Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:13 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ДДС задължителна регистрациянови  
АвторБиби (Нерегистриран)
Публикувано14.10.06 14:12



Здравейте колеги, чували ли сте, че от 01.01.2007г. всички фирми ще бъдат задължително регистрирани по ДДС.



Тема Re: ДДС задължителна регистрациянови [re: Биби]  
АвторMaprapитa (Нерегистриран)
Публикувано14.10.06 14:52



Е,чак задължително?





Тема Re: ДДС задължителна регистрация [re: Биби]  
Авторaxa (Нерегистриран)
Публикувано14.10.06 18:04



да бе да

нема такъв филм



Тема Re: ДДС задължителна регистрациянови [re: Биби]  
Авторmmm (Нерегистриран)
Публикувано15.10.06 17:21



Хубаво е да си прочетеш новият закон за ДДС.
Прага от 25000 за доброволна регистрация отпада- ако искаш утре се регистрирай, но задължително при реализиране на 50000 лв оборот за 12 м назад, има и особеност при ДК и при регистрация по ДДС за вътреобщностни доставки...абе по добре чети вместо глупави въпроси



Тема Re: ДДС задължителна регистрациянови [re: mmm]  
АвторБиби (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 14:38



Аз имам в предвид,че се чува, че патента отпада и всички фирми ще бъдат по ЗКПО, а дори се говори от данъчни,че във връзка,че в ЕС всички фирми са по ДДС, то и у нас ще се въведе същата практика и това не опира до никъкъв ЗДДС, а до слухове и искам да разбера дали и други колеги за дочули нещо такова по темата.



Тема Re: ДДС задължителна регистрациянови [re: Биби]  
Автор Пp.Heдeв (кафеджия)
Публикувано16.10.06 21:03



Да бе, и аз чух това, не помня кой ми го каза. Не стига, че всички поголовно ги регистрират по ДДС, ами вдигат и двойно патентите. От туй нагоре прага да се отървеш от патент скача от 50 на 100 хиляди. Направо мачкат дребния бизнес. Както се чува, че и заради Евросъюза ще вдигнат минималния осигурителен доход от 220 на 660 лв, че нещо не стигали парите за пенсии... напрало си е бало маата.

Че то де ще му излезе края - ДДС, акциз, екотакса, осигуровки, патент, сега остава и общината да вдигнат разрешителните за търговски обект... Че от туй нагоре и акциза за алкохола и цигарите пак ще скочи... да не може да се напие човек като хората...

Просто искат да смачкат дребния бизнес, за да има работа на разните му там Метровци, Билли, Молове и други такива западняци... И това ми било ляво правителство... Срамота!

И за капак... Щели да ми обикалят бирниците да прибират домашните казани за ракия и бъчвите за вино!!! Това на нищо не прилича!!! Остава да кооперират и домашните прасета и кокошки...



Тема Re: ДДС задължителна регистрациянови [re: Пp.Heдeв]  
Автор nick_cave (nikvi titli!!!)
Публикувано16.10.06 21:10



Верно ли прибирали в затвора за 80-градусов първак, щото аз така чух..





Тема Re: ДДС задължителна регистрациянови [re: nick_cave]  
Автор Пp.Heдeв (кафеджия)
Публикувано16.10.06 21:20



И аз нещо чух... не отговаряла на стандатите ДАПП "добри алкохолопроизводствени практики", но това се отнасяло и за ракия под 35 градуса...



Тема Re: ДДС задължителна регистрациянови [re: Пp.Heдeв]  
Автор nick_cave (nikvi titli!!!)
Публикувано16.10.06 21:40



Ебаси, колко дедовци ше изгърмът :(



Тема Не е въпроса в дочуване, чл.99 от новия ЗДДСнови [re: Биби]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано16.10.06 22:55



- доброволна регистрация - ПО ЖЕЛАНИЕ! Просто си прочети новия закон. що се отнася до ЗКПО - има публикуван проектозакона, и там няма такова нещо като "задължителни корпоративни данъци" за еднолични търговци, например... Друг е въпроса какво ще приемат, но така, както изглежда сега закона, е с един от най-добре измислените текстове, поне до сега. Лошото е, че не отпадат данъците при източника, а в новия ДДС повечето такива разходи вече са с право на ДК, и по-лошото - няма да се признават, дори, някои разходи, във връзка с транспорта и представителството. Така, че спокойно, няма ЗАДЪЛЖИТЕЛНА регистрация!






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.