Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:36 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Протоколи по чл.117 от ЗДДСнови  
Автор PUXKA (непознат )
Публикувано01.02.07 11:35



Протоколът по чл.117,във връзка със чл. 163а,ал.2 за начисляване на данъка от получателя се описва във Дневника за покупките и продажбите. Интересуваме и в двата дневника ли се завежда и данъчната основа и ДДС-то.
Ако е така,какъв е смисъла,защото резултатът ще е нулев.



Тема Re: Протоколи по чл.117 от ЗДДСнови [re: PUXKA]  
Авторблara (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 15:52



Смисъла на подобно самоначисляване е, че няма паричен поток, съответно се избягва възможността за измами. Т.е. ако бяхте платили ддс-то на доставчика в брой или по сметка, той трябва да го даде на държавата, а вие да си го искате от нея. И тук освен разминаването във времето между изваждането на парите от джоба ви и евентуалното връщане от държавата, реално могат да минат и години. С въвеждането на самоначисляването се избягва необходимостта веднъж вие да кредитирате държавата безлихвено за неопределено време и втори път възможността да изтеглите от нея суми, които реално в бюджета не са постъпили в резултат на некоректно отношение от страна на вашия доставчик и т.н. и т.н.
Това е смисъла на нулевия резултат, разчитането става само между вас и държавата е един и същи период без посредничеството на вашия доставчик. А бюджета ще си получи физически ддс-то когато се реализира продукцията до крайния клиент, който вече ще го плати на вас а вие на държавата :-)



Тема Re: Протоколи по чл.117 от ЗДДСнови [re: блara]  
Авторneznae6tata (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 19:14



Много Ви благодаря колежке (макар и да не съм задала аз въпроса)!



Тема Re: za Blagaнови [re: neznae6tata]  
АвторTodorova (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 18:29



a ne stava li dvoino na4isliavane vav vremeto v Dnevnika za prodavbi,, vednaj go na4isliavam v prodajbi i pokupki i oste vednaj v prodajbi, kogato fakti4eski go prodavam?



Тема Re: za Blaga [re: Todorova]  
Авторблara (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 18:43



Не разбира се, замисляли ли сте се изобщо за технологията и смисъла на така наречения данък добавена стойност? Това е косвен данък, което ще рече че този, който в крайна сметка го поема окончателно е крайния потребител. Ако вие не се явявате такъв, значи сте само посредник между клиента и държавата в този процес. В крайна сметка тези пари- ДДС-то не са наши пари, т.е. не са на фирмите посредници, това са парите на крайния клиент, които той дава на държавата, чрез поредица от посредници.

И как ще стане два пъти след като първия път при покупката от джоба ви нищо не е излязло?



Тема Re: Протоколи по чл.117 от ЗДДСнови [re: PUXKA]  
АвторDesi (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 18:47



Колеги, във всички случаи на анулиране на фактура ли се съставя този протокол?
Ако фактура е анулирана и е съставена нова в същия ден?
И как се завежда анулирана фактура в дневника за продажби - като нулева??



Тема Re: Протоколи по чл.117 от ЗДДСнови [re: Desi]  
Авторблara (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 18:57



Протоколът от темата, в която задавате въпроса си, не е протокола който търсите. Търсеният от вас протокол е в чл.116 от ЗДДС, както и отговорите на въпроса ви.

" Коригиране на фактурите и известията
Чл. 116. (1) Поправки и добавки във фактурите и известията към тях не се разрешават. Погрешно съставени или поправени документи се анулират и се издават нови.
(2) За погрешно съставени документи се смятат и издадените фактури и известия към тях, в които не е начислен данък, въпреки че е следвало да бъде начислен.
(3) За погрешно съставени документи се смятат и издадените фактури и известия към тях, в които е начислен данък, въпреки че не е следвало да бъде начислен.
(4) Когато погрешно съставени документи или поправени документи са отразени в отчетните регистри на доставчика или получателя, за анулирането се съставя и протокол - за всяка от страните, който съдържа:
1. основанието за анулирането;
2. номера и датата на документа, който се анулира;
3. номера и датата на издадения нов документ;
4. подпис на лицата, съставили протокола за всяка от страните.
(5) Всички екземпляри на анулираните документи се съхраняват при издателя, а отчитането им от доставчика и получателя се извършва по ред, определен с правилника за прилагане на закона."

И един жокер- ключов момент се явява дали издаването и анулирането на документа е в един и същи период и дали вече е отразен по регистрите.



Тема Re: Протоколи по чл.117 от ЗДДСнови [re: блara]  
Авторвaня (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 21:35



колеги извинявайте за въпроса не точно по темата ама в протокола по чл.117 описвате ли подробно стоките както са по инвойса или само стоки съгласно инвойс №.....



Тема Re: Протоколи по чл.117 от ЗДДСнови [re: вaня]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 21:57



Аз ги пиша подробно, ред по ред. Даже съм се разбрала с основните ни доставчици да ми ги пращат във файл, за да ми е по-лесно, да не набирам 50 страници ред по ред.



Тема Re: Протоколи по чл.117 от ЗДДСнови [re: Aз]  
Авторпъpви път (Нерегистриран)
Публикувано02.03.07 12:02



Вкарвам в дневника на продажбите протокол по ВОП и ми изписва ,че съществува документ със същия номер,а това е фактура за продажба ,която ми започва с №1 и протокол по ВОП,който също съм го номерирала с №1,какво да направя и второ в протоколите за ВОП по чл.117-основанието за начисляване на данъка това ли пишете" съгл.чл.117,ал.1от ЗДДС и чл.81 ал.1от ППЗДДС"?Моля за малко помощ!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.