Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:35 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: убийство!!!!нови [re: Vankito]  
Автор kaлитko (непознат )
Публикувано25.02.07 16:52



та така





Тема Re: убийство!!!!нови [re: kaлитko]  
Автор vankito (калитко)
Публикувано25.02.07 16:58







Тема Re: убийство!!!!нови [re: lumixx]  
Автор Dani* (заплес)
Публикувано25.02.07 16:58



меко казано съм шокирана ...или аз нещо не те разбирам или те правиш абсолютно безмисленни неща...

на фактурата може да пише по банка, но ако клиента после идва и плаща в бр. ич да не ти пука слагаш си касов бон и осчетоводяваш плащането САМО ПО КАСА защото той реално по банка не ги е правил превод

не разбирам това

На фактурата пише по банков път, в месеца е отразен като оборот по банка
как тъй отразен като той не е плащал по банка???

не разбирам и друго ...да кажем, че клиента е платил по банка /демек обратната ситуация / ЩО СИ ГО НАБИВАШ САМА да му пускаш и касов бон и си създаваш главоболия ...нали е платил по банка???

добре да кажем, че имаш двоен оборот и по банка и по каса...следва или да върнеш парите по банка или да направиш сторно на касовата бележка



Тема Re: убийство!!!!нови [re: lumixx]  
Автор Dani* (заплес)
Публикувано25.02.07 17:04



Месец януари му изпращам стока и пускам фактура на която пише, че ще плаща по банков път. До тук всичко е ясно?
дам ясно е, само не е ясно той тея пари превежда ли ги по банката и ако отговора е НЕ как тъй ще ти е двоен оборота ???

а най неясното в цялата ситуация е как така правиш осчетоводяване на банка без реален превод???/ако съм разбрала правилно разбира се...но тва определено ще ме шокира/

ако не е платил по банка и реши, че ще плати в брой пак не виждам проблем осчетоводяваш плащането само в брой...



Тема Re: убийство!!!!нови [re: lumixx]  
Автор Dani* (заплес)
Публикувано25.02.07 17:13



пускаш фактура и правиш това
411/70 и 4532

ОСЧЕТОВОДЯВАНЕ НА ПЛАЩАНЕТО...САМО КОГАТО РЕАЛНО ИМАМЕ ПЛАЩАНЕ ИНАЧЕ СИ СТОИ КАТО ЗАДЪЛЖЕНИЕ НА КЛИЕНТА

следва плащане по банка 503/411 /със цялата стойност на фактурата...вече няма ДДС с/ка/

пример за миналата година с превод по ДДС сметка
503/411 със сумата на данъчната основа
5031/411 със сумата на ДДС -то

или плащане по каса 501/411 /със цялата стойност на фактурата/



Тема Re: убийство!!!!нови [re: lumixx]  
Автор Dani* (заплес)
Публикувано25.02.07 17:21



В отговор на:

Знам ли и аз - може би за да си спазя изискванията на ЗДДС за дата на данъчното събитие
Според теб коя е датата на дан. събитие щом контрагента си и получил стоката независимо, че няма плащане?
:)))))))))




данъчното събитие настъпва когато ти му даваш стоката ...данъчните хич не ги грее ти дали ще си получиш парите, длъжна си да издадеш фактура и да си платиш ДДС-то



Тема Re: убийство!!!!нови [re: Vankito]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано25.02.07 17:36



Значи според теб може да имаш Д-тен или К-тен оборот в 501 без касов бон?





Тема Re: убийство!!!!нови [re: Dani*]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано25.02.07 17:53



411/70
411/4532 - няма плащане

в следващия месец пускам КАСОВ БОН защото имам плащане по фактурата от миналия месец и имам операция
501/4532
501/411

виж какво става с 4532 ???
излиза, че имам двойно ДДС по една и съща фактура.

И не ми казвай, че в дневника за продажбите включваш само ПЛАТЕНИТЕ фактури по банков път, защото плащането няма нищо общо с начисляването.

Редактирано от lumixx на 25.02.07 18:01.



Тема Re: убийство!!!!нови [re: Dani*]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано25.02.07 17:55



Абе Дани, точно за това става въпрос, няма плащане по банков път. Има плащане по каса 501/411 в следващ месец, а това става само с касов бон и от тук става двоен оборот в 4532.





Тема Re: убийство!!!!нови [re: lumixx]  
Автор Dani* (заплес)
Публикувано25.02.07 17:55



кое не разбра сега
щом има плащане по каса, естествено че има касов бон




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.