Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:45 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Неспазено предизвестиенови  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано01.11.06 06:04



Работник дал предивестие на работодателя, че напуска не се явява на работа 3 (три) дни преди края на предизвестието. Как е редно да бъде освободен?





Тема Re: Неспазено предизвестиенови [re: lumixx]  
АвторPeни (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 07:41



Можеш да го водиш 3 дни неплатен отпуск след което да го освободиш. В КТ не е упоменато , че предизвестието трябва да бъде отработено т. е по време на предизвестието работника може да ползва всякакъв вид отпуск. По друг начин стои въпроса ако работника в молбата си за напускане е посочил точната дата от която иска да бъде освободен и срока е по - малък от срока на уговореното предизвестие. Тогава за дните на неспазеното предизвестие дължи обезщетение на фирмата , което трябва доброволно да заплати. вие не можете да му го удържите от дължимото тр. възнаграждение



Тема Re: Неспазено предизвестиенови [re: Peни]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано01.11.06 09:46



Извини ме, но не мога да се съглася.
Първо не мога да го водя - трябва да е подал молба за неплатен; второ - по време на предизвестие (не споря, но така си мисля) работникът не може да ползва отпуск, просто работодателят му дължи обезщетение за неползван отпуск.
И трето

- защо ли ми се струва, че просто плаче за дисциплинарно уволнение?



Тема Re: Неспазено предизвестиенови [re: lumixx]  
Автор TRZ-to (стар познат)
Публикувано01.11.06 09:54



И що ти е да си вкарваш таралеж в гащите? Че ще удължиш и агонията....То обяснения, чудеса. Освобождавай си го с изтичане на предизвестието и толкова.



Тема Абе, на теория си праванови [re: lumixx]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (член)
Публикувано01.11.06 10:03



обаче на практика е толкова трудно да обясниш на съда защо си уволнил дисциплинарно някой тъпунгер, че е по-добре да не се занимаваш с глупости.

Извинете за правописните грешки. Мозъкът ми се бъгва и ми омръзна да поправям.



Тема Re: Неспазено предизвестиенови [re: TRZ-to]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано01.11.06 11:17



Бих го направила заради всички онези, които идват редовно на работа, заработват си възнаграждението и спазват правилата.
Ама си и прав - що ли ми трябва.





Тема Re: Неспазено предизвестиенови [re: lumixx]  
Авторdonna (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 20:22



И аз съм съгласна с клегите!
Не си усложнявай живота сама а пък ине вярвам някой да ти каже
"браво че го уволни"





Тема Re: Неспазено предизвестиенови [re: donna]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано01.11.06 20:34



Да-а-а така и направих, успях днес да убедя шефа да не си създаваме главоболия макар, че човека просто си плачеше за дисцип





Тема Re: Неспазено предизвестиенови [re: lumixx]  
Автор _Etna_ (vulkan)
Публикувано01.11.06 22:40



Аз пък си мисля, че работникът дължи единствено обезщетение за неспазеното предизвестие. чл. 220, ал. 1 и 2 КТ



Тема Re: Неспазено предизвестиенови [re: _Etna_]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано02.11.06 06:56



От коя дата да го освободя тогава?
Имайте предвид, че си е тръгнал със "затръшната" врата!
Какво неспазено предизвестие да му начисля - само за трите дни ли?
Ами ако представи болничен?
Тази идея ми харесва най-много от предложените, и като че ли е и най-справедлива и законосъобразна






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.