Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:18 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема НАП - декл.1 и 6нови  
Автор mimi_1999 (непознатка)
Публикувано01.03.07 14:40



Здравейте!
Бях попитала тук преди дни...какво да попълня в декл.1 за начислен данък и нетно възнаграждение...питането ми беше във връзка с годишното изравняване на ДОД. Днес отидох в НАП, където ми заявиха,че корекцията на този дод не влиза нито в начислен данък нито в нетното възнаграждение в декл.1. И ми вметнаха, че за декл.6 не било както миналата година да се пише внесения ДОД, а май начисления,защото по новия закон били по различни членове?
Нещо съвсем се обърках....някакви съгласия или несъгласия???





Тема Re: НАП - декл.1 и 6нови [re: mimi_1999]  
Автор PanTer ()
Публикувано02.03.07 11:38



Изобщо не съм съгласна, че не влиза никъде. Независимо дали се удържа или възстановява годишен данък това променя нетната сума на лицето от което се изчислява неговия болничен например. Променя и сумата, която в крайна се внася в бюджета.
А НАП бих останала безкрайно изненадана ако изобщо са в час с каквото и да било, касаещо новото законодателство. Че и старато, ма нейсе. Те не мислят. Те закони не четат. Те чакат само указания. А след като по този въпрос указания няма каквото и да отговорят е все едно - няма нито стойност, нито сила.



Тема Re: НАП - декл.1 и 6нови [re: PanTer]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано02.03.07 11:44



Преизчислението на годишния данък не би следвало да променя нетната сума.
Ако не вярвайте, попитайте ТRZ-to





Тема Re: НАП - декл.1 и 6нови [re: :)]  
Автор TRZ-to (стар познат)
Публикувано02.03.07 15:36



А тъй, сложИ ме ти на топа на устата, измии си с мен ръцете

. После ако има масов линч ще удариш ли едно рамо барем?

Всичко в страната е пълен хаос, само престъпността е организирана

Тема Re: НАП - декл.1 и 6нови [re: TRZ-to]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано02.03.07 15:45



Винаги за теб


Хайде сега копни тук указанията на Карановски по въпроса



Тема Re: НАП - декл.1 и 6нови [re: :)]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано03.03.07 07:44



Как така няма да се промени нетната сума?
Ако в резултат на преизчислението на ДОД възстановявам данък - нетната сума ще се увеличи, ако път удържам данък - нетната сума ще се намали.
Нещо не те разберам, моля да обясниш???



Тема Re: НАП - декл.1 и 6нови [re: lumixx]  
Авторira999 (Нерегистриран)
Публикувано03.03.07 13:00



я дайте това указание, много се замислям , нещо не разбирам и аз



Тема Re: НАП - декл.1 и 6нови [re: lumixx]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано03.03.07 16:43



Прав е човекът усмивка, че преизчислението на данъка не променя нетната сума в декларация 1. В тази декларация попълваме не нетната сума от ведомостта за заплати, а онази „нетна сума”, която се има предвид при изчисляването на обезщетението за временна нетрудоспособност.
Нали се сещате за онзи текст, в който се казва че това обезщетение е 80% от БТВ, но не повече от нетното? Е точно това „нетно възнаграждение” ги интересува в НОИ, а не какво реално получава лицето от вашия касиер.



Тема Re: НАП - декл.1 и 6нови [re: eл]  
Автор mimi_1999 (непознатка)
Публикувано05.03.07 11:24



Здравейте!
Правилно ли се ориентирам, че наистина си пиша начисления данък и нетното възнаграждение за м.01 без изобщо да обръщам внимание на изравняването? И аз се сетих, че това изравняване не влиза при изчислението на болничните...ако е така да си правя корекция за декл.1 за м.01,че ги напусках вече неправилно



И какви са тези указания на Карановски ли беше? Къде да ги търся?

Редактирано от mimi_1999 на 05.03.07 13:46.



Тема Re: НАП - декл.1 и 6нови [re: mimi_1999]  
Авторблara (Нерегистриран)
Публикувано05.03.07 16:22



Днес в сайта на НАП са публикували ново становище и с някои примери. Ако на някой му върши работа:

http://www.nap.bg/security/instructions.htm




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.