Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:59 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ДДС-01.01.2007програмни продукти  
АвторMary (Нерегистриран)
Публикувано20.10.06 15:49



Здравейте колеги,
най-накрая намерих време да задълбая в новия ЗДДС.Понеже не подавам интрастат декларация, защото според сега действащия закон не съм задължена и нямах време чак сега задълбах в новия ЗДДС.
Моля поправете ме ако не съм права,но доколкото разбрах при вътршнообщостни доставки на услуги с място на изпълнение седалището на получателя при прехвърляне на права върху програмни продукти вече ще се дължи ДДС

.
Освен това вносът на софтуер ще и облагаем-сложили са го при стоките-как ще се доказва обаче ако е през Интрнет?.
Моля ако има по-напреднали от мен в четенето и разбирането на НОВИЯ ЗДДС-ПОМОГНЕТЕ!!!



Тема Re: ДДС-01.01.2007програмни продуктинови [re: Mary]  
Авторtiti (Нерегистриран)
Публикувано21.10.06 11:14



Доставка на услуга

Чл. 9.
(1) Доставка на услуга е всяко извършване на услуга.
(2) За доставка на услуга се смята и:
1. продажбата или прехвърлянето на права върху нематериално имущество
??????



Тема Re: ДДС-01.01.2007програмни продуктинови [re: titi]  
Авторtiti (Нерегистриран)
Публикувано21.10.06 11:28



Стока

Чл. 5.
(1) Стока по смисъла на този закон е всяка движима и недвижима вещ, включително електрическа енергия, газ, вода, топлинна или хладилна енергия и други подобни, както и стандартният софтуер.

Значи, стандартният софтуер е стока, а нестандарния (изработен по поръчка) е услуга. И тази услуга, с прехвърляне на авторското право, става облагаема с ДДС ???????????



Тема Re: ДДС-01.01.2007програмни продуктинови [re: titi]  
АвторMary (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 17:32



И аз това питам???!!!



Тема Re: ДДС-01.01.2007програмни продуктинови [re: Mary]  
Автор+++ (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 18:44



въпросът е как се оформя вносът на софтуер и има ли такова животно
или това е плащане за авторските права и как се оформя това документално????



Тема Re: ДДС-01.01.2007програмни продуктинови [re: +++]  
АвторMary (Нерегистриран)
Публикувано24.10.06 14:55



Ако например внасяш стандартен софтуер, но не на дискове и не минава митница а ти изпращат ключове и го сваляш по интернет ,след като си го платил-как ще се оформи това.
И другия въпрос ако изнасяш права върху програмни модули, както беше до сега -как ще се третира като износ на услуга ли-тогава ще има ли ДДС или не или като износ на стока, но ние не изнасяме в никакъв случай стандартен софтуер?!?!
Подозирам че май пак не са си свършили работата господата в Народното Събрание ,защото май не само аз не мога да разбера Закона и ППЗДДС.!?!?



Тема ДДС при прехвърляне на права върху нематериалнонови [re: Mary]  
Автор alchemist (оптимист)
Публикувано25.10.06 03:36



имущество. Това го разбирам напр. като софтуер и по точно, ако се разработват модули от програмен софтуер (от фирма в БГ,регистрирана по ДДС) и се продават с отстъпване на авторското право на фирма в страна от ЕС( независимо дали получателя е регистрирано лице), след приемането на БГ в ЕС ще се начислява ДДС 20% а не както е сега 0%. Това ли е вътрешнообщностна доставка?
А когато купуваш стандартен софтуер или право на ползване( напр. лиценз за 1 година) плащаш ДДС.
Обаче когато се сваля софтуер по интернет, след като си платил по електронен път за достъпа и си получил фактура по е-майла, можеш ли да приспадаш ДДС? Или само ако мине през митница с митническа декларация, защото начисленото ДДС е в лева?

Nobles oblige



Тема Re: ДДС-01.01.2007програмни продуктинови [re: Mary]  
Авторнeзнaмтoчнo (Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 05:19



дадоха ми следното просто обяснение за вътрешнообщостните доставки - ти не начисляваш твоето ДДС като продавач а купувача начислява своето ДДС и има задължението да го внесе



Тема Re: ДДС-01.01.2007програмни продуктинови [re: нeзнaмтoчнo]  
Авторnnn (Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 17:24



това последното е вярно само е клиента е регистриран по ДДС в страна члена на общността с ДДС по действащата ставка, за целта лицето съставя протокол който включва в дневници покупки и продажби и в VIES декларация



Тема Re: ДДС-01.01.2007програмни продуктинови [re: nnn]  
Авторtoni (Нерегистриран)
Публикувано28.10.06 21:27



А това, последното, означава ли, че ако аз купя софтуер с отстъпено авторско право, ще правя протокол и ще внасям 20% ДДС? По принцип при покупка ДДС-то е данъчен кредит. Що за обърнато понятие?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.