Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:44 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Инспекция по труданови  
Автор/// (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 11:39



Колеги,ще имаме проверка от ИТ.Бихте ли ми казали какво трябва да приготвя.
Благодаря предварително.



Тема Re: Инспекция по труданови [re: ///]  
Автор/// (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 12:14



Никой ли не е имал подобна проверка?



Тема Re: Инспекция по труданови [re: ///]  
Автор бaтe Любo (Баш Батакчия )
Публикувано19.02.07 12:28



1.правилник за вътрешния ред
2.длъжностни характеристики
3.книги за инструктаж
4. договор и анески със служба по трудова медецена
5.Резултати от замерванията от трудовата медецина по безопасността на работното място- осветеност , запрашеност и пр.
6.всичко друго за което успеят да се хванат и ние не се сещаме ...
7. а и трудовите договори гледат - та да няма некой без договор ; ако е и магазин ни проверяваха за цените върху всяка стока , макар че не се сещам тва кво ги боли , ама .....
успех



и ловец съм и рибар съм , на закона мамата е....л съм

Тема Re: Инспекция по труданови [re: ///]  
Авторmalchugankata (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 12:29



По принцип се проверяват досиетата на всички служители на фирмата - трудови договори - дали са правилно попълнени всички параметри, допълнителни споразумения, ведомости за заплати, както и книгите за инструктаж- всички видове, за ежедневен и периодичен
Това са основните документи
Всичко останало зависи от вида на проверката
Могат да ти поискат всички документи за безопасност и хигиена, както и за вътрешния трудов ред и за преминала проверка от службите за трудова медицина



Тема Re: Инспекция по труданови [re: бaтe Любo]  
Автор/// (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 12:41



Много ви благодаря.
Сега преглеждам досиетата,имаме майка в отпуска за гледане на дете до 2г.,но няма декларация,че детето не оставено за отглеждане в държ.учреждение.Знаете ли от къде нога да намеря готова бланка?



Тема Re: Инспекция по труданови [re: ///]  
Автормaл4yraнkaтa (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 12:45



как се казва точно тази декларация?



Тема Re: Инспекция по труданови [re: ///]  
Автор ves_nik (непознат )
Публикувано19.02.07 13:51



Зависи каква ви е фирмата.Проверяват ел.таблата замерват дали са правилно заземени,дали имаш подсилени предпазители и всякакви такива.После те насочват към някой свой агент,който да ти замери всички контакти и други такива и да ти издаде документ,че всичко е ок.Изобщо пъхат си носа навсякъде и после плащаш за всяко проверено нещо от другата фирма.След това отново те посещават от инспекцията и намират,че макар колегата да е проверил всичко трябва отново,защото тук май не е добре.Ако се хванеш на хорото им няма край.но ако се опериш и ги питаш кой ще плати новите замервания,леви,леви и не се появяват скоро.Успех и не се давайте.КОЛКОТО ПО СЕ СЪГЛАСЯВАШ С ТЯХ,ТОЛКОВА ПО ЗЛЕ ЗА ТЕБ.



Тема Re: Инспекция по труданови [re: мaл4yraнkaтa]  
Автор/// (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 13:59



Декларацията,пише,че е по чл.46 от КТ,но аз лично немога да намеря връзка с майчинството.Ще съм много благодарна ако ми помогнтете.
благодаря на всички,които се отзоваха



Тема Re: Инспекция по труданови [re: ///]  
Автормaлчyraнkaтa (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 15:01



По принци, когато една майка излезе в отпуск за гледане на дете до 2г трябва да попълни няколко декларации, а именно:
- декларация от Наредбата за работното време, почивките и отпуските - по чл 46, ал. 1 и 2
- декларация за ползване на отпуск по чл. 164, ал. 1 и 3 и чл. 165 ал 1 от КТ
- декларация че майката не е дала съгласието си за ползване на допълнителен отпуск от друго лице
- декларация относно поредността на децата
- молба - заявление за ползване на отпуск за отглеждане на малко дете
- декларация, че детето не е настанено в детско заведение- това което теб ти искат мисля!!!!

тя изглежд така:

Декларация

Долуподписаната............................./трите имена/ ЕГН........................Л.К. №....................издадена от ...................., с адрес.....................................

Декларирам

................................/трите имена на детето/с ЕГН......................, родено на ..........г, не е настатено в детско заведение на пълна държавна издръжка и в момента аз полагам грижи за него.


дата................... подпис


успех





Тема Re: Инспекция по труданови [re: бaтe Любo]  
Автор Dani* (заплес)
Публикувано19.02.07 15:21



да допълня

план за бедствия и аварии, който се актуализира всяка година с прикрепен към него списък на работниците които са запознати с него ...демек разписали се



службата по трудова медицина ти издава един куп документи и тъпотии които също гледат
дали са направени профилактични прегледи на работниците
клас прослужено време дали се начислява...

сложи си тук там табели авариен изход, пушенето забранено, внимание високо напражание /ако има нужда де.../ и така за квото се сетиш

ако работниците ползват някакви предпазни средства - маски, ръкавици, очила и т.н. може да минат по работните места и да видят дали се ползват...предупреди хората /

трябва да имаш дневник на издадените трудови книжки, дневник на направените ремонти на машините, дневник за извършените проверки от инспекцията ...дневник за ръчните ел. инструменти...

картотека на използваните опасни химични вещества

уффф не е едно ...ми дано мине леко...

PS:ако нямаш някой неща и не успееш да ги направиш сложи всички документи в една папка и леко ама многооо леко ги поразбъркай върши идеална работа...ако са наредени веднага се вижда какво липсва, а така може да мине метър




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.