Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:25 03.07.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: ДДС наем земянови [re: вичo]  
Автормиpaбo (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 14:51



ами за съжаление трябва да поровя още по въпроса но
в счетоводството има един принцип избираш една политика по отношение на дадено събитие и я след през отчетния период ако решиш да я промениш това следва да се оповести
с други думи трябва да избереш облагаеми или не и да спазиш това до края
но пак казвам за това не съм много убедена



Тема Re: ДДС наем земянови [re: миpaбo]  
Авторвичo (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 15:43



Доколкото разбрах първо попадам в чл.45,ал.1,защото ал.5,т.1 е само при прехвърляне право на собственост.Но по желание,а аз го имам,мога да ползмам чл.45,ал.7 и да обложа отдаването под наем на терени.Така ли е?



Тема Re: ДДС наем земянови [re: блara]  
Автор hdosev (ИПСБ)
Публикувано16.01.07 15:59



Хм, блara май си доста права. Не се бях замислил докрай. Явно НАЕМ на земя си е освободена доставка, освен, ако не изберем тя да бъде облагаема. Хм - кофти ако обаче си купил СЕГа земя, която е УПИ - и за придобиването си ползвал ДДС - а сега ако я отдаваш под наем - с освободена доставка .... кофти коефициент за корегиране на данъчния кредит ще се получи





Тема Re: ДДС наем земянови [re: hdosev]  
Авторблara (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 16:03



ми да, за корекцията на ползван ддс си прав, освен това, като цяло за освободените доставки ще ползва частичен кредит или няма да ползва въобще, но след като закона му позволява да избере сделката да бъде облагаема, може и да не му се наложи да го прави :-)



Тема Re: ДДС наем земянови [re: блara]  
Автор hdosev (ИПСБ)
Публикувано16.01.07 16:06



Мерси - Не помня за кой ли път чета закона - и това за наема ми е убягнало


добре че ме свтна :-)



Тема Re: ДДС наем земянови [re: hdosev]  
Авторблara (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 16:35



радвам се че съм била полезна, но истината е че и аз не бях обърнала внимание, докато не прочетох въпроса на колегата и не се зачетох в члена по-внимателно.



Тема Re: ДДС наем земянови [re: hdosev]  
Авторвичo (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 16:51



Да,но ако по желание приложимчл.45,ал.7 няма да коригираме нищо




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.