Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:15 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: убийство!!!!нови [re: lumixx]  
Автор nick_cave (nikvi titli)
Публикувано24.02.07 13:42



Ма какъв двоен оборот бе :) Аз на фактурата може да пиша че и със свирки ще се плаща, ма след два дни решава кеш - къв е проблема





Тема Re: убийство!!!!нови [re: nick_cave]  
Автор Dani* (заплес)
Публикувано24.02.07 13:50



е, ако са приведени и по сметката и платени в брой става двоен /явно тва е имала предвид колежката / тогава пак е лесно ...връщаш му парите от банката или правиш сторно на касовата бележка





Тема Re: убийство!!!!нови [re: lumixx]  
Автор ha! (пристрастен)
Публикувано24.02.07 14:06



какво пише на фактурата банка или в брой не е болка. в моя случай е реализиран банковият превод и на каса е чукнато

прекрасна - ужасна ... все тая ... резултатът е съсипващ


Тема Re: убийство!!!!нови [re: ha!]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано24.02.07 17:13



На фактурата пише по банков път, в месеца е отразен като оборот по банка, но на следващия месец (например :)) клиента решава, че иска да плати в брой. Пуска му се касов бон за плащането
Тогава веднъж в месеца е отразена фастура по банков път и следващия месец оборот по касов апарат, тъй като му е пуснат касов бон бон за плащането на отразената вече фактура през предходния месец.



Тема Re: убийство!!!!нови [re: lumixx]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано24.02.07 17:24



Колеги не се ли изразявам ясно?
Да кажем че аз съм в Свищов, а клиента е в Сандански.
Месец януари му изпращам стока и пускам фактура на която пише, че ще плаща по банков път. До тук всичко е ясно?
На следващия месец клиента идва в Свищов за нова стока и решава да плати и предната фактура в брой. Аз разбира се няма да откажа парите. Пускам касов бон по старата фактура и прибирам парите.
Въпроса ми е как трябва да сторнирам оборота тъй като става двойно - веднъж е отразен в в дневник продажби за предходния месец и не трябва отново да влезе и през текущия месец заради пуснатия бон. Без бон обаче не мога да приема парите, а и клиента няма как да си ги отрази в касата като разход?
Какво правите вие в подобен случай?



Тема Re: убийство!!!!нови [re: nick_cave]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано24.02.07 17:45



За фактурата и свирките ми хареса.



Nick оборота не е ли равен на фактури по банков път и оборот от касов апарат?
1) 411/70
411/4532 - за тази операция има само фактура

2) 411/70
411/4532
501/411 - за тази операция независимо дали има или няма фактура има касов бон

*******
411/70 от 1)
+ 411/70 от 2)
* 20%
= ДДС на продажбите (за целите на примера приемаме, че всички доставки са облагаеми със ставка 20%)

Т.е. за месец януари аз прилежно съм си отразила ДДС - то.
Ако следвашия месец пусна касов бон ще дублирам оборота и отново ще платя ДДС.

Наистина ли не се случва това в практиката? :)))))



Тема Re: убийство!!!!нови [re: lumixx]  
Автор ha! (пристрастен)
Публикувано24.02.07 19:06



аз понеже съм само в практиката та да те питам като нямаш банков превод за чий го осчетоводяваш?

прекрасна - ужасна ... все тая ... резултатът е съсипващ


Тема Re: убийство!!!!нови [re: ha!]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано25.02.07 07:53



Знам ли и аз - може би за да си спазя изискванията на ЗДДС за дата на данъчното събитие
Според теб коя е датата на дан. събитие щом контрагента си и получил стоката независимо, че няма плащане?
:)))))))))

Редактирано от lumixx на 25.02.07 07:55.



Тема Re: убийство!!!!нови [re: ha!]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано25.02.07 08:00



Чл.25. (1) Данъчното събитие по смисъла на този закон възниква на по-ранната от двете дати:
1. датата на прехвърляне на правото на собственост или друго вещно право върху стока или датата на завършването на услугата;
2. датата на плащането (цялостно или частично авансово плащане).
(2) Когато не е възможно да се определи датата на възникване на данъчното събитие, се приема, че то е възникнало на датата на фактическото предаване на стоката или на датата на фактическото завършване на услугата.
(3) На датата на възникване на данъчното събитие:
1. данъкът по този закон става изискуем за облагаемите доставки и възниква задължение за регистрираното лице да го начисли, или
2. възниква основание за освобождаване от начисляване на данък за освободените доставки.



Тема Re: убийство!!!!нови [re: lumixx]  
АвторVankito (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 16:36



няма да имаш никакво двойни обороти
като ти плати пускаш само 411 на 501 и си реди и няма никви дневници и нам ко си още






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.