Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:04 05.07.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ХАССП ?нови  
Автор nadeto123 (непознат )
Публикувано12.12.06 00:17



Откъде да намеря формуляр за т.нар ХАССП?



Тема Re: ХАССП ?нови [re: nadeto123]  
АвторStili (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 08:26



Няма формуляр , а има фирми с леценз за направа на ХАССП! Ако желаете тел. за информ. тел. 0888726005 ще получите оферта за направа на този така необходим документ след 01.01.2007 год.





Тема Какъв е този документ ХАССП?нови [re: Stili]  
Автор walia (минаващ)
Публикувано12.12.06 10:28



Моля уточнете за по -незнаещите



Тема Re: Какъв е този документ ХАССП?нови [re: walia]  
Авторnadeto123 (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 12:13



НАССР, наричан още в България ХАСЕП или ХАССП, е общоприетото съкращение от английски на принципа на "анализ на опасностите и критичните точки на контрол".
Трябва да бъде въведен до 31.12 тази година. Въвежда се във всички обекти, които произвеждат или търгуват с харани и напитки.



Тема Re: Какъв е този документ ХАССП? [re: nadeto123]  
Автор raza (непознат )
Публикувано14.12.06 12:29



Кой ще ми каже има ли разлика между НАССР и ХАСПП?
Преди 3 години беше почнала една кампания за въвеждане на система за анализ и контрол- с опис от къде се внасят хранителните стоки, къде се складират и т.н. Имаме бюфет, където продаваме само пакетирани закуски /носят ни ги, не че ги произвеждаме/ и пакетирани захарни изделия. Дадохме 300 лева / това беше м.май - 2004г./, за да ни изготвят една дебела папка, която я заверихме в ХЕИ. Тава животно сега ХАСПП същото ли е или пак трябва да плащаме за ново?



Тема Re: Какъв е този документ ХАССП?нови [re: raza]  
Автор Marygold_vn (Алтруист)
Публикувано14.12.06 14:15



НАССР/ХАССП/ е надстройка над системите за самоконтрол, след това идва стандарта ISO 22000 - лошото е, че никой не обявява какво следва - в смисъл още когато задължиха всички търговци и производители да си въведат система за самоконтрол - още тогава се знаеше, че следващата стъпка е НАССР, а след нея ИСО.
И междудругото - няма такова нещо като лицензирана фирма за изграждане на НАССР - система. Всеки може да го направи - стига, разбира се , да е достатъчно компетентен...а тази компетентност не се лицензира - поне за сега, де...



Разумът мисли, душата знае...

Тема Re: Какъв е този документ ХАССП?нови [re: Marygold_vn]  
АвторЛETOД (Нерегистриран)
Публикувано17.12.06 01:50



А някой има ли представа колко струва внедряването на тази система за заведение с около 3-ма човека персонал?
Защото аз разбрах за цени които варират в доста големи граници - от 500лв до 3100лв.



Тема Re: Какъв е този документ ХАССП?нови [re: ЛETOД]  
Авторrali (Нерегистриран)
Публикувано17.12.06 21:41



Създадените фирми за изготвяне на НАССР системи само обират парите на баламите.С помощта на инспектор от Риокоз,аз сама си разработих такава система.Имам 3 обекта и си представете колко щеше да ми струват 3-те системи за тях,защото те са с различен статут-магазин за хр.стоки,ресторант и бистро.НАССР системата не е нищо ново освен старата система за самоконтрол по нов начин или както се казва старата песен на нов глас.Ако имаш нужда от помощ пиши ми на емаил -st_rali@abv.bg






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.