Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:54 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пак бременност и ражданенови  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано05.01.07 14:20



Моля за помощ!
Ако 135 дни са изтекли на 8.12.06г., то от 9.12.06 до края на месеца съответно е изплатено обещетение за отглеждане на малко дете. Но от 01.01.07г. трябвада се прекъсне и да се продължи изплащането до 315 дни на бремеменност и раждане. Служителя не трябва ли да престави нов болничен съответно с дата след 01.01.07г. и обещетението да се получи от НОИ, а не от работодятеля. Какво се прави тогава. Това заварено положение ли е?



Тема Re: Пак бременност и ражданенови [re: Toни]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано05.01.07 14:40



Представя се молба на работодателя за 6 месечен отпуск по бременност и раждане.



Тема Re: Пак бременност и ражданенови [re: Toни]  
Авторpmdown (Нерегистриран)
Публикувано05.01.07 14:56



Завареното положение не е ли само за майки, на които към 01.01.2007г. не са им изтекли 135- те дни? Аз имам служителка, на която са изтекли на 18.10.2006г. и тя остана много разочарована и изненадана, че нямало да се възползва от новите промени....Да не би да не съм разбрала нещо и да съм я ощетила жената?....



Тема Re: Пак бременност и ражданенови [re: pmdown]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано05.01.07 14:59



Ощетила си я - да. На 8.12.06 се прие и майките, чиито деца не са навършили 9 месеца да се възползват от правото на 315 дни.



Тема Не е ощетена,нови [re: aз]  
Автор nbb (весела)
Публикувано05.01.07 15:42



все пак днес публикуваха наредбата в ДВ.



Тема Re: Пак бременност и ражданенови [re: Toни]  
АвторДaнди (Нерегистриран)
Публикувано05.01.07 19:16



Аз имам жена в отпуск по майчинство от м. Септември 2006г. т.е. не са изтекли тези 9 месеца след раждането на детето... И сега трябва да се изплатят на майката 90 % от Брутната й заплата ??? До момента на влизането й в болнични преди раждане... Или някакъв % на база 6 мес. преди раждане ???



Тема Re: Пак бременност и ражданенови [re: Дaнди]  
Автор kutov.net ()
Публикувано05.01.07 19:58



Чудя се, ако не са изминали още тези 315 дни, и майката получава в момента обезщетение за дете до 2 години, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ли е сега да излиза пак в болнични, ако в конкретния случай пак би получавала МРЗ. Сега заради няколко дни, трябва ли да преминава от обещетение за дете до 2 години към болнични и после - отново обезщетение за дете до 2 години като са все 180 лв :(



Тема Re: Пак бременност и ражданенови [re: kutov.net]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано05.01.07 20:09



И аз това се чудя, и може ли само с молба към работодателя, без болничен лист. Защото ако има болничен той ще е след 2007г.,това значи, че трябва да се изплаща от НОИ.



Тема Re: Пак бременност и ражданенови [re: kutov.net]  
Авторmama (Нерегистриран)
Публикувано06.01.07 07:14



имам аналогичен случай . Майката преценява кое е по-изгодно за нея и при мен тя реши че сумата е една и съща и няма смисъл да подава заявлението за ползване на остатъка до 315 дни .



Тема Re: Пак бременност и ражданенови [re: Toни]  
Автор kutov.net ()
Публикувано06.01.07 09:19



Остатъка до 315 дни ще се изплаща от НОИ, но за него няма да има нов болничен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.