Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:59 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема попълване на нови ф-ринови  
Авторmama (Нерегистриран)
Публикувано11.01.07 14:16



в ЗСч -чл.7.ал 9 -" ЕТ се идентифицират само чрез ЕИК по булстат"
в ЗДДС чл.114.ал. 1 - т.1- 15 - .......ИН по чл.94 ал 2
в ДОПК чл 84 - еик по булстат

Какво правим :
1.ЕТ рег по ДДС прави си фактурите с БГ пред булстата , трябва ли да има и ИН без БГ трайно отпечатан ????
2. ЕТ същия пуска фактура на рег по ДДС лице - трябва ли да пише и ИН по ДДС и ЕИК - т.е. и двете ли трябва да са попълнени

а-а-а-а-а



Тема Re: попълване на нови ф-ринови [re: mama]  
Автор бaтe Любo (Баш Батакчия )
Публикувано11.01.07 14:19



да и двете на ИН по ДДС - bg + BULSTATA
А НА ЕИК СЕ ПИШЕ САМО БУЛСТАТА



и ловец съм и рибар съм , на закона мамата е....л съм

Тема Re: попълване на нови ф-ринови [re: бaтe Любo]  
Авторeli (Нерегистриран)
Публикувано11.01.07 16:59



и във връзка с това от една ТД ме предупредиха, че ако издам фактура на нерегистрирано лице с вписан ЕИК по ДДС, то тя ще бъде невалидна и трябва да се снабдя с два кочана - един с ЕИК и един с ЕИК по ДДС



Тема Re: попълване на нови ф-ри [re: eli]  
Автор бaтe Любo (Баш Батакчия )
Публикувано11.01.07 17:07



туй са глупостички - ако издаваш на нерегнат попълваш само еик по булстат , ин по ддс не попълваш - бе що не видите че и двата реда ги и ма във фактурите - за регнатите се попълват и двата , а за те зи не по ддс - само еик по булстат



и ловец съм и рибар съм , на закона мамата е....л съм

Тема Бате Любоооонови [re: бaтe Любo]  
Авторyпc (Нерегистриран)
Публикувано11.01.07 18:22



а кой адрес попълваме във фактурите - адреса по съдебно решение на фирмата или адреса по чл 28 от ДОПК (Адрес за кореспонденция - обявен в Агенцията по випсванията)????



Тема Re: попълване на нови ф-ринови [re: бaтe Любo]  
Авторmama (Нерегистриран)
Публикувано11.01.07 21:59



не се ядосвай бе , бате Любо !!! Повечето неща са " глупостички"


Много ми е гот да ти чета репликите , личи си като си в настроение .
Че и двата реда ги има - има ги , ама не пише кое се попълва и кое не . Ами като дойде някой вуйчо снабдител и иска просто ф-ра ама не знае дали е регнат или не / някой пропуснал да му каже/, няма още картонче и кво прайм
пак ли на двата реда ? А пък ако тоя дето пише ф-рата напише грешен булстат / счето ще го види чак като го вкарва / или на грешното място , за получателя няма да има дан кредит , а за доставчика - той си плаща ДДС-то и .....толкоз, нали БАТЕ !!!!



Тема Re: попълване на нови ф-ринови [re: eli]  
Автор kutov.net ()
Публикувано11.01.07 22:52



Регистрираното лице винаги си попълва и двата номера във фактурите които издава - ако са от кочан не ги попълва де, защото са трайно вписани.
Ако получателят не е регистриран по ДДС, той няма ИН по ДДС (ДДС номер) и тогава този ИН по ДДС не се попълва.
Регистрираните лица не трябва да имат два кочана - един с ИН по ДДС - и един без.



Тема Re: попълване на нови ф-ринови [re: kutov.net]  
Авторmama (Нерегистриран)
Публикувано11.01.07 23:06



Кутов ето това е отговор , Браво !!! Ама откъде си толкова убеден в отговора ! Да не би да има някакви указания ?



Тема Re: попълване на нови ф-ринови [re: mama]  
Автор бaтe Любo (Баш Батакчия )
Публикувано12.01.07 10:06



бе кви указания бе хора . аз имам фирма , не съм регнат по ддс . отивам в една голяма търг.верига дето работи с карти и на картата са ми данните на фирмата . не знам как и защо са решили да ми попълнят ин по ддс , ама го направиха и аз си затраях да гледам сеир . ама то ше е за тях в края на месеца.......

така че и те праскаха наред , регнат или не - за всеки случай , ама завалиите ше изгорят като електрическа крушка - ама още не го знаят

и ловец съм и рибар съм , на закона мамата е....л съм

Тема Re: попълване на нови ф-ринови [re: бaтe Любo]  
Авторeli (Нерегистриран)
Публикувано12.01.07 10:10



Какво ще им се случи на тях? Няма да им признаят прихода ли??????




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.