Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:28 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема счетоводни и адвокатски услуги. С риск темата...нови  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано31.03.05 12:29



... да бъде изтрита!

Така, по идея на вашия модератот –

и разбира се - се замислих за следното. Взема и аз да предлагам безплатно тримесечно счетоводно обслужване, срещу договор за абонаментно правно обслужване. Съдейки по сайта на мод-а ви, не е нужно да вършиш качествено услугите, ми какво то една регистрация, нищо че е строго АДВОКАТСКА дейност, за извършването и е необходимо образователен ценз и е подчинена на определен режим и задължителна принадлежност към съответна адвокатска колегия. Нещо повече извършването на такава дейност без притежаването на, условно да го наречем разрешение е и престъпление съобразно разпоредбите на НК. Та след като него много много не го интересува си помислих и аз, защо и мен да ме интересува, взема и аз да се изживея като един псевдо счетоводител. Така де имам си и нещо като ценз за това, по диплома за средно образование... след като той може, защо и ние адвокатите да не можем, по примера на испанските ни колеги например.
Е как ви се струва идеята! Ако вие не може да си го вразумите, чудя се дали една проверка от компетентния орган ще го...



Тема Re: счетоводни и адвокатски услуги. С риск темата...нови [re: Cтpeйнджъp]  
АвторГeoprи (Нерегистриран)
Публикувано31.03.05 12:33



Ама няма лошо да има безплатни неща.

Друг е въпросът, че безплатното обикновено струва колкото си платил за него.



Тема Re: счетоводни и адвокатски услуги. С риск темата...нови [re: Гeoprи]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано31.03.05 12:36



Ми то се оказа, че не било безплатно при бате Лански, ако го напуснеш ей така по средата на счетоводната година, дължиш 150 лв. за регистрацията. Мдам, ама тази регистрация той НЯМА законовото право да я прави, нещо повече влиза в един текст от НК, с който мило и съвсем безплатно го запознахме.
Ще се замисля и аз една счетоводна дейност да развихря!Даже може с някой ваш колега да се кооперираме!



Тема Re: счетоводни и адвокатски услуги. С риск темата...нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор lanskyМодератор (ИПСБ)
Публикувано31.03.05 12:39



няма да бъде изтрита.... аз да не съм модератора на право да търкам точно определени мнения и да викам - оплачи се където си щеш.....


я кажи сега кой компетентен орган ще ми пратиш..... и как ще докаже тоя орган, че аз съм ти изготвил документите, които ти лично носиш в съда..... защото "всите адвокати заедно" не можахте да ми обясните в какво се състои престъплението човек сам да си регистрира фирмата..... барабар и с наказателния кодекс се защитихте

а иначе мнението ми за регистрациите е такова.... ако аз нещо сбъркам при регистрацията - ще ми върнат документите - ще поправя грешката и пак ще вкарам за регистрация.....(единствен риск - малка забава на решението на съда......) а ако ТИ или МЪЖ ти водите счетоводство..... ами може само за едно тримесечие да направите доста едра сметка на КЛИЕНТА ВИ към бюджета...... ама това е мое мнение.... те клиентите сами ще решат - нали




Редактирано от lansky на 31.03.05 12:55.



Тема Re: счетоводни и адвокатски услуги. С риск темата...нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор lanskyМодератор (ИПСБ)
Публикувано31.03.05 12:41



не помня къде съм писал 150 лева за регистрацията, но неустойката ще бъде за разваленият СЧЕТОВОДЕН договор..... дали само аз забелязвам разликата



Тема Re: счетоводни и адвокатски услуги. С риск темата...нови [re: lansky]  
АвторДeми (Нерегистриран)
Публикувано31.03.05 12:53



Явно госпожата си мисли, че да си счетоводител е лесна работа. Давам й един месец да обикаля по инстанции (данъчни, НОИ, статистика ...) и да виси по опашки с тези токчета и ентусиазмът й да се изживява като счетоводител ще се изпари Не разбирам Лански какво й пречи и защо се заяжда с него?



Тема Re: счетоводни и адвокатски услуги. С риск темата...нови [re: lansky]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано31.03.05 12:54



Лански душко, лошо няма човек сам да си изготви документите, което автоматично означава, че ти НЕ можеш и НЕ трябва да му ги изготвиш. Вие нали имате браншова организация, мисля с тях да почна, едно писъмце да им пиша! Дали ще ми отговорят?



Тема Re: счетоводни и адвокатски услуги. С риск темата...нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Evgeni (ИПСБ)
Публикувано31.03.05 13:10



.... ама разбира се, ама оплачи се я, хак му е на Лански,
пиши до браншовата организация, та да види той кон боб яде ли



Тема Re: счетоводни и адвокатски услуги. С риск темата...нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор lanskyМодератор (ИПСБ)
Публикувано31.03.05 13:11



ако искаш давай през мене - лично ще им го предам....като към по-горна инстанция.... (представям си го.....тук в интернет се предлага ...еди си какво... това ми нарушава правата..... ) ся като се замисля.... скоро поправих ключа на лампата на комшията......(може би съм ощетил някой електротехник).... напомпих гумата на един друг комшия ( с компресорчето) - някоя гумаджийница съм ощетил...... ако искаш и с това запознай браншовата организация.....



Тема Re: счетоводни и адвокатски услуги. С риск темата...нови [re: lansky]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано31.03.05 13:40



Сладък мой, много хора не са наясно, че все пак и то е място за реклама, самореклама и т.н. Е разбира се това са хора на възраст, които изпитват страх от това животно компютъра, но има и достатъчно кадърни хора, които разбират и работят по тази проблематика... обяснявала съм ти например как за Интернет заплахи, НСБОП предприемат нужни действия... но все пак да не разводняваме темата! Нали?
А да, а ти не си орган на браншовата ви организация, че една жалба да е чрез теб, до тях! Казах ти не се мъчи да разбираш от право, а аз обещавам да не се правя на счетоводител!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.