Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:08 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Имам ли основание?нови  
Автор Фиш (вече спокойна)
Публикувано24.08.07 12:20



Драги клубари,
Имаме клиент,който оспорва доставка на стока(да кажем с основание - фактурите нямат подпис от приелия стоката), но разбрах, че въпросните фактри са декларирани по ДДС в съответните периоди.Според вас имам ли основание да не се съгласявам с неговите аргументи?

Благодаря на всички,които намерят време и се отзоват!

Много е по-лесно да се ожениш, отколкото да останеш женен.


Тема Re: Имам ли основание?нови [re: Фиш]  
Авторivetoii (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 12:49



Подпис на получятел не е задължит.реквизит. И ако са си ги включили в дневника и /или платили да си гледат работата.



Тема Re: Имам ли основание?нови [re: ivetoii]  
Автор Фиш (вече спокойна)
Публикувано24.08.07 13:03



Оспорване употребих като декларирано желание да не ги платят



Много е по-лесно да се ожениш, отколкото да останеш женен.

Тема Re: Имам ли основание?нови [re: Фиш]  
Авторivetoii (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 13:35



А протокол няма ли евентуално.
Самото включване в дневника, се казва юридич конклудентно действие и представлява приемане на даден факт. В случая- наличието на сделка.
То верно, че както и да е юридически идиоти всякакви.
Не приемайте аргументите им докрай - това е моя съвет, ако сте сигурни, че сте прави.



Тема Re: Имам ли основание?нови [re: ivetoii]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 13:51



Фактурите са включени в дневника за покупки,ползван е данъчен кредит,липсата на подпис на получателя е несериозен аргумент.
Ти си в правото си да искаш плащането да бъде извършено.



Тема Re: Имам ли основание?нови [re: ivetoii]  
Автор Фиш (вече спокойна)
Публикувано24.08.07 14:04



Благодаря на теб и на ***.

Много е по-лесно да се ожениш, отколкото да останеш женен.


Тема Re: Имам ли основание? [re: ***]  
Автор rado_mit (2хтати)
Публикувано24.08.07 14:10



.. моля ???? .. на данъчни ли се правите бе колеги ????? ..


.. да подхванем пак спора .. кое е първичното .. яйцето /ф-рата/ .. или кокошката /доставката/ .. или е ли е ф-рата документ за собственост ????????????????? ..
.. клиента може да не е получил доставка .. или да не го кефи качеството .. и т.н. .. я не се излагайте .. някой бил издал ф-ра .. другата страна да плаща веднага .. ко пише в договора с този ви клиент .. или нямате такъв .. а общите ви условия за работа с клиенти ??? .. или и това нямате ???? .. сори .. като не плаща .. има съд .. само дето той няма да гледа дали сте издали ф-ра .. нито дали сте и платили ДДС-то ..
.. аре да почиваме вече .. че май жегата е тегава за съжденията



Тема Re: Имам ли основание?нови [re: Фиш]  
АвторDriver (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 14:13



Фиш,
вие доставката можете да я докажете и чрез:
- товарителница, ако сте правили
- пътните листи и/или другите документи на превозвача, дори и тахо-шайбите
- писмени показания на шофьора/ карах до там и там, така и така изглежда склада,мястото където разтоварвах, беше прието от еди кой/коя си - изглеждаше така и така/, ако трябва клетвени показания на предалия стоката
отказаха да се подпишат, нямаха печат, но товара взеха...

Тези ти търсят POD(proof of delivery), затова при други доставки товарителница, фактури и опаковъчни листи и подписани от съответното лице и подпечатани със съответния печат - иначе не разтоварва.
Изискваш си го от превзвача, да представи тези документи при плащане на транспорта или пък си инструктираш шофьора....
Това е обичаен номер на "европейските фирми" към такива като нас - ако мине номера.Като опитите за застрахователни измами по морето/откраднаха ми фотоапарата,камерата и т.н. - после ги намират в багажа/



Тема Re: Имам ли основание?нови [re: rado_mit]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 14:18



Не се правя на данъчен,нито се занимавам с криминалистика.Действително по повод създалата се ситуация могат да се зададат много въпроси,но аз отговарям според информацията,която е подадена,а ако тя е подвеждаща и са се заиграли да си носят последствията.



Тема Re: Имам ли основание?нови [re: rado_mit]  
Автор Фиш (вече спокойна)
Публикувано24.08.07 14:25



Ето ти една мента, безалкохолна, за разхлаждане


И договор имаме, и пътни книжки имаме, но наклонът на подписа на приелия 2-те фактури бил друг, а той междувременно бил напусналАз да не съм графолог-криминалист.
Но съгласи се, не е справедливо колегата да отнесе последствията.

Питането беше:ако не признаваш доставката по фактурата, защо я включваш в дневника си за покупки?!

Много е по-лесно да се ожениш, отколкото да останеш женен.


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.