Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:40 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема срок за подаване на годишна декларация по ДДС и основи  
Авторkadelka (Нерегистриран)
Публикувано14.02.07 15:26



От скоро се регистрирах по ЗДДС и не съм много запозната със Закона. Кажете ми до кога е срокът за подаване на годишната декларация по ДДс и има ли специална табличма форма на ГДД по ДДС.Каква информация се посочва в нея. Може би се изравнява оборота по касов апарат с данните подадени в справките-декларации през годината или не. ПОМОГНЕТЕ МИ!!!!



Тема Re: срок за подаване на годишна декларация по ДДС и основи [re: kadelka]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано14.02.07 15:51



А сигурни ли сте че изобщо трябва да подавате годишна СД по ЗДДС?

"Ако балансът не излиза, в него има грешка. Ако излиза, грешките са две."


Тема Re: срок за подаване на годишна декларация по ДДС и основи [re: Aлa-Бaлa]  
Автордaм (Нерегистриран)
Публикувано14.02.07 15:53



интересен въпрос

който така ми събра очите преди време, че не спах цяла вечер и се рових по нета да чета



Тема Re: срок за подаване на годишна декларация по ДДС и ос [re: дaм]  
Автор бaтe Любo (Баш Батакчия )
Публикувано14.02.07 18:09



шъ подаваш СД по ДДС само ако сте ползвали ЧДК , тоест има там некъф коефицент и може да възникне годишна корекция . Ако сте били на Пълен дк няма да подавате - ей така простичко го обясних че чак страх ме хвана значи



и ловец съм и рибар съм , на закона мамата е....л съм

Тема Re: срок за подаване на годишна декларация по ДДС и основи [re: бaтe Любo]  
Автор бaтe Любo (Баш Батакчия )
Публикувано14.02.07 18:10



айде пак да питам - имате ли освободени сделки или сте били само с облагаеми през 2006-а ?



и ловец съм и рибар съм , на закона мамата е....л съм

Тема Re: срок за подаване на годишна декларация по ДДС и основи [re: kadelka]  
Авторджиджи (Нерегистриран)
Публикувано14.02.07 21:15



Мисля, че няма да се "набуташ' много, ако си наемеш счетоводител за год. приключване, току-виж, окаже се, че нещата не са баш, каквито ги описваш...Нека все пак някой да ти погледне документите.
Хайде да си уважаваме професиите, само у нас всеки мисли, че разбира от всичко и накрая другите ни виновни, че нещата ни не са в ред. Нали не си поправяш зъбите сама, или и това можеш...



Тема Re: срок за подаване на годишна декларация по ДДС и основи [re: джиджи]  
Автордaни (Нерегистриран)
Публикувано14.02.07 21:57



е аре нема нужда да си толкова груба... да му еба майката

ма писна ми от цикъли дет само влизат да избиват комплески бе



бат Любо пиле много хубаво си го обяснил



Тема Re: срок за подаване на годишна декларация по ДДСнови [re: бaтe Любo]  
Авторkaдeлka (Нерегистриран)
Публикувано14.02.07 23:18



Да имаме освободени селки. Аз водя бюджетно сч-во и по точно на ВУЗ. За облагане с ДДС имаме сделки със стопански характер на приходите, т.е. отдаване под наем на недвижимо имущество. Всички др. приходи като субсидия от бюджета, платени семестриални такси, платени такси за изготвяне на академични справки, .... и др. по закона за висшето образование са освободени сделки.



Тема Re: срок за подаване на годишна декларация по ДДСнови [re: kaдeлka]  
Авторeli (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 10:23



Срокът за подаване е 14 април. Не съм срещала готова таблична форма, но няма проблем да си я спретнеш сам, водейки се от образец поприложенията.Успех!



Тема Re: срок за подаване на годишна декларация по ДДС и основи [re: дaни]  
Автор бaтe Любo (Баш Батакчия )
Публикувано15.02.07 10:45



бе аз хубаво го обясних , ама счет.програми имат за 2006-а и годишна декларация и програмата почти всичко сама си парви , само иска да довъведеш кл.50 и 60 и да си сметнеш годишната корекция . Всъщност бланката дето я търсеше я има във софтуера дето си водите ддс-то



и ловец съм и рибар съм , на закона мамата е....л съм


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.