Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:55 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Износ на услуга ли е тованови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
АвторФифa (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 15:39



Прочетох по внимателно казуса.Излиза ,че чуждата фирма не иска да обясни този неин представител-служител във българската фирма каква функция ще изпълнява и за каква дейност ще получава заплата от българската фирма.За извършена от някого работа се подписва контркти м/у фирмите.За това колежката не може да обясни за какво става дума.Това е само моето мнение по въпроса.



Тема А я като спомена, че трябва да се следи оборотанови [re: Фифa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.08.07 15:50



кажи, според теб кой праг трябва да прехвърли фирмата при продажба на услуги в чуждата държава на нерегистрирано лице. Аналога на нашите 50000 или...?

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.



Тема Re: А я като спомена, че трябва да се следи оборотанови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Авторфифa (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 16:02



Аз мисля ,че прага който съответства за регистрация по ДДС в чуждата ДЧ,защото нерегистрираното лице е в чуждата ДЧ.



Тема ДА ПОЯСНЯнови [re: фифa]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 18:41



1. Ние сключваме договор с немеца, че ще проучваме пазара, ще обработваме информация, наш служител ще се среща с потенциални клиенти, ще го рекламира и .т.н Както и да го гледам, това ми се струва, че е в хипотезата на чл. 23 от ЗДДС, по -точно ал. 3. Ние не начисляваме ДДС, защото това е сделка с място извън територията на страната и немеца си гледа неговия закон и си начислява ДДС там. Ако обаче този шваб се окаже нерегистриран по техния ЗДДС, САМО ТОГАВА ЛИ??? аз трупам оборот за регистрация по техния ЗДДС???
2. Аз ще назнача човек, който НЕМЕЦА е одобрил, този човек ще е на трудов д-р при нас, ние ще му плащаме заплатата, ма реално ще работи за немеца - прилича малко на наем (лизинг ) на персонал, ма пак попадаме в хипотезата на чл. 23 ал 3, нали така?

и в двата случая - фактура БЕЗ ДДС от нас, без Д.К-т за покупките по повод тази сделка.
Така мисля аз, а вие?



Тема Re: ДА ПОЯСНЯнови [re: 123]  
Автор _Buba_ (старо куче)
Публикувано16.08.07 21:21



Много се замота с този наем на персонал. Вашата фирма ще фактурира проучване на пазара, а въпростният работник е назначен при вас и работи по тази сделка, но въпреки всичко си е ваш работник. Заплатата и осигуровките на работника ще влезят в калкулацията на услугата. Услугата е по чл.21 ал.3 и не начислявате ДДС.
За покупките имате право на данъчен кредит. Това е записано в чл.69 ал.2

Доставки с право на приспадане на данъчен кредит
Чл. 69. (1) Когато стоките и услугите се използват за целите на извършваните от регистрираното лице облагаеми доставки, лицето има право да приспадне:
1. данъка за стоките или услугите, които доставчикът - регистрирано по този закон лице, му е доставил или предстои да му достави;
2. начисления данък при внос на стоки по чл. 56 и 57;
3. изискуемия от него данък като платец по глава осма.
(2) За целите на ал. 1 за облагаеми доставки се смятат и:
1. доставките в рамките на икономическата дейност на регистрираното лице, които са с място на изпълнение извън територията на страната, но които биха били облагаеми, ако са извършени на територията на страната;



Тема 10х Бубенови [re: _Buba_]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано17.08.07 08:23



и аз така го мислех, само дето съм проспал чл 69 ал 2 . БЛАГОДАРЯ!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.