Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:56 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: 70% нормативно признати разходинови [re: д-pk.т.н.инж.KoлюKoл]  
Автор бaтe Любo (Баш Батакчия )
Публикувано13.02.07 15:26



знам ги аз техните произведения - съдраха ми задника за един превод , а сега кой е закона дето регламентира не знам кво си - иска инфо , ама не дава кинти - е немаааааа



и ловец съм и рибар съм , на закона мамата е....л съм

Тема Re: 70% нормативно признати разходинови [re: бaтe Любo]  
АвторЛюбитeл (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 15:54



Това, че сте изключително невъзпитани (може би защото се явявате анонимно) си е за Ваша сметка.
Ако си бяхте направили труда можеше да видите, че преводите също са обект на авторско право - чл. 3, ал. 2.
А псувните можеше да си ги спестите - аз не съм преводач, само оформям хонорари на такива.



Тема Re: 70% нормативно признати разходинови [re: Любитeл]  
Автор д-pk.т.н.инж.KoлюKoлeв (общественик)
Публикувано13.02.07 16:01



Ей тва е Бат Любо. Бог забавя, но не забравя. Виж къв оформяч на хонорари на тия преводачи им се е паднал - да пита къв документ да приложи за разходи за дейността!





Тема Re: 70% нормативно признати разходинови [re: д-pk.т.н.инж.KoлюKoл]  
Автор бaтe Любo (Баш Батакчия )
Публикувано13.02.07 16:04



подкрепям те батсе с двете ръце - да им оформи хонорарите им пожелавам , но не сме невъзпитани , ама като ни налази некой кръвопиец например адвокат и пита - каква е далаверата нашата фирма да дари автомобил на друга фирма и нали било дарение направо пощръклявам



и ловец съм и рибар съм , на закона мамата е....л съм

Тема Re: 70% нормативно признати разходинови [re: д-pk.т.н.инж.KoлюKoл]  
Автор бaтe Любo (Баш Батакчия )
Публикувано13.02.07 16:05



а като се замисля тоя документ съществува - дааа , пише се на тоалетна хартия втора употреба



и ловец съм и рибар съм , на закона мамата е....л съм

Тема Re: 70% нормативно признати разходинови [re: бaтe Любo]  
Автор д-pk.т.н.инж.KoлюKoлeв (общественик)
Публикувано13.02.07 16:21



Хайде бе! Адвокат да дарява???!!! Това нотариално заверено да го видя няма да го повярвам!





Тема Re: 70% нормативно признати разходинови [re: д-pk.т.н.инж.KoлюKoл]  
Автор бaтe Любo (Баш Батакчия )
Публикувано13.02.07 16:24



да бе истина ти казвам - и аз му викам дарявай , нема проблеми / само да видя как ше стане разход това / хихихи



и ловец съм и рибар съм , на закона мамата е....л съм

Тема и в още едно нещо не си правнови [re: Любитeл]  
Автор д-pk.т.н.инж.KoлюKoлeв (общественик)
Публикувано13.02.07 16:54



Освен че не познаваш ЗОДФЛ установих след 5 мин прочит, че не познаваш и ЗАПСП.

(2) Обект на авторското право са също:

1. преводи и преработки на съществуващи произведения и фолклорни творби;

Баце, не всеки превод е обект на авторското право. Такива са само с преотстъпени права върху направени преводи. Това че с ипревел един факс - не прави превода ти обект на авторското право.

Ей ти едно писмо да четеш:

ВЪЗНАГРАЖДЕНИЯ, ПОЛУЧЕНИ ЗА ПРЕОТСТЪПЕНИ ПРАВА ВЪРХУ ПРЕВОДИ?


НАЦИОНАЛЕН ОСИГУРИТЕЛЕН ИНСТИТУТ
Българската национална телевизия изисква от преводачите, физически лица работещи по граждански договор, които извършват преводачески услуги, включително и превод във ефир да представят БУЛСТАТ. Необходимо ли е това за целите на НОИ? Не се ли ползват всички разновидности на превода с авторско-правна закрила и съответно авторските възнаграждения, получени в резултат на отстъпени авторски права, формират ли осигурителен доход?

