Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:10 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Раб.заплати-м.01.2007г.нови  
Авторoшaшkaнa (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 18:54



Колеги внесохте ли осигуровките си днес-дължими към 31.01.2007г. за начислените за м.01.2007г. раб. заплати?



Тема Re: Раб.заплати-м.01.2007г.нови [re: oшaшkaнa]  
АвторФpeнди (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 19:19



ДА, а ти защо си се шашнала



Тема естествено, ченови [re: oшaшkaнa]  
Авторaxa (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 19:19



не. Как да го направя, нарушавайки закона? Имам работници нощна смяна, които произвеждат определни продукти и чак когато смяната им приключи мога да видя каква им е заработката..... Имам болнични - един човек от днес - има законов срок за предаване на болничния и чак тогава мога да НАЧИСЛЯ заплатите. Като ги начисля - имам срок за внасянето им по КСО. Това е или датата на плащане на заплатите или до края на месеца, в който са начислени....

ВНИМАНИЕ - Това, че ги ОТНАСЯШ като разход в 01.2007 , не значи, че ги НАЧИСЛЯВАШ в 01.2007, а само отнасяш разхода, спазвайки закона за съпоставимост на приходи и разходи......



Тема Re: естествено, ченови [re: axa]  
Авторoшaшkaнa (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 21:00



Много ти благодаря за отговора!



Тема Re: естествено, ченови [re: oшaшkaнa]  
Авторpet (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 00:04



Към аха :успокояващо звучиш. Аз също да си призная обаче схващам начисляване=отнасяне в мемориален ордер към 31.01.2007 със статия 604/421 и 605/455 например. Ако така се "отнасят" суми, то как тогава се "начисляват"?



Тема Re: естествено, че [re: pet]  
Авторopr (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 00:31



Дааааа, явно някои хора само отнасят разходите в един месец, пък в друг ги начисляват!?!?....Еееех, де да можех и аз така!



Тема Re: естествено, ченови [re: opr]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано01.02.07 00:52



Боже колко мъка има по тоя свят, Боже!



Тема а аз пък...нови [re: pet]  
Авторaxa (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 09:19



начисляваш ФИЗИЧЕСКИ осигуровките за 01.2007 през 02.2007. Няма как законово да ги начисля на 31, за да внесе осигуровките до 31, защото ще наруша куп закони. Това е същото като закъсняла фактура за ток, например. Включваш я в дневника по ДДС за 01.2007, ма отнасяш разхода към 12.2006, нали?

Освен това вече на 2 семинара "светилата НОИ-ски" казаха точно това, което казвам и аз. Мисля, че скоро ще излезе в официално писмо и тогава всички ще кротнем. Вярно е, че така, като е променен КСО подвежда, но е ясен смисъла на промяната - да не може да се забавят осигуровките, както можеше преди.....

Да ви припомня ли, че като излезе Наредба 18 треаше от 01.01 касовите апарати да дават други бележки... После излезе официално писмо... Някой да има глобен???? Така че, споко, не се шашкайте и не правете прибързани действия... Ако си внесла осигуровките за 01.2007 на 31.01.2007 и някой служител почине преди да дойде на работа (втора смяна), а ти си го водила на работа - знаеш ли кво ще ти се издруса от Инспекцията по труда - обявила си го в НОИ като на работа - той - умрял...Абсурд е просто.....

А сега, като си внесла осигуровките и си платила заплатите за 01.2007 на 31.01.2007, прочете ли си какви са глобите за неподадена деклр 6 и деклар 1 (най-късно в понеделник треа да сте я подали)? И хич не се оправдавайте с това, че нямали софтуеър..... В наредбите никъде не пише, че ако няма софтуеър - не подавате.... Докато променения безумно КСО дава възможност за тълкувания и спор. Така че, предпочитам да споря с НОИ КОГА СЪМ НАЧИСЛИЛ заплати, отколкото да имам внесени осигуровки, ма неподени декларации. То не че някой в НОИ твърди , че до 31.01.2007 треа да сме внесли осигуровки за 01.2007, де





Тема do oprнови [re: opr]  
Автордo opr (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 09:23



Начисли си данъчния кредит по фактурата на Глобул в 01.2007, начисли си и задълженито за плащане към Глобул в 01.2007, след това отнеси разхода за телефон в 2006, за да ти е вярно ОПР-то и вече го можеш!! Еееххх, че леснооооо......



Тема Дата на начисляваненови [re: oшaшkaнa]  
Авторyпc (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 09:38



Колеги,

не бъркайте датата КЪМ КОЯТО НАЧИСЛЯВАТЕ януарските заплати (31.01.07)

с

датата, НА КОЯТО ГИ НАЧИСЛЯВАТЕ!!!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.