Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:19 08.07.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Фундаментални грешкинови  
АвторPetia (Нерегистриран)
Публикувано20.02.05 17:52



НСС - Фундаментални грешки - грешки, които са от такова значение, че финансовият отчет за един или повече предходни периоди вече не може да се счита за достоверен към датата на неговото публикуване.
Така... Ако поради неизвършвани инвентаризации на вземанията и задълженията и допуснато погрешно осчетоводяване на плащане/такова не е имало/, грешката открита в края на 2004, означава ли това, че имаме фундаментална грешка, след като това засяга само разчетни сметки и не влияе на Фин.р-тат за предходния период? Не ми се струва коректно, но като чета НСС...



Тема Re: Фундаментални грешкинови [re: Petia]  
Автор ИдиoтчeTO (тиква)
Публикувано20.02.05 20:13



Зависи от размера на сумата, според мен, а не от това кои сметки са засегнати.

Не се вземай толкова насериозно, де!


Тема Re: Фундаментални грешкинови [re: ИдиoтчeTO]  
АвторVera (Нерегистриран)
Публикувано20.02.05 20:19



Да, но по-точно не от размера на грешката, а от относителния й дял в актива на баланса.



Тема Re: Фундаментални грешкинови [re: Vera]  
АвторPetia (Нерегистриран)
Публикувано20.02.05 23:41



Спрямо актива на баланса в годината на откриване на грешката, или този в годината, за която се отнася грешката.
И все пак как на практика се коригира тази грешка, като не води до промяна във фин.р-тат в миналия период.



Тема Re: Фундаментални грешки [re: Petia]  
Автор ИдиoтчeTO (тиква)
Публикувано21.02.05 09:54



В годината, когато са направени. Макар че сега като питаш как точно да се коригира, си мисля, че след като по стандарт са предвидили това да става чрез корекция на неразпределената печалба, може би наистина се имат предвид само грешки, които влияят на резултата.

Не се вземай толкова насериозно, де!


Тема Re: Фундаментални грешкинови [re: Petia]  
Автор deedee (оптимист)
Публикувано21.02.05 11:45



Не стана ясно, поне на мен, кога е допусната тази грешка. Т.е. кога е направено това плащане - през 2004 или в предишни години. Ако е в 2004 и още не си приключила - няма фундаментална грешка, можеш да го оправиш. И нищо че не засяга финансовия резултат, както правилно си цитирала стандарта, говори се за финансови отчети. Така че се предполага, че баланса ти е грешен. Приеми си някакъв праг на същественост на грешките в счетоводната политика. Чувала съм, че 5 - 7% от стойността на активите е приемлив праг.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.