Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:05 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема книга за приходинови  
Авторacя (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 19:28



моля за вашия съвет ЕТ на патент дейност Автомивка издава опростени фактури за услуги трябва ли да ги описвам в книгата за приходи или на края на месеца да впиша ПКО с бона от касовия апарат според мен трябва да опиша фактурите и после разликата от касовия апарат за да се получи общата сума от касовия бон благодаря



Тема Re: книга за приходинови [re: acя]  
Авторacя (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 07:32



моля отговорете лек ден



Тема Re: книга за приходинови [re: acя]  
Авторциr (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 10:55



След като плащанията са в брой, за което издавате опростени ф/ри и касови бонове на края на деня дневния касов бон трябва да бъде равен на сумата по ф/ри.В противен случай излиза, че извършвате услуги без да регистрирате приход.



Тема Re: книга за приходинови [re: циr]  
Авторacя (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 11:38



може би грешно съм се изразила става въпрос за следното напр.за деня имам 10 ф-ри по10 лв. 100 лв/дневния касов бон -200лв който не е равен на сумата по ф-ри защото не всеки иска ф-ра а само касова бележка



Тема Re: книга за приходинови [re: acя]  
Авторциr (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 12:05



Аз съм счетоводител и на фирма, която продава рез.части за автомобили.Случаят е горе-долу същият.На края на деня ако има продажби без ф/ри, но с касови бонове, за да бъде съвсем прегледно съм казала на собственика да издава ф/ра като за получател пише "разни клиенти" и сума-разликата.



Тема Re: книга за приходинови [re: циr]  
Авторacя (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 12:13



благодаря това е идея ноаз как да постъпя като нямам ф-ри на които да пише разни клиенти



Тема Re: книга за приходинови [re: acя]  
Автор dropul (непознат )
Публикувано02.11.06 12:27



Описвай си фактурите, а за разликата по касов апарат - с Отчет продажби - останалите приходи в Книгата.



Тема Re: книга за приходинови [re: dropul]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано02.11.06 12:40



И аз смятам, че така е правилно





Тема Re: книга за приходинови [re: acя]  
Авторcoня (Нерегистриран)
Публикувано03.11.06 12:49



при едностранно счетоводство необходимо ли е въобще да се описват опростените фактури в книгата за приходи съгласно изискванията на нормативните актове всяка продажба услуга трябва да бъде потвърдена с фискален бон тоест на края на месеца се съставя ПКО и се вписва в книгата за приходи



Тема Re: книга за приходинови [re: coня]  
Авторcoня (Нерегистриран)
Публикувано06.11.06 10:39



моля кажете съгласни ли сте с мен или греша ?благодаря предварително




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.