Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:23 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Иван пита  
Автор Virgo (Тайпан)
Публикувано26.06.06 15:44



Подменя се тротоар пред къща за отдаване под наем. Фактурите са за закупените плочки и услуга по поставянето им. Признават ли се за разход и може ли да се ползва данъчен кредит по (една от или и) двете фактури или е представителен разход?



Тема Re: Иван питанови [re: Virgo]  
Автор lanskyМодератор (общ работник)
Публикувано26.06.06 16:07



та като каза "къща за отдаване под наем".... тротоара за "облагаема сделка по ЗДДС ли ще се използва?" (отделно КОНТРОЛА върху тротоара е друга грижа ако се задълбаеш като актив да го пишеш)



Тема Re: Иван питанови [re: lansky]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано26.06.06 16:47



Добре, представи си селска къща в село без никаква инфраструктура. Общината е длъжна да го оправи, но няма пари. Аз губя клиенти ако не го оправя. Обаче... не стига че го оправям, ама и не ми признават разхода, че и за представителен го приемат.

Да, не е ДМА. Да, не е свързано пряко с дейноста. Ама от това ми зависят клиентите.



Тема Re: Иван питанови [re: Ивaн]  
Автор Фъpфи (Джиминику - БОН)
Публикувано26.06.06 17:05



Ами на чужд имот подобрения правиш. (Разбирам, че се отнася за тротоара на улицата пред къщата). Не ти е възлагано, а и като дарение НЕ ти го искат. Така ли е? Ако е така, дори нямаш и право по принцип да го правиш, за съжаление.

Редактирано от Фъpфи на 26.06.06 17:07.



Тема Re: Иван питанови [re: Фъpфи]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано26.06.06 17:29



Разходи за реклама :), представителни може би



Тема Re: Иван питанови [re: Фъpфи]  
Автор _Buba_ (старо куче)
Публикувано26.06.06 19:08



Прочетох 2 пъти въпроса и го разбрах по съвсем различин начин:)) Къде пише, че имотът е чужда собственост? "Къща за отдаване под наем" не ли = ще правя подобрения на собствен имот, който ще дам под наем?

Между другото, въпросът дали не е някакъв майтап, пуснат от Virgo?:)))

Редактирано от _Buba_ на 26.06.06 19:22.



Тема Re: Иван питанови [re: _Buba_]  
Автор Фъpфи (Джиминику - БОН)
Публикувано27.06.06 00:32



Абсурд това да пита колежката! Подразбира се, че новия плочник не ще да е "неин"! Ами тя съвсем инак щеше да си зададе въпроса, ако бе така както ти мислиш. Или по-точно изобщо нямаше да попита.



Тема Не се шегувамнови [re: _Buba_]  
Автор Virgo (Тайпан)
Публикувано27.06.06 11:32



просто ме помолиха да напиша въпроса тук. Вчера нямах време да го коментирам.

Първо къщата е собственост на Иван, която той ще ремонтира и ще започне да я отдава под наем.

Второ: моето мнение е, че си има право на този разход защото:
1. Тротоара е част от инфраструктурата към къщата, независимо чия собственост е.
2. Не може да се счита за представителен разход, тъй като това подобрение е пряко свързано с достъпа до имота и няма алтернатива за друг начин да се достигне до него.

Не стига, че човека върши работата на общината ами дай сега и да го обложим с данъци





Тема Re: Не се шегувамнови [re: Virgo]  
Автор lanskyМодератор (общ работник)
Публикувано27.06.06 17:26



и сглоби вирго и с глоби....

я го питай кой му е дал разрешение да оправя тротоара - колкото и тъпо да звучи - навремето един строител смяташе колко ще му е глобата ако направи мраморен тротоар пред кооперацията, която строи - щото общината нямало да си мръдне пръста )))

а иначе ако дава въпросната къща за жилище - според мен - никакво ДДС няма да ползва..., не е актив защото няма да загради тротоара - сиреч не може да "контролира" актива и да ограничи ползването му от други хора... така че разход



Тема Re: Иван питанови [re: Фъpфи]  
Автор _Buba_ (старо куче)
Публикувано27.06.06 18:41



Знам, че е абсурдно Virgo да зададе такъв въпрос, затова се и учудих на въпроса.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.