Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:37 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Майчинство през фирма,която спира дейностнови  
АвторHeзнaeщa (Нерегистриран)
Публикувано28.09.06 20:31



Здравейте,в момента съм по майчинство вече 13 месец,но до два месеца шефа ще спре дейност.Какво се случва след това?взимала съм мачинство 15м. ,а после отивам на борсата и се регистрирам като безработна или имам право на % от неизплатеното майчинство(до навършване на 2г.на детето)?
Благодаря ви предварително:)))



Тема Re: Майчинство през фирма,която спира дейностнови [re: Heзнaeщa]  
АвторЯнa (Нерегистриран)
Публикувано28.09.06 20:42



Ако имаш някой познат с фирма, може да те назначи при него. За един ден ще те води на работа и след това излизаш по майчинство. Така ще получиш обезщетение до 2 год.



Тема Re: Майчинство през фирма,която спира дейностнови [re: Янa]  
АвторBeнeлин (Нерегистриран)
Публикувано28.09.06 21:58



Най-добре е да продължите да си теглите майчинството от фирмата, прекратила дейност. Това е разрешено и е законосъобразно. Само трябва да се внася 3.9 % върху обезщетението и да се подава декл.1...до навършване 2 години на детето. Не пречи, че фирмата е прекратила дейност - майчинството може да се получава без проблем.



Тема Re: Майчинство през фирма,която спира дейностнови [re: Beнeлин]  
АвторHeзнaeщa (Нерегистриран)
Публикувано29.09.06 11:24



Много Ви благодаря за отговорите

Отдъхнах си:)Имам два варианта за действие:)Ехеее:)



Тема Re: Майчинство през фирма,която спира дейностнови [re: Heзнaeщa]  
Авторannik (Нерегистриран)
Публикувано30.09.06 23:31



съжалявам мила, но може би няма да можеш да получаваш майчинство от тази фирма, нищо че ще ти плащат здравните 3.9% Програмата на РУСО така е направена, че ако няма постъпления от вноски за социално осигуряване на работници или на управител / фирмата ти ЕТ ли е/ автоматично РУСО връщат искането за майчинство. И ако фирмата ти спре дейност, ще си затворят и банковата сметка, а м-вото се получава само по банков път.
Между другото имах майки в такава фирма като твоята, освободих ги от там и както ти предложи колегата в друга фирма работат по 1 ден , попълниха декларацията за майчинство и отново ...



Тема Към annikнови [re: annik]  
Автор Mese4inka (непознат)
Публикувано02.10.06 12:08



Annik,
ако служителка излязла в майчинство е била осигурявана на висока заплата (фирмата в която работи преустановява дейност след излизането и в майчинство), бъде назначена фиктивно в друга фирма на същата заплата има ли пречка тя да получава пълните 90% за майчинство на новото място?



Тема Re: Към annikнови [re: Mese4inka]  
Авторannik (Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 00:57



мила месечинке,първо да уточним нещата
1. пълните 90% се получават на основание на трите болнични листа, изчислени на основата на възнаграждението получено в предходните 6 месеца.
2.Такова нещо като фиктивно назначаване няма, назначава се с трудов договор както всички работници и с всички "екстри"- молба, медицинско, тр. книжка, договор, уведомление, инструктаж, дл.характеристика и т.н.,
3.майчинството е втората част на въпроса - то е обезщетение и е в размер на 160 лв /тази год/ и не зависи от размера на заплатата .
ако искаш още някакви подробности подай ми още едно RЕ и питай , за сега лека .... и утре е ден!!!!!!!!!!



Тема Re: Към annikнови [re: annik]  
Автор Mese4inka (непознат)
Публикувано04.10.06 12:30



Наистина имам още въпроси

. Не ми е ясно как биха се развили нещата за служителка, на която и предстои раждане, но малко преди това фирмата, в която работи преустанови дейност и поради тази причина жената бъде съкратена. Ще има ли тя право на 90% от заплатата, получавана последните 6 месеца и кой ще и ги изплаща? Интересува ме също така, какво ще се случи, ако фирмата прекрати своята дейност СЛЕД като жената е излязла в болнични по майчинство.
Под "фиктивно" назначаване в друга фирма имах предвид отработване само на няколко дена преди да се излезе в майчинство, така че осигуряването да не бъде прекъсвано.
Предварително благодаря за отговора



Тема Re: Към annikнови [re: Mese4inka]  
АвторBB (Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 16:03



Предлагам " Незаконодателно" решение за жената, на която предстои раждане малко след като фирмата спре дейност.Ако е възможно нека започне работа в друга фирма- това, което разбирате под фиктивно. Болничния се изчислява от 6-месечния доход преди издаването му, така че не виждам проблем за получаването на 90% от изчислението при високата заплата.А за съкращението - случая е свързан с получаване на разрешение за това от Инспекцията по труда( бавно и трудно), ето защо съветвам за човешко решаване на проблема, пък имайте в предвид, че социалните служби изплащат майчинство само една година.



Тема Re: Към annikнови [re: BB]  
АвторBB (Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 16:07



Да допълня само- за да влезе жената в кръга на осигурените и има право да получава болнични за бременност и раждане, назначаването в новата фирма трябва да се направи в ден, за който няма издаден болничен лист( няма как хем да си в болнични, хем да се водиш на работа).




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.