧНИ?



Тема Re: МАЙЧИНСТВОнови [re: SlENA]  
Автор _Buba_ (старо куче)
Публикувано10.09.07 17:28



Обещетението за отглеждане на дете до 2 год възраст е постоянна величина:)) в момента е 180 лв., за догодина ще се промени, така че няма какво да му се случи на това майчинство, освен да си го получавате :))



Тема Re: МАЙЧИНСТВОнови [re: SlENA]  
АвторJohn (Нерегистриран)
Публикувано10.09.07 18:30



Ако сега излезнете в болнични, доходът, от който ще се определи обезщетението за този период, ще бъде от предходните 6 месеца. Да приемем, че това са 4 месеца по 255 и 2 по 500.
Когато излезнете в бременност и раждане, пак ще се вземат 6-те предходни месеца преди месеца на издаване на болничния лист. След като през целия нов 6-месечен период сте получавали обезщетение от ДОО, а не заплата, за тези месеци ще се вземе предвид дохода, от който то е било изчислено - т.е. отново 4 х 255 и 2 х 500.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.