Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:48 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема 70% нормативно признати разходи  
АвторЛюбитeл (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 14:27



Кой документ урежда размера на нормативно признатите разходи при определяне на осигурителния доход при плащанията по граждански договори?
Интересува ме по-специално за кого се определят 70% нормативно признати разходи.



Тема Re: 70% нормативно признати разходинови [re: Любитeл]  
Автор TRZ-to (стар познат)
Публикувано13.02.07 14:39



ЗДДФЛ, Чл. 29.
Облагаемият доход от стопанска дейност на физическите лица, които не са търговци по смисъла на Търговския закон, се определя, като придобитият доход се намалява с разходи за дейността, както следва:
1. за доходи от продажба на произведени, преработени или непреработени продукти от селско стопанство, за авторски и лицензионни възнаграждения, включително за доходи от продажба на изобретения, произведения на науката, културата и изкуството от техните автори - със 70 на сто;
2. за доходи от продажба на произведени преработени или непреработени продукти от горско стопанство (включително от събиране на диворастящи билки, гъби и плодове) и от ловно стопанство, както и за доходи от продажба на произведени, преработени или непреработени продукти от рибно стопанство - с 60 на сто;
3. за възнаграждения за изпълнения на артисти-изпълнители, за доходи от упражняване на занаят, които не се облагат с окончателен годишен (патентен) данък; за доходи от продажба на произведена декоративна растителност - с 50 на сто;
4. за доходи от упражняване на свободна професия или възнаграждения по извънтрудови правоотношения - с 35 на сто;
5. за доходи от управление и контрол, от участие в управителни и контролни органи на предприятия - с 10 на сто.

Всичко в страната е пълен хаос, само престъпността е организирана


Тема Re: 70% нормативно признати разходинови [re: TRZ-to]  
АвторЛюбитeл (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 15:06



Признателна съм Ви.
Не зная само към коя точка да причисля услугите на преводачи.



Тема Re: 70% нормативно признати разходинови [re: TRZ-to]  
Автор бaтe Любo (Баш Батакчия )
Публикувано13.02.07 15:07



удри уйно , удри - искал человека 70 % , айде де ...



и ловец съм и рибар съм , на закона мамата е....л съм

Тема Re: 70% нормативно признати разходинови [re: Любитeл]  
Автор бaтe Любo (Баш Батакчия )
Публикувано13.02.07 15:09



преводачите са към адвокатите - вампири и техните услуги

понимаеш ?

и ловец съм и рибар съм , на закона мамата е....л съм

Тема Re: 70% нормативно признати разходинови [re: Любитeл]  
Автор д-pk.т.н.инж.KoлюKoлeв (общественик)
Публикувано13.02.07 15:11



На тоз документ му викат ЗОДФЛ.



Тема Re: 70% нормативно признати разходинови [re: Любитeл]  
Автор д-pk.т.н.инж.KoлюKoлeв (общественик)
Публикувано13.02.07 15:13



Не се обиждай, знам че малко перверзно звучи това "свободна професия" - ама си баш за там..

"4. за доходи от упражняване на свободна професия или възнаграждения по извънтрудови правоотношения - с 35 на сто;"

Само понамали процентите. Написаните в закона не са отправна точка за пазарлък.



Тема Re: 70% нормативно признати разходинови [re: бaтe Любo]  
Автор д-pk.т.н.инж.KoлюKoлeв (общественик)
Публикувано13.02.07 15:15



Бат' Любо. Този начин на действие "ако си поискам, дал' ще ми дадеш" и аз съм го опитвал, ама с държавата обикновенно не се е получавало. Д ти ***** тъпата ****





Тема Re: 70% нормативно признати разходинови [re: д-pk.т.н.инж.KoлюKoл]  
Автор бaтe Любo (Баш Батакчия )
Публикувано13.02.07 15:17



бе я я остави да нажули 70 % , ако иска и 90 да прасне , холан - те как взимат по 10 лева на страница , аааа



и ловец съм и рибар съм , на закона мамата е....л съм

Тема Re: 70% нормативно признати разходинови [re: бaтe Любo]  
Автор д-pk.т.н.инж.KoлюKoлeв (общественик)
Публикувано13.02.07 15:20



Що бе Бат Любо. Преводите на въпросната госпожа може да се окажат литературни произведения!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.