Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:00 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Как се избира банка и как...нови  
Авторпитaнчo :) (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 10:38



Здравейте.

Трябва да си направя банкова сметка, в която да ми превеждат всеки месец по 300 лева. Може да се направи някаква такава договореност, при която банката автоматично да превежда парите на определена дата, нали? А ако са в различни банки моята сметка и тази на човека, който ще ми превежда парите?

По принцип ме интересува и по какви критерии се избира банка за съхранение на по-големи суми, като 40 000 лева - най-вече надеждност и др.

Също ме интересува как мога да си поръчам продукт от amazon.de ( не знам немски).



Тема Малко несериозно ще отговоря [re: питaнчo :)]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.11.06 12:02



но по отношение на сигурността, най-добре да не държиш над 40000 в една банка. Скоро не съм гледала какъв е размера на гарантираните вземания на гражданите, но е добре да се ограничиш до него. А иначе, избери си банка, в която имаш познат. В нашата малка държава от селски тип, това помага.

А-а-а, и не избирай банка, която предлага супервисоки лихви. Много често това означава дефицит на пари в наличност за банката, а това не е в полза на сигурността на парите ти.
Не на последно място трябва да прегледаш тарифата на банката, за да видиш какви са таксите за обслужване, преводи, теглене, внасяне на пари и т.н. В този смисъл НИКОГА не откривай сметка в клон на банка, намиращ се в съда, данъчното, НОИ и т.н., щото там режат глави.

Искам, искам, искам, иска-а-а-а-а-а-а-а-а-ам...

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 15.11.06 12:05.



Тема Re: Малко несериозно ще отговорянови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Авторпитaнчo :) (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 20:09



Добре де, а къде да ги държа, вкъщи по-добре ли е


Или да ги пръсна по различни банки? Все пак по правило не трябва да е голяма вероятността да фалира банката, нали? Какво означава гарантирани вземания?
Нямам познати в банки.
Това с високите лихви е странен съвет, нали все пак целта е парите ми да станат повече
Защо е важно в кой клон на банката е открита сметката, нали всичките клонове са на една и съща банка

По другите ми два въпроса може ли някой да каже нещо



Тема Re: Малко несериозно ще отговорянови [re: питaнчo :)]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.11.06 20:56



Не вкъщи, а в различни банки. При фалит на банка има размер на спестяванията, който би трябвало гарантирано да ти върнат, въпреки че банката е фалирала. Не помня колко е в момента, но теоретично не би трябвало да държиш в една банка повече пари от този размер, ако искаш да си сигурен, че нищо няма да загубиш.
И не казах просто високи, а прекалено високи лихви. За да дава някой прекалено висока лихва, значи е закъсал с парите. Спомни си пирамидите.
А за клоновете си прав, но аз имах предвид, че тези банки, които обслужват бюджетите на разни институции, обикновено са с високи такси. А те обикновено имат офиси и клонове в съответната институция.
Първият ти въпрос не е ясен. Кой ще ти превежда тези пари? С коя банка искаш да имаш договореност за превеждане на тези суми?

Искам, искам, искам, иска-а-а-а-а-а-а-а-а-ам...

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 15.11.06 20:59.



Тема Re:нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Авторпитaнчo :) (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 22:49



Това с гарантираната сума, която трябва да ми върнат, ми звучи много абсурдно - нали така или иначе фалитът на банката е престъпление, незаконно, защо тогава да има определена сума, която да ми върнат? Все пак каква е горе-долу тази сума, относително - 1000, 2000, 5000, 10000..., или е в проценти?

Първият въпрос е относно превеждане на пари ежемесечно от една в друга банкова сметка. Става дума за договорена издръжка, питам може ли така да стане по банков път - да се определи точна сума, която банката да превежда в чужда сметка, в тази или в друга банка.



Тема Re:нови [re: питaнчo :)]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано16.11.06 08:34



Откъде пък го измисли това, че фалитът е незаконен?
Иначе съгласно Закона за гарантиране на влоговете в банки държавата поддържа специален фонд, чрез който се гарантират влоговете на едно лице в една банка до 40 000 лева. Преди беше по-малко за това ПОЛУидиотчето се е заблудило.

Относно първият ти въпрос - може, по принцип всичко може. Най-добре е да си откриеш сметка в същата банка, в която е сметката на този, който ще ти превежда пари. така таксите ще са най-малки.

А на ПОЛУидиотчето мога да кажа, че не е задължително банка, която дава високи лихви по депозитите да е в лошо финансово състояние



Тема Не е задължителнонови [re: f(x)dx]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.11.06 08:37



но е твърде възможно.

Просто рядко някой прави това от любов към клиентите.
И да, имах спомен за някакви 12000 или 20000 гарантирани, но 40000 определено ми харесва повече.
Искам, искам, искам, иска-а-а-а-а-а-а-а-а-ам...

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 16.11.06 08:47.



Тема Между друготонови [re: f(x)dx]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.11.06 08:45



я кажи накратко какви може да са другите причини за високите лихви, ако ти се занимава и нищо, че не е по темата. Щото аз съм запомнила едно просто правило, че високата печалба означава и висок риск и се движа с него, че ми е по-лесно, но ми е интересно да разбера откъде се взимат парите за тези високи лихви. При този развит /вече/ кредитен пазар, няма как да предложиш кредити с по-високи лихви и да успееш да ги продадеш, освен ако не са рискови... Другият вариант е някой да ги финансира тези високи лихви, ама това в дългосрочен план също не му виждам идеята...



Искам, искам, искам, иска-а-а-а-а-а-а-а-а-ам...

Тема Re: Как се избира банка и как...нови [re: питaнчo :)]  
АвторFDlC (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 11:19



За високите лихви - в недалечното минало се 'даваха' до 227% преди само около две петилетки.
Има банки здраво инвестирали в Банско, нещата малко се разсъхнаха с олимпиадата, но ако решиш да печелиш заедно с тях в дългосрочен план, може пък все някога да дадат олимпиада и на Банско (ако има вода естествено), изборът е твой.
Гръцките банки, са като гръцкия бизнес, пак избора е твой.
Остават малкото немско говорящи банки, Сити не прави retail.
Ако харесваш поговорките - имаш ли две яйца не ги дръж в една кошница.

amazon.de - през интернет, имаше и по менютата customer help на английски.



Тема Re: Между друготонови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано20.11.06 15:53



хм, с простичките правила е лесно, но повърхностно.

Да задам въпросът така - ако по потребителските кредити банката взима лихва от 10-12%, какъв е проблемът да привлича депозити с лихви 8-10%?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.