Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:29 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Тема Данъчна ревизия/304/  
АвторHOPA (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 14:27



Колеги,съвсем се объркаха нещата- имахме за възст.10 х.лв. по ДДС,естествено ни направиха ревизия-но на наличната стока.Отнася се за склад-Карго стока.Намерихме и показахме необходимото количество стока,всеки си получи своето.На другия ден от дан. служба назначиха пълна ревизия.По баланс имам 260 х.лв.- а на док. за данъчна служба написахме 100.
Мисля че просто няма изход-в 304/1 имам 260 х. лв.
-нямам ги и в стока-мога да изпиша по протокол около 30-40 за разход,Какво ли да направя -МИСЛЯ ЧЕ НАИСТИНА НЯМА ИЗХОД.



Тема Re: Данъчна ревизия/304/нови [re: HOPA]  
Автор MaprapитaK ()
Публикувано24.05.05 14:41



Тези 260 хил.лева наличност към коя дата са?Към 31.12.2004?
В протокола от ТДД каква наличност пише?От коя дата е?Имаш изход според мен....



Тема Re: Данъчна ревизия/304/нови [re: MaprapитaK]  
АвторHopa (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 10:20



Да-наличност към 31.12.2004 г.
В протокола сумата е 110 х. лв.-12.04.2005 год.



Тема Re: Данъчна ревизия/304/нови [re: Hopa]  
Авторdani (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 10:45



имаш ли регистрирани продажби за разликата (като продажби и ДДС), ако нямаш бързо трябва да равниш сумите:
салдо 31.12.2004 г. - 260 х.лв.
наличност ... -110 х.лв
разликата: продажби по фактури ...., консигнация или ...



Тема Re: Данъчна ревизия/304/нови [re: dani]  
Автор Green grass (of home)
Публикувано25.05.05 11:44



може ли да попитам ЗАЩО показваш в ДП данни, несъответстващи на счетоводството??????

ако разликата идва от датите , наистина има изход, ако идва от импровизации в подаването на данни.....

And in the end
The love you take
Is equal to the love
you make....


Тема Re: Данъчна ревизия/304/нови [re: MaprapитaK]  
Авторвили (Нерегистриран)
Публикувано27.05.05 20:06



направи договори за консигнация с фирма извън района в който е регистрирана вашата.



Тема Re: Данъчна ревизия/304/нови [re: вили]  
Автор 3бpьoвka (Чифте)
Публикувано27.05.05 21:09



Насрещни проверки или пращане на сигнал за проверка могат да се направят и в Горно Нанадолнище...
Някъде между 31.12. и там, когато е протокола може да се изпишат разни стоки като
- съответните естествени фири
- някое наводнение в склада (направете едно констативно протоколче с наемодателя)
- бракувани, поради изтекъл срок на годност
- бракувани, като неотговарящи на фирмените стандарти (естествено веднага един стандарт... бумащинка, но 160 хилки не са малко да ти треснат)
- ако имаш стоки под 10 лв единична цена - пораздай рекламни материали по разни промоции (направи 2-3 примерни, като им лепнеш едно лого, може да си вземеш лепещо фолио от книжарницата и да го принтираш отгоре)
- за да се докараш на много примерен счетоводител, прасни няколко и като липси при инвентаризации и на тях там, каквото се полага данъци ли, увеличаване на финансовия резултат ли, провери, че не си спомням в момента...

Ъъъъ, ми това ми хрумна в момента....

Скуука, скуука - викаше поручик Ржевски, размахвайки на бала чорап пълен с лайно.

Редактирано от 3бpьoвka на 27.05.05 21:11.



Тема Re: Данъчна ревизия/304/нови [re: HOPA]  
Автор$$ (Нерегистриран)
Публикувано28.05.05 12:03



имай предви че много внимателно ще ти проверяват складовите наличности-приход/разход и гледай по-бързо да оправиш стоките, ще броят заедно с теб, при една моя колежка го правиха дни наред по всички артикули, та побързай...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.