Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:31 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Износ на услуга ли е тованови  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 18:50



Българска фирма, регистрирана по ДДС в България назначава човек, който ще работи като представител на чужда фирма (от ЕС) на територията на България. Чуждата фирма ще заплаща определена такса на нашата фирма, а пък тя от своя страна ще плаща заплата на този човек. Идеи каква фактура да издам на европееца - със или без ДДС?





Тема Re: Износ на услуга ли е тованови [re: 123]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.08.07 19:20



Назначаването на човека и таксата, която ще ви плащат европейците, според мен, са две събития нямащи общо помежду си от гледна точка на данъчните. Т.е. трябва да се гледа само таксата. Какви услуги ще извършвате срещу тази такса? Така както е описано на мен ми приличат като да са с място на изпълнение на територията на страната и следователно облагаеми с 20% ДДС, но дайте някакви подробности.

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.



Тема Re: Износ на услуга ли е това [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 10:16



Прилича на нещо като отдаване под наем на персонал. Заплеснах се по хипотезата на чл. 21 ал 3 буква Г) и Е). Лицето работи на тр.договор при нас, ама реално работи за чужденеца - проучва пазара за последващо навлизане на самата фирма, търси клиенти, обработва информация и т.н. Определено това лице работи на територяита на страната, но услугата я фактурираме ние на чужденеца



Тема Re: Износ на услуга ли е тованови [re: 123]  
Авторфифa (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 11:08



Доколкото разбирем,вашият служител ще получава заплата от Вас,но чуждата фирма от ДЧ на ЕС ще заплаща услугата на Вас след фактуриране. При тези обстоятелства ,мисля че не трябва да нач. 20%ДДС. Фирмата от ДЧ на ЕС си самоначислява данък в съответната ДЧ. оснв.чл22ал.4 от ЗДДС.



Тема Re: Износ на услуга ли е тованови [re: фифa]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 11:56



А ако фирмата, получател не е регистрирана по техния ЗДДС???





Тема Re: Износ на услуга ли е тованови [re: 123]  
Авторфифa (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 12:32



Ако не е регистрирана по ДДС, Българската фирма не нач.20%ДДС а трупа обороти за регистрация в съответната ДЧ. чл.22 ал. 3 ЗДДС.



Тема Re: Износ на услуга ли е тованови [re: 123]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.08.07 14:53



Не съм сигурна дали може да се говори за предоставяне на персонал по смисъла на чл.21, ал.3, щото единствения коментар, който намерих по въпроса що е то осигуряване на персонал се отнася до трансферите на футболистите, а там ситуацията е по-различна, тъй като футболистът сключва договор с новия клуб, а при вас човекът си е във вашата фирма.

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.



Тема Re: Износ на услуга ли е тованови [re: фифa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.08.07 14:55



Какво общо има с транспортните услуги този казус?

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.



Тема Re: Износ на услуга ли е тованови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Авторфифa (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 15:10



Колежката да изясни каква е услугата,но ако е различна от транспортата услуга ,то тогава тя отговаря на чл.24ал2 от ЗДДС .



Тема Re: Износ на услуга ли е тованови [re: фифa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.08.07 15:21



Аз вече съвсем се обърках, но въобще не съм сигурна, че става дума за посредничество във връзка с услуга. Зависи какво продава или купува немската фирма. Ако става дума за покупко-продажба на стоки, не е и чл.24. Наистина трябват повече обяснения.

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.