Авторските възнаграждения, получени в резултат на преотстъпени права върху направени преводи, които са обект на правна закрила по Закона за авторското право и сродните му права, не са доходи, върху които се дължат осигурителни вноски както по смисъла на Кодекса за социално осигуряване, така и по смисъла на Закона за здравното осигуряване.

В случай че преводачите получават доходи в резултат на преотстъпени права върху направени преводи, които са обект на правна закрила по Закона за авторското право и сродните му права и не са регистрирани като лица, упражняващи свободна професия, осигурителни вноски не се дължат както от страна на БНТ, така и от страна на лицата, извършващи преводите.

Когато преводачите извършват устни и писмени преводи въз основа на сключени договори за работа без трудово правоотношение и самите те не са регистрирани като лица, упражняващи свободни професии по смисъла на КСО, осигурителни вноски върху получените възнаграждения се дължат. Вноските се внасят съгласно разпоредбите на чл. 4, ал. 3, т. 5 и 6 КСО. В тези случаи здравноосигурителните вноски се дължат на основание чл. 40, ал. 1, т. 3 от Закона за здравното осигуряване.

Преводачите, регистрирани като лица, упражняващи свободна професия с регистрационен номер по регистър БУЛСТАТ, дължат осигурителни вноски за ДОО и здравно осигуряване за извършваната от тях дейност, независимо какъв е източникът на доходите, които получават. Вноските в този случай са за сметка на лицата и се правят върху избран от тях доход в размер от 200 до 1200 лв. за 2004 г.

В случаите, в които със самоосигуряващите се лица се сключват граждански договори, осигурителните вноски не се внасят от възложителя и не се удържат от възнаграждението на лицето. Самоосигуряващото се лице провежда само държавното си обществено осигуряване.

Преводачите могат да упражняват дейност като самоосигуряващи се лица, ако работят за свой риск и за своя сметка. В този случай те следва да се регистрират с идентификационен код по БУЛСТАТ.

Ако лицата не извършват трудова дейност на свой риск и за своя сметка, те могат да упражняват дейността си по граждански договор, като се осигуряват по реда на чл. 4, ал. 3, т. 5 и 6 КСО.

Кодексът за социално осигуряване дава възможност на тези лица да изберат реда, по който ще се осигуряват в зависимост от дейността, която упражняват.

Възложителят по граждански договор не може да определя по административен ред какво да бъде осигуряването на изпълнителите по договора.



Освен това въобще явно не си виждал ЗОДФЛ регулращ облагането доходите на физ. лица за 2006г.

разходи за дейността 70% можеш да ползваш само ако си аграрен.

виж. чл.22 ал.1
в) 50 на сто - за производство на декоративни храсти и цветя; за създаване на изобретения, произведения на науката, културата и изкуството, както и на ръчно изработени произведения от майстори на народните художествени занаяти; за авторски и лицензионни възнаграждения;

Виж, обаче кур заспал като теб като нищо може да е чел ЗДДФЛ който важи от 42 дни и в чл. 29 пише:

1. за доходи от продажба на произведени, преработени или непреработени продукти от селско стопанство, за авторски и лицензионни възнаграждения, включително за доходи от продажба на изобретения, произведения на науката, културата и изкуството от техните автори - със 70 на сто;

Момче, що не се хванеш да бачкаш като ТАКСИДЖИЯ?





Тема Re: и в още едно нещо не си правнови [re: д-pk.т.н.инж.KoлюKoл]  
Автор бaтe Любo (Баш Батакчия )
Публикувано13.02.07 17:41



ама аз не съм казал че са обект на авторско право - те са обект на кожодерското право



и ловец съм и рибар съм , на закона мамата е....л съм

Тема Re: и в още едно нещо не си правнови [re: бaтe Любo]  
Автор д-pk.т.н.инж.KoлюKoлeв (общественик)
Публикувано13.02.07 17:45



Бате Любо - не съм казал подобно нещо. Аз от теб никога глупост не съм чул!!!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.