Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:10 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Регистриране на ЕООД? за какво да внимавамнови  
АвторDimo (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 15:22



Здравейте,
решил съм да регистрирам ЕООД тъй като се налага да имам фирма като според консултациите които направеих е по добре да бъде ЕООД а не ЕТ.
Та въпроса е за какво трябва да внимавам и какво да имам предвид когато отида да ми регистрират ЕООД? от какво трябва да се "пазя" и горе долу за какъв срок става целият процес.

Мерси



Тема Re: Регистриране на ЕООД? за какво да внимавамнови [re: Dimo]  
Автор бaтe Любo (Баш Батакчия )
Публикувано07.03.07 15:31



пази се от кръвожадни адвокати , и като вземеш решението в 3 дневен срок бегай да си направиш булстат в агенцията по вписванията



и ловец съм и рибар съм , на закона мамата е....л съм

Тема Re: Регистриране на ЕООД? за какво да внимавам [re: бaтe Любo]  
АвторHEЛИ (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 15:54



А КЪДЕ Е ТАЗИ АГЕНЦИЯ ПО ВПИСВАНИЯТА?



Тема Re: Регистриране на ЕООД? за какво да внимавамнови [re: HEЛИ]  
Автор бaтe Любo (Баш Батакчия )
Публикувано07.03.07 15:58



за София е на П.Волов в сградата на статистиката



и ловец съм и рибар съм , на закона мамата е....л съм

Тема Re: Регистриране на ЕООД? за какво да внимавамнови [re: Dimo]  
АвтортEPE3APKATA (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 16:18



Преди да хукнеш за Булстат, напиши на "Гугалчо" БУЛСТАТ и от страницата
прочети каква такса и по коя сметка да я внесеш, какви документи да носиш , пък и молба трябва да попълниш и т.н.



Тема Re: Регистриране на ЕООД? за какво да внимавамнови [re: бaтe Любo]  
АвторOOD (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 16:28



Аз пък се интерсувам,ако се регистрира ООД с голям капитал примерно 30000лв,после може ли да се намали на 5000лв със съдебно решение,и съдружниците могат ли да си вземат обратно парите т.е.25000лв.И ако е да,то на тях дължат ли някакви данъци.?Благодаря предварително.





Тема Re: Регистриране на ЕООД? за какво да внимавамнови [re: OOD]  
Автор бaтe Любo (Баш Батакчия )
Публикувано07.03.07 16:30



еййй , много сте хитри ве

- може да се регне с по-голям капитал - петте бона са минимален , ама после за чий хуй ще си вземат обратно капитала - я прочети дали това нема да е доход на физ.лице и дали нема да плати

и ловец съм и рибар съм , на закона мамата е....л съм

Тема Re: Регистриране на ЕООД? за какво да внимавамнови [re: бaтe Любo]  
АвторOOD (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 17:03



Ами според мен най-чистия начин да вкараш пари в дружеството е именно този с голям капитал,иначе има лихви,които пък са доход за съдружниците и следва данък по ЗДДФЛ.Иначе колкото до това дали намаляването на капитала е доход за съдружниците,то мисля,че НЕ е,защото документално доказаната цена на придобиване е пак толково колкото ще получат и разликата за облагане е 0(нула).Или поне аз така мисля и за това ми е интересно да чуя и други мнения.





Тема Re: Регистриране на ЕООД? за какво да внимавамнови [re: OOD]  
Автор бaтe Любo (Баш Батакчия )
Публикувано07.03.07 17:11



така де ама те ще получат като физ.лице доход - а как ще си извадят пак като такива разхиди , а ?



и ловец съм и рибар съм , на закона мамата е....л съм

Тема Re: Регистриране на ЕООД? за какво да внимавамнови [re: бaтe Любo]  
АвторOOD (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 17:22



Значи парите,които внисат съдружниците при учредяването на дружеството(30000)се приема,че са доказани доходи,които вече са били обложени веднъж.И с тях се учредява капитала примерно 300 дяла*100лв.и това е доказаната цена на придобиване.След време намаляват капитала и взимат обратно 250 дяла*100лв.,който чрез съд.решение могат да докажат,че са придобили пак за същата сума 250*100.Е не виждам логика,тези пари отново да им се считат за доход и пак да плащат на тях д-ци,при положение,че са били обложени преди регистр.на дружеството.Ти може би имаш в предвид,че се дължи д-к за ликвидационните дялове,но това според мен е съвсем друг случай.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.