Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:54 06.07.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема допълнителен трудов договорнови  
Автор тя (непознат )
Публикувано27.03.06 16:23



Колеги, моля да ми помогнете. Назначила съм лице на допълнителен трудов договор - 5раб. дни на 40часа. Тествайки , Декл. образец 1 интернет страницата на НОИ на стойност на брутното трудово възнаграждение ми дава грешка: " недопустима стойност на брутно възнаграждение" на осигурителен доход съм писала 100лв.- лицето работи 5дни в месеца. Това ли е грешно?
Мин. осиг. доход по прагове е 160 лв. Тази сума ли следва да запиша?



Тема Re: допълнителен трудов договорнови [re: тя]  
Автор TRZ-to ()
Публикувано28.03.06 00:41



Едва ли е това.По скоро вероятно има някакъв проблем със свързването на часовете, които са посочени и сумата на вънаграждението.



Тема Re: допълнителен трудов договорнови [re: TRZ-to]  
Авторfeba (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 02:13



Едва ли е това. По скоро не.
С какво свързваш БТВ в Декларация обр. № 1 ?
Там е и проблема, сигурна съм !!!



Тема Re: допълнителен трудов договорнови [re: тя]  
Авторfeba (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 04:23



Добре, да опитам да помогна, а?
И да кажеш след туй за ефекта, ясно
Като начало се опитваме да изровим нещичко от любимите ни указания:

“..............
29. Брутно трудово възнаграждение
30. Процент вноска за фонд "Гарантирани вземания на работниците и служителите"

Забележка. Точки 29 и 30 се попълват само за лицата, работещи по трудови правоотношения, ако в т. 12.4 е попълнено "1" и лицето не попада в кръга на лицата по чл. 7, т. 1 – 3 от Закона за гарантираните вземания на работниците и служителите при несъстоятелност на работодателя.
....................“

И следва да се изясни:

1. Говорим за чл.114 от КТ / до 5раб. дни , съответно до 40часа месечно/ като:
- самостоятелно основание за сключване на трудов договор
- за чл. 4 от КСО и (2) (Изм. - ДВ, бр. 64 от 2000 г., бр. 1 от 2002 г.) Работниците и служителите, наети на работа при един или повече работодатели за не повече от 5 работни дни (40 часа) през календарния месец, се осигуряват задължително за инвалидност, старост и смърт и за трудова злополука и професионална болест.
- Не се дължат осигурителни вноски във фонд “Гарантирани вземания на работниците и служителите” за работниците и служителите, които подлежат на осигуряване на основание чл. 4, ал. 1, т. 1, изречение второ, т. 2, 3, 4, 5, 7 и 8 и чл. 4, ал. 2 от КСО./Изх. № 91-01-311 / 31.12.2004 г. /

- за Д1- 11 – за лица, осигурени за инвалидност поради общо заболяване, за старост и за смърт, и за трудова злополука и професионална болест

Т.е. Вид осигурен – 11- не търпи БТВ / v Д1 /

Или

2. Говорим за чл.114 от КТ като:
- допълнителен трудов договор
- Чл. 4. от КСО (1) (Доп., ДВ, бр. 112 от 2003 г.) Задължително осигурени за всички осигурени социални рискове по този кодекс са:
6. (предишна т. 5 - ДВ, бр. 74 от 2002 г.) лицата, които работят по втори или по допълнителен трудов договор;
- Осигурителни вноски във фонд “Гарантирани вземания на работниците и служителите” се внасят само за работниците и служителите, които подлежат на осигуряване за всички осигурени социални рискове на основание чл. 4, ал. 1 от КСО: работещите по втори или по допълнителен трудов договор

- За Д1 - - 04 – за работещи по втори или допълнителен трудов договор;
Т.е. % 0.5 ФГВРС и БТВ за тези 40 часа ще минават теста без " недопустима стойност на брутно възнаграждение" само при 04 !!!

Е, какво ти е основанието за осигуряване?



Тема Re: допълнителен трудов договорнови [re: feba]  
Автор TRZ-to ()
Публикувано28.03.06 09:43



Имах предвид, че проблема едва ли ще е в непосочването на МОП от 160 лв. И то не едва ли, а със сигурност
Сега със затаен интерес очакваме развитието на случая по поставения въпрос.



Тема Re: допълнителен трудов договорнови [re: feba]  
Автортя (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 09:55



Благодаря за помощта, назначила съм лицето по чл.4 АЛ.2 от КСО за не повече от 5раб. дни (40часа) и като вид осигурен в Д-я обр. 1 съм попълнила 11, като в този случай в програмата на НОИ дори клетката за бтв е неактивна, попълнила съм само кл. 21 и кл. 31, като напишеш вид осигурен 11 вноска за фгврс автоматично е 0. Не зная какъв е проблема, явно е нещо друго Помощ



Тема Re: допълнителен трудов договорнови [re: TRZ-to]  
Автортя (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 09:59



Благодаря за помоща. В клетките за дни в осигуряване общо съм попълнила 05,8,8 - тъй като лицето е назначено за 5раб. дни в месеца 40 часа



Тема Re: допълнителен трудов договорнови [re: тя]  
Авторfeba (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 22:35



Опс, 4акай , 0588 не ми харесва, има само 5 дни а му слагаш 0-за пълен месец, опитваш се май да го изманипулираш, а? хареса ми И все пак реши ли си проблема? А , и как основание 11 от Д1 ти е "допълнителен трудов договор"



Тема Re: допълнителен трудов договорнови [re: feba]  
Автор Dani* (:) усмихната)
Публикувано28.03.06 23:30



може да го мине ако зададе 02082 пак е по 40часа месечно /важи за назначените на 2часа/



Тема Re: допълнителен трудов договор [re: Dani*]  
Авторfeba (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 23:57



Blagodarq !!!
Dani, ti v Pz li se podvizava6
Pozdrav ot taq destinaciq




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.