Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:09 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ДО ТРЗ-ТО С МОЛБА ЗА ПОМОЩ!!нови  
Автор staranie (непознат )
Публикувано14.07.06 17:25



Днес шефа ми заяви, че желае на всички служители да промени договорите със срок за предизвестие в полза на работодателя 3 месеца? Може ли това да стане с доп. споразумение или трябва да правя нови договори със задна дата -т.е от момента на назначаване и да ми ги преподписват!! Предварително благодаря!!



Тема Re: ДО ТРЗ-ТО С МОЛБА ЗА ПОМОЩ!!нови [re: staranie]  
Автор silueti (влюбена)
Публикувано14.07.06 17:53



от КТ:
Чл. 66. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.) Трудовият договор съдържа данни за страните и определя:
1. мястото на работа;
2. наименованието на длъжността и характера на работата;
3. датата на сключването му и началото на неговото изпълнение;
4. времетраенето на трудовия договор;
5. размера на основния и удължения платен годишен отпуск и на допълнителните платени годишни отпуски;
6. еднакъв срок на предизвестие и за двете страни при прекратяване на трудовия договор;
7. основното и допълнителните трудови възнаграждения с постоянен характер, както и периодичността на тяхното изплащане;
8. продължителността на работния ден или седмица.



Тема Re: ДО ТРЗ-ТО С МОЛБА ЗА ПОМОЩ!!нови [re: silueti]  
Авторvelkog (Нерегистриран)
Публикувано14.07.06 20:13



silueti,
едното няма нищо общо с другото - срок, еднакъв за станите, но в полза на работодателя т. е. срокът на предизвестието е еднакъв и за двете страни, с тази разлика, че по време на срокът на предизвестието работодателят може прекрати трудовото правоотношение без да дължи обезщетение за частта от неспазеното предизвестие, докато това не важи ако инициативата е на работника.



Тема Re: ДО ТРЗ-ТО С МОЛБА ЗА ПОМОЩ!!нови [re: staranie]  
Автор TRZ-to ()
Публикувано14.07.06 22:39



Срокът на предизвестието при прекратяване на безсрочен трудов договор е 30 дни, доколкото страните не са уговорили по-дълъг срок, но не повече от 3 месеца. - чл.326 от КТ.
Т.е. този срок страните следва да са го уговорили, не става едностранно. Във вашия случай това уговаряне ще стане с подписването на допълнително споразумение. Сега ще кажеш "какво правим, ако някой работник не ще да подпише?". Трябва да им обясниш новото в ТД така, че да останат с впечатление, че едва ли не се прави в тяхно полза. Или айде поне във взаимна изгода. Ако работодателят реши да ги освободи на някое от основанията на чл.328 то ще им дължи предизвестие в размер на три месеца. Забии в тази насока. Е, естествено и ако някой от тях реши да напусне, срока на предизвестието ще е същия.
Тук да спомена, че това "с тази разлика, че по време на срокът на предизвестието работодателят може прекрати трудовото правоотношение БЕЗ да дължи обезщетение за частта от неспазеното предизвестие" на "velkog" нещо не му фанах нишката





Тема Re: ДО ТРЗ-ТО С МОЛБА ЗА ПОМОЩ!!нови [re: TRZ-to]  
Авторvelkog (Нерегистриран)
Публикувано15.07.06 10:49



TRZ-to, както винаги си прав - няма нишка. Писал съм глупости. Погледнах и се убедих. Уговорената полза касае само договори за изпитване и няма нищо общо с поставения въпрос - доколкото разбирам те най-вероятно са безсрочни.. Сигурно съм слънчасал.



Тема Re: ДО ТРЗ-ТО С МОЛБА ЗА ПОМОЩ!!нови [re: velkog]  
Автор kamych (green)
Публикувано15.07.06 16:57



Май работя в единствената фирма, в която Срокът на изпитване е в полза и на двете страни!





Тема Re: ДО ТРЗ-ТО С МОЛБА ЗА ПОМОЩ!!нови [re: kamych]  
Автор TRZ-to ()
Публикувано15.07.06 18:17



Аааааааааа не, не позна. И при мен е така.





Тема Re: ДО ТРЗ-ТО С МОЛБА ЗА ПОМОЩ!!нови [re: velkog]  
Автор silueti (влюбена)
Публикувано15.07.06 20:09



Пък аз съвсем ще да съм слънчаласа - един час четох Кодекса на труда като се опитвах да намеря откога безсрочни трудови договори могат да се сключват в полза на работодателя и честно казано за малко да намеря аргументи





Тема Re: ДО ТРЗ-ТО С МОЛБА ЗА ПОМОЩ!!нови [re: TRZ-to]  
Автор kamych (green)
Публикувано15.07.06 20:14



И как така си ги навил работодателите?
При мен е заварено положение, а мен все още ме изпитват (още 3 дни), съответно и аз тях





Тема Re: ДО ТРЗ-ТО С МОЛБА ЗА ПОМОЩ!!нови [re: TRZ-to]  
Автор Фъpфи (Джиминику - БОН)
Публикувано16.07.06 19:57



"Днес шефа ми заяви, че желае на всички служители да промени договорите със срок за предизвестие В ПОЛЗА на РАБОТОДАТЕЛЯ 3 месеца"



Е това иска работодателят. т.е. или става въпрос за заварени договори по чл. 70 изготвени нехайно защо в полза и на двете страни /та се иска корекция/ , или за нормални безсрочни или срочни чиито срок обезатолно трябвало да превърне /и то със задна дата за предпочитане/ ПАК в полза на работодателя. А ти съветваш питащия да омайва работниците за не знам какво си!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.