|
Тема
|
Подалите вече отчети и деклар., да споделят опит
|
|
Автор |
dodi (Габровец) |
Публикувано | 22.02.05 13:03 |
|
Хрумна ми, ей тук колегите вече подали своите декларации и отчети да споделят своя опит. Това го правя, защото възникнаха няколко процедурни въпроса за мен:
1. В електронния вариант на отчетите предоставен от НСИ, липсват три справки в сравнение с предходната година. Данъчните все още ги искат. Това ще доведе до: - нова версия на отчетите в последния момент, - подаването им само на хартиен носител, - на НСИ не им трябват тези справки а ние си ги намираме, копираме, попълваме и подаваме в ТДД
2. Подаването на отчетите по електронен път води до заместването на заветния син печат на НСИ, удостоверяващ че сме си изпълнили задълженията с входящ номер по e-mail. Данъчните ще искат ли разпечатка на e-maila или този вх.№ вече не ги интерисува ?
3. Една лелка от НСИ гр. .............../за сега ще го запазя в тайна/ ми каза: "Подал, не подал по електронен път искам те тук с отчети на хартиен носител" - направо ме разби. Аз и казвам, че такава е инструкцията от сайта на НСИ, но жената това хич не я интересува.
4. Ако реши някой да се изгаври с някоя фирма и подаде по e-mail отчети от 5 различни e-maila в 5 различни варианта, какво ще стане? Тук визирам това, че НСИ не ги интересува електронния подпис.
За такива процедури предлагам да пишем.
Редактирано от dodi на 22.02.05 13:04.
| |
Тема
|
Re: Подалите вече отчети и деклар., да споделят опит
[re: dodi]
|
|
Автор |
unforgettable (ИПСБ) |
Публикувано | 22.02.05 14:56 |
|
от години /от 2002/ подавам за данъчните / и съставям за себе си/ отчетите съгл .Закона за счетоводството, независимо от формите, които попълвам за НСИ.
и въобще не бъркам губерните. не си в час, ако връзваш така нещата.
за лелката от Н-ското поделение на НСИ не знам, но колеги вече споделиха, че без проблем получаван по е-мейл входящите си номера.
животът е нож за мечтите безумни, тъй както елмазът е нож за стъклото
| |
Тема
|
Отговор от НСИ
[re: dodi]
|
|
Автор | dodi (Нерегистриран) |
Публикувано | 22.02.05 16:31 |
|
Имам отговор от НСИ по повод трите липсващи справки:
- Отчет за собствения капитал
- Справка за финансовите резултати
- Справка за данъците от печалбата върху временни разлики
За 2004 г. тези справки няма да се подават и отчитат в НСИ.
| |
|
|
|
|