Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:04 04.06.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Деклариция 6нови  
АвторCЧET (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 08:54



Здравейте!Колеги,какво става с Деклорация 6 ?Дали вече има програмен продукт вече?Приемат ли я вече?Някой ходил ли е да я подава?



Тема Re: Деклариция 6нови [re: CЧET]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 09:45



На мене ми я приеха на хартиен носител, миналата седмица, офис Възраждане



Тема Re: Деклариция 6нови [re: ***]  
Авторcчeт (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 09:55



Да,ама във Витоша не я приемат на хартиен носител!Колко пъти я носих и все ме връщат!Да изчакам програмния продукт и тогава!



Тема Re: Деклариция 6нови [re: cчeт]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано12.03.07 11:00



В новото указание, което излезе тези дни е записано "Декларации обр. 6 се подават на хартиен носител, на електронен и хартиен носител или по Интернет." Ама не е казано в кои случаи може да се подават САМО на хартиен носител



И мен ме връщаха няколко пъти, но сега след това указание съм решила днес да се пробвам пак - дано пък да я приемат.



Тема Re: Деклариция 6 [re: HaдяИ]  
Автор Dani* (заплес)
Публикувано12.03.07 11:50



ако пак те върнат, искай подпис на случителката

да пише и датата
при евентуална проверка след време ...ще си вързала гащите



Тема Re: Деклариция 6нови [re: Dani*]  
Авторneznaika (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 15:09



Моля за помощ- не съм счетоводител и бих искала само да Ви попитам в декларация 6 кои осигуровки се посочват- само тези от рабтодателя или от работодателя и за сметка на осигуреното лице. Благодаря Ви много предварително!



Тема Re: Деклариция 6нови [re: neznaika]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 16:16



Всички, без тези на самоосигуряващите се и ДОД на ДУК



Тема Re: Деклариция 6нови [re: ***]  
Авторвaвa (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 17:28



Аз да се включа тук:
декл.6 за самоосиг.лица как и от кога се подава



Тема Re: Деклариция 6нови [re: вaвa]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано13.03.07 09:30



Пише го в указанието:

Самоосигуряващите се лица подават Декларация обр. 6 в компетентната ТД на НАП еднократно до 15 април за дължимите осигурителни вноски за фондовете на държавното обществено осигуряване, универсален пенсионен фонд и здравно осигуряване за предходната календарна година. В декларацията се включват авансовите вноски направени през годината по реда на чл. 6, ал. 7 от КСО и чл. 40, ал.1, т. 2 от ЗЗО и размера на окончателната осигурителна вноска за съответния фонд или здравно осигуряване, определен по реда на чл. 6, ал. 8 от КСО.

Самоосигуряващите се лица попълват в т. 1- Код на осигурителя – единен граждански номер, личен номер на чужденец, и в т. 2 -Име на осигурителя - трите имена по документ за самоличност. В т. 9 – Месец и година, за които се отнася плащането - попълва се месец 13 и годината, за която се отнася. Попълват се точки 10 – Дължими вноски за ДОО, 12- Дължими вноски за ДЗПО в универсален пенсионен фонд, и 14 - Дължими вноски за здравно осигуряване.

Самоосигуряващите се лица не попълват т.18 - Дата на изплащане/ начисляване на възнаграждението.

В Протокола /приложение №5 от Наредбата/ самоосигуряващите се лица попълват периода, през който е упражнявана дейност.



Тема Re: Деклариция 6нови [re: ***]  
Авторneznaika (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 10:27



Благодаря Ви!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.