Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:00 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема ПИСНА МИ ОТ НОВИЯ АЖУР!нови  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано12.03.07 18:18



Не искам съвет. Искам просто да кажа на всички да не си купуват тази глупост.

Последния номер- осчетоводявам контирани операции от модул Продажби. Преди това колежката, която е забравила, че работим по нов начин е пуснала някои фактури през модул Счетоводство. И ТЪПАТА ПРОГРАМА ПО НИКАКЪВ НАЧИН НЕ МЕ ПРЕДУПРЕЖДАВА ДОРИ, ЧЕ ИМА ДУБЛИРАНЕ НА ФАКТУРИТЕ В ДНЕВНИЦИТЕ. Основно изискване към всеки един софтуер е "глупакоустойчивост". Учи се в първите три часа по информатика, обаче софтуеристите на Бонев софт очевидно не са го учили. Сега трябва да пускам един куп сторнировъчни операции, дневникът за продажбите ми да заприлича на задник и по никакъв начин не мога да изтрия дублираните операции, така че да има някаква прегледност. Не мога да повярвам, че е възможно едни и същи хора да са създали досовския и уиндоуския Ажур. Разликата между тях е от земята до небето.
Да не говорим, че няма начин или поне като попитах, не ми казаха да има такъв, за вкслючване на анулирана фактура с нулева стойност в дневниците. Пускаш я веднъж с плюс, пък веднъж с минус и пишеш протоколи за анулиране като луд. За това имам съмнения, че "консултантите" им са наясно, колкото и щерка ми, ама...

Не можеш да се сърдиш на Бог, ако не вярваш в него

Тема Още дивотиинови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано12.03.07 18:41



Във всяка друга програма под Уиндоус може да си скриеш съответното прозорче долу и да работиш с други модули от програмата. Но в Ажура това не може да стане. За да работя с каквото и друго да е, трябва да затворя цялата програма и после да я отварям наново с всичките му пароли, модули и простотии. Операциите се вкарват три пъти по-бавно от на досовската версия. Един куп корекции, които на досовската програма можеха да се коригират, докато си в операцията, на тази не може. Трябва да излезеш, да влезеш и така до окончателно оглупяване.

Не можеш да се сърдиш на Бог, ако не вярваш в него


Тема Re: Още дивотиинови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Пp.Heдeв (кафеджия)
Публикувано12.03.07 20:21



Хммммм, нов софтуер?



Тема Ненови [re: Пp.Heдeв]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано13.03.07 07:14



Ние може да правим грешки, но проблемът не е в това, а в това, че програмата го позволява. За да позволи двойно осчетоводяване, очевидно е, че няма никаква връзка между модулите Продажби и Счетоводство. Е, аз ли да им направя връзката, питам? Досовският Ажур ме предупреждаваше, когато се опитам да вкарам фактура два пъти и не само ме предупреждаваше, ами направо не ми позволяваше да го направя, а аз и тогава съм правила опити. Това е разликата между добрия и лошия софтуер. Добрият не те кара непрекъснато да мислиш за него, а ти позволява просто да го ползваш.

Не можеш да се сърдиш на Бог, ако не вярваш в него


Тема Re: Ненови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор бaтe Любo (Баш Батакчия )
Публикувано13.03.07 10:15



виж сеа без да правя реклама искам да си похваля Делтата . Нема такива простотии там , не ви навивам да я купувате .... Обаче за мене е най -добрата . Пък някоя котка би казала - хммм, въпрос на вкус



и ловец съм и рибар съм , на закона мамата е....л съм

Тема Аз ще хваля нещонови [re: бaтe Любo]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано13.03.07 10:40



чак догодина евентуално, щото като съм дала толкова пари за тоя боклук, ще трябва да си го търпя още една година, ама... А стария Ажур беше толкова лесен за работа и сугурен... Е, имаше си и там разни неща, но поне не те допускаше да правиш глупости. И във всички менюта можеше да ползваш десните клавиши. Сега в протоколите ли, в какво, вече не помня, мога да пиша цифри само с горните клавиши. Баси счетоводната програма! Събирам им простотиите и ще им ги връча най-тържествено след годишното приключване. Не че им пука, щото от предишното връчване никакъв ефект няма, но...

Не можеш да се сърдиш на Бог, ако не вярваш в него


Тема Re: Ненови [re: бaтe Любo]  
Авторcия (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 22:31



хм.... въпрос на вкус... казала котката и продължила да си ближе гъза



Тема Оказа се, че все пак има начиннови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано14.03.07 08:43



да се вкарат анулираните фактури с нула, ама явно го знае само една служителка, щото миналият път младежът, когото питах и който чух, че се консултира с още някого, каза че няма начин.

Ако и аз така "консултирам" точно след два месеца ще си реша проблема с килограмите, щото няма да има какво да ям.

Не можеш да се сърдиш на Бог, ако не вярваш в него

Тема Re: Оказа се, че все пак има начиннови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Авторkk (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 09:28



ходи дай 100 лева за Делта на микроинвест и не се кахъри повече!
особено ако не отчиташ голям склад е прекрасна..



Тема Re: ПИСНА МИ ОТ НОВИЯ АЖУР!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
АвторTest (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 09:38



Кьорав карти не играе :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.