Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:42 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Служител в болницанови  
АвторПoмoщ (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 08:48



Здравейте!
Този месец имаме служител, който влиза в болница за операция. Очаква се болничния да е дълъг (мисля че първия ще бъде 30 дни).
От болницата издават болничен лист чак при изписването.
Моля ви, помогнете ми, какво да правя докато служителя ми донесе болничен?
Доколкото разбирам, срокът за представяне на болничния лист е с подаване на Декл.1 в месеца, в който човека ми донесе болничен лист.
Дотогава неплатен отпуск ли да го водя? Сигурна съм, че после ще ми донесе болничен, а и не искам да правя промени в минали периоди.



Тема Уточнинови [re: Пoмoщ]  
Автор nbb (весела)
Публикувано20.02.07 08:56



от коя дата ще бъде издаден болничния лист, за да нямаш моите проблеми. Четири пъти се обаждах да питам за датата и пак не е тази, която ми казаха, та сега съм писала върху болничния лист, че злополуката е станала след изтичане на работното време, но още не съм предала болничните листове в НОИ, за да ти кажа дали ще го признаят, но нямам намерение да преработвам ведомостта. Не се притеснявай, нали отзад на болничния имаш входящ номер, там ще пишеш кога ти е предаден. По-подробно мога да ти кажа през какви перипетии ще мина в петък, тогава ще се разхождам до НОИ.



Тема Re: Уточни [re: nbb]  
АвторПoмoщ (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 10:20



А преди да получиш болничния лист как водеше човека във ведомостта? Защото при мен болничния ще започне от 21.02.2007, и ще продължи през 03.2007. Не знам как да водя човека от 21.02. до 28.02. Ако го пиша болничен, в НОИ може би ще се види, че е болничен без предаден болничен лист. А и ще го искам чак с мартенските заплати.



Тема Пуснахнови [re: Пoмoщ]  
Автор nbb (весела)
Публикувано20.02.07 10:29



един ден от работодателя, следващите от НОИ до края на месеца, за да приключа ведомостта. За да приеме програмата болничния лист, написах само 9-ки в номера, така че и на тях да им стане ясно, че болничният не е предаден. Питах кога да го представя - с изплащането на следващата заплата или когато дойде при мене, отговориха ми - както преценя. Само че и те все още не са много наясно, та затова написах, че информацията ми ще бъде по-достоверна, когато си занеса дискетата.



Тема Re: Служител в болницанови [re: Пoмoщ]  
Автор Фъpфи (Джиминикупуа)
Публикувано20.02.07 12:58



Мисля, че при такава ситуация вече щем не щем ще трябва да ги водим в неплатен (независимо че сме сигурни, че са болни и ще получим един ден болничния). До мин. година можехме да си позволим да ги включим във ведомостите в отпуск по болест и да теглим обезщетение без да притежаваме доказателството (болничния лист). Доказателството за промяната ще я имаш тогава, когато осигуреното лице ти го донесе. И за съжаление и корекция в Д-1 от февруари ще му правиш и в мартенската ведомост ще извършиш корекция.



Тема Я обяснинови [re: Фъpфи]  
Автор nbb (весела)
Публикувано20.02.07 13:40



как ще излезеш от кашата, която ще се забърка, ако лицето след това е в дълъг отпуск по болест ? А декларация 6 как ще я подаваш, още не можем да се оправим заради едни болнични от 2005 г.
Моите хора вече се усетиха, че е по-добре да си пуснат няколко дни отпуск вместо да ги събират с тайната надежда, че някой ден ще им ги изплатят тези неползвани дни. От кога ме питат кога ще си получат парите за болнични, а аз още не съм ги занесла в НОИ, защото не сме изплатили заплатите. Има да чакат...



Тема Re: Я обяснинови [re: nbb]  
Автор TRZ-to (стар познат)
Публикувано20.02.07 14:13



В отговор на:

Моите хора вече се усетиха, че е по-добре да си пуснат няколко дни отпуск



Блазя ти
Пък проблема с декл.6 според мен си е налице. Досега корекция в декл.6 не правех, понеже в нея нали се пишеше месеца, за който ще се внесат вноските. Т.е. в случай на корекции в 1, вноските се дължаха за месеца, през който се коригират и се отразяваха в новата Д6. Да, ама сега? След като в Д6 се пише месеца, за който се отнасят вноските....?Гадост.

Всичко в страната е пълен хаос, само престъпността е организирана

Тема Да,нови [re: TRZ-to]  
Автор nbb (весела)
Публикувано20.02.07 14:23



защото явно подаваш само веднъж декларация 1 през месеца. А когато подаваш три пъти, не ме питай какво се получава. И никой не се интересува чия е грешката - тяхна или наша, пишеш писмо за корекция на декларация 6. А като имаш и едно почивно дело, дето ти обърква допълнително нещата...оправия няма. Тъкмо оправиш едно, друго се оплеска.





Тема Re: Я обяснинови [re: TRZ-to]  
Автор Фъpфи (Джиминикупуа)
Публикувано20.02.07 14:31



Аааааааа, не! Не става и така! Отпускът се прекъсва, щом лицето заболедува. А пък като не успее да си донесе немедлено болничния, то пак същата работа. Трябва да се връщаш назад, да видиш какво си му начислил като възнаграждение, да го сторнираш през март и наново да влачиш корекия за февруари на Д-1.
Честно да ти кажа според мен най-разумното и добро решение и за двете страни е:
Заболедувал някой края на февруари и не е в състояние да донесе болничен, щот от болницата го чакат да се излекува, за да му го издадат все пак. Еми ше си подаде една молба на напускане предния ден преди да се разболее и тази молба ще му бъде удовлетворена. После преспокойно се разболява, а БИВШИЯТ МУ ВЕЧЕ работодател има само ангажимента да отнесе болничния му тогава, когато го получи. Нито ще маже ведомости, нито ще се трови с Д-1 и 6. И най-важното инфото към НАП ЩЕ ОТГОВАРЯ на истината. После, като се оправи, пак ще постъпи наново. И така.
Те може би заради това мъдрят промяна в сроковете с уведомленията. Нали се канят да премахнат тия безумни срокове и да въведат по-либерални.



Тема Re: Я обяснинови [re: Фъpфи]  
Автор TRZ-to (стар познат)
Публикувано20.02.07 14:39



Чакай, как не става? Ние имахме предвид, че изобщо е добре да не се представя никакъв болничен, а да се пуска платен/неплатен отпуск.

Всичко в страната е пълен хаос, само престъпността е организирана



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.