Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:21 20.09.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема граждански договорнови  
АвторЮpи (Нерегистриран)
Публикувано12.12.05 10:13



Здравейте имам следния въпрос:
Предстой ми да подпиша граждански договор с фирма за подръжка на компютърна мрежа. Искат ми документ за разходи, аз обаче нямам фирма. Какъв документ да им дам за 100 лв на месец?



Тема Re: граждански договорнови [re: Юpи]  
Автор lubo_ch ()
Публикувано12.12.05 10:58



Ти няма да им издаваш никакъв документ. Те ще ти издадат Сметка за изплатени суми.



Тема Re: граждански договорнови [re: lubo_ch]  
Автор 4fun (Гъзар)
Публикувано12.12.05 11:16



Каква сметка да ми издадат? Имам предвид какъв документ?Аз трябва ли да плащам осигуровки върху тези пари?



Тема Re: граждански договорнови [re: 4fun]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано12.12.05 11:31



Зависи, дали през съответния месец си осигурен другаде.
Ако не си - нито ти, нито възложителя плаща. Ти си внасяш ЗО 6,60 лв, като неосигурен.
Ако имаш други осиг.доходи, то върху сумата по ГД се внасят осигуровки за пенсия и ЗО /общо 35%/. 30% от тези осигуровки са за твоя сметка, т.е. - удържат ти ги от хонорара. Самото изчисляване и внасяне, вкл.и на твоята част, се прави от възложителя.
На тебе ти се издава 1. Сметка за изплатени суми, в която пише стойността на договора, осиг.доход, удържаните осигуровки, удържания ДОД и чистата сума за получаване и 2. Служебна бележка за удържаните осигуровки и удържания ДОД, която трябва да приложиш към годишната си данъчна декларация.
Тези документи са по образец, утвърден от МФ.



Тема Re: граждански договорнови [re: ***]  
АвторTedi (Нерегистриран)
Публикувано12.12.05 12:59



А ако гражданския договор след приспадане на 35% е =65.00лв. и лицето има трудов договор другаде, пак ли ще внася всички осигуровки?Аз мисля, че само трябва да си внесе 6%ЗОВ за негова сметка и в ГДД-2005 да се декларира всичко.



Тема Re: граждански договорнови [re: Tedi]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано12.12.05 13:06



Щом е осигурен другаде /в случая по ТД/ осигуровките по ГД са в пълен размер, независимо от сумата по ГД



Тема Re: граждански договорнови [re: ***]  
АвторTeди (Нерегистриран)
Публикувано12.12.05 13:51



На мен ми казаха, че щом сумата след приспадане на 35% е под 130.00 се дължи само ЗОВ 6%,независимо от статуса на човека.Остава и да са ме подвели.Какво да правя???



Тема Re: граждански договорнови [re: Teди]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано12.12.05 14:43



Чети КСО и ЗЗО в актуалния им текст



Тема Re: граждански договорнови [re: ***]  
Авторmima (Нерегистриран)
Публикувано14.12.05 17:06



знаете ли кои е параграфа по които се внаст тези 6% за сметка на лицето



Тема Re: граждански договорнови [re: mima]  
Авторdani (Нерегистриран)
Публикувано14.12.05 17:22



кои 6 % са за сметка на лицето?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.