Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:37 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Забранявашнови [re: Фъpфи]  
Автор nbb (весела)
Публикувано20.02.07 14:40



боледуването и готово.


През миналото тримесечие всеки месец имах над 100 дни болнични, през януари ги сведох до 37, а досега за февруари имам представен само един болничен лист. Ама-ха, какви са тези болести по никое време ?



Тема Re: Забранявашнови [re: nbb]  
АвторПoмoщ (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 15:38



Аз по принцип съм ги забранила, а и понякога самите хора предпочитат да си пуснат отпуск, но има дълги болнични, като в случая, човека ще го оперират и ще лежи дълго време в болницата, та за тях не мога да ги забраня.



Тема Re: Я обяснинови [re: TRZ-to]  
Автор Фъpфи (Джиминикупуа)
Публикувано20.02.07 15:39



Добре. Приемам! Но така ще бъде с кекавите до март април най-много. И като му се изчерпа платената и онази неплатената (с бонуса до 30 дни) вече идваш на мойто! По-добре напуснал и получаващ някакво обезщетение, отколкото в неплатен без стаж и никви пари.



Тема Знамнови [re: Пoмoщ]  
Автор nbb (весела)
Публикувано20.02.07 15:44



какво е, през миналата година имах трима човека с болнични по 6 месеца и един с 8. Представяш ли си по сегашната система как ще живеят тези хора, като се знае колко е безплатно здравеопазването ни. Да не се случва на никого да се разболява.





Тема Re: Знамнови [re: nbb]  
Автор Фъpфи (Джиминикупуа)
Публикувано20.02.07 16:38



И като се сетя за интервюто през ноември месец м.г. с едно твърде популярно име от м.р. в НОИ във в-к Труд относно целта на промяната за болничните!

Горките болни! Горките ние!
Промяната се въвеждала защото обезщетенията в много случаи се бавели с месеци или изобщо не се изплащали на работника. А така щяло бързо и сигурно да стане. И още:

изплащането на пълната дневна заработка от работодателя през първия работен ден от боледуването, а не с процент било най-вече с цел ДА ГО УЛЕСНИ в сметките, за да не поддържа ОТДЕЛНО СЧЕТОВОДСТВО за това. С това последното тоя ако знае какво точно иска да каже, два шамара ще си ударя мигновено!

Последното изречение е преписано от:
в. Труд, дата 15 ноември 2006 г.



Тема Re: Пуснахнови [re: nbb]  
АвторПoмoщ (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 09:56



Сега се обадих в НОИ. От там ми казаха във ведомостта и Декл.1 да го покажа като болничен, и самия болничен лист да им го представя след като човека ми го донесе. На въпроса ми дали няма да стане проблем от това, че показвам, че човека е в болничен, и не предтавям болничен лист, ми казаха, че Декл. 1 се подава в НАП, а болничните листа - в НОИ, и между тях няма връзка, и няма как да разберат че има несъответсвие.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.