Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:17 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ЕТ с офис на собственика  
Автор _Buba_ (пристрастен)
Публикувано02.02.05 15:27



Ще ви кажа нещо, ама няма да се смеете, че на мен ми се реве вече от глупости.
Имам насрешна проверка на ЕТ, ама няма да се сетите за какви суми става въпрос.
Фактурите са 2 за около 700лв общо и са опростени:))
Искат ми толкова много неща за тия две нищожни суми, че вече се чудя дали не пропускам нещо в движение.
Тия данъчни са полудели егати!

Няколко пъти чета теми тук за безвъзмезден договор за наем между собственика на ЕТ и самия ЕТ, но сега като се разрових из архива, не намерих нищо /явно не задавам подходящо търсене/. Ако имате някаква готова бланка за такъв договор, моля да ми я копирате тук. Ще отдавам безвъзмездно под наем една стая от апартамента на собственика на ЕТ на саият ЕТ. Стаята реално наистина се ползва за дейността на фирмата, но досега не съм си правила труда да се задълбочавам да пиша някакъв договор.
Благодаря ви!



Тема Re: ЕТ с офис на собствениканови [re: _Buba_]  
АвторЧaни (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 16:19



Мисля,че това,което Ет-то е направило е ненужно.За офис трябва да се плащат консумативи на различни цени от тези за физически лица,Също трябва да се внасят данъци по ЗОДФЛ за получения наем от същия този господин.По-добре наемът да с сключи с жена му или ако има друг собственик и да се оформи като договор по Закона за задълженията и договорите.Ако има родител-пенсионер още по-добре,защото след приспадане на норматинво-признатите разходи няма да се дължат данъци за доходите.



Тема Re: ЕТ с офис на собствениканови [re: Чaни]  
АвторЧaни (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 16:22



Извинявай,не видях че е безвъзмездно-направи го в свободен текст,но защо да плаща по-високи консумативи щом е офис?



Тема Re: ЕТ с офис на собствениканови [re: Чaни]  
Автор _Buba_ (пристрастен)
Публикувано02.02.05 17:03



Абе никакви консумативи не се плащат от ЕТ, това е една самостоятелна стая, която е оборудвана за дейността на фирмата. Няма сега да слагат 2 електромера на 1 апартамент:)) Въпросът е чисто формален, ама виждам, че май никой не е писал такъв договор:((



Тема Re: ЕТ с офис на собствениканови [re: _Buba_]  
Автор Mиpa CM (несериозна)
Публикувано02.02.05 18:03



Няма такъв филм, бе, хора! Няма собственик на ЕТ като лице, отделно от "самия ЕТ". ЕТ - това е физическо лице, регистрирано в търговския регистър. Не е същото като еднолично дружество. Не може със себе си да сключи договор, няма две страни по договора, няма две отделни лица.
Чувала съм тук да се споменава за протоколи или нещо подобно, което отразява решение на "собственика" да използва вещта в търговската си дейност.
Но договор - няма начин. Ако данъчните искат такова нещо, аз лично бих им казала да си гледат работата, пък да видим какво могат да направят, като явно не са прави.
А безвъзмездният наем се нарича заем за послужване.



Тема Re: ЕТ с офис на собствениканови [re: _Buba_]  
Авторcolibri (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 18:47



Здравей,
аз имам такъв договор, но за МПС, писане на база на ЗЗД, там има раздел за Договор за послужване - от там са преписани клаузите. Утре като отида в офиса ще ти го пратя, дано да ти свърши работа.



Тема Re: ЕТ с офис на собствениканови [re: Mиpa CM]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 19:32



И аз имам подобен проблем-офиса на фирмата е собственост на физическото лице,което е собственик на ЕТ-то и правиме ремонт на офиса. За да ми признаят разходите,трябвало физ.лице с нотар.акт да продаде на ЕТ-то офиса. И аз също си мисля за някакъв договор за наем-безвъзмеезден??????????



Тема Re: ЕТ с офис на собствениканови [re: ***]  
АвторCчeти (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 23:25



Абе хора, ако данъчните съвсем са откачили, защо се опитвате да откачите и вие? Аз също съм едноличен търговец. Регистрацията ми е на адреса по местоживеене /двустаен апартамент/ И искате да ме убедите че гражданката Х трябва да подпише договор за наем с ЕТ Х за едната стая, щото в другата стая нощно време спи? Я стига. Ако искам разходите за ток, за парно, за телефон да ги отчитам на фирмата си - просто си правя регистрации на името на фирмата - и толкоз - плащам по цени за предприятие, а не по цени за населението.Ако искам да си направя ремонт обаче, няма как да отчитам разходи, ако апартаментът не е фирмена собственост, защото със сигурност данъчните ще ми кажат че съм си ремонтирала апартамента, в който живея. Същото се отнася и за разходи на автомобили - ако искам да си отчитам всички разходи по поддръжка на колата- регистрирам я на името на фирмата, плащам си ежемесечно еднократния данък и толкоз.
В интерес на истината трябва да призная, че данъчните наистина тотално са се сдухали и сбъркали, особено след като разбиха няколко данъчни служби след емоциите и арестите по източването на ДДС. Дотолкова, че в някои от тях дори нарочно и твърде тенденциозно дори отказват регистрации по ДДС.
Та в този ред на мисли ми се струва, че е крайно време да им дадем дружен отпор, а не да кандисваме на поредните им дивотии, които ни превръщат в луди канарчета.



Тема Re: ЕТ с офис на собствениканови [re: ***]  
АвторHeли (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 23:25



Не може ЕТ да сключи договор сам със себе си! ЕТ и физическото лице са едно и също нещо! Но ЕТ има разширени търговски функции - сега не се сещам точно къде го пишеше, но утре ще се поразровя в нещата и ще го пусна! Аз мислех да правя преди време същото, но се консултирах с юрист, след което четох и в АПИС-а и наистина е така!
Не би могло да се сключи и договор със съпругата, ако апартамента е на името на двамата, т.е. семейна общност, защото тогава и двамата ще трябва да декларират доход от наем, т.е. пак същото



Тема Re: ЕТ с офис на собствениканови [re: Cчeти]  
Автор _Buba_ (пристрастен)
Публикувано02.02.05 23:49



Прав си, Сър! За какво всъщност ми е този договор, вече се чудя на себе си. седнах и написах една декларация, че ЕТ няма нает или собствен офис, а осъществява дейност в пригодено за целта помещение, което е част от жилищния имот на еди кой си. Разходи по поддръжката и римонта на имота никога не са били отчитани и няма да се отчитат, така че никой копче не може да каже. Ако някой го сърби, да бъде така добър да се почеши:))
Идея си нямаш с какви глупости ме затрупа данъчната, ама аз пък такова писмено обяснение съм й подготвила, че не мисля, че ще ми се обади за нещо:)))

Ето в момента се сещам, че пишеше, че ако фактурата е за услуга, трябвало да доказваме на данъчната услугата с договор. Хе-хе!! Какво са се научили да искат договор за щяло и нещяло? Жената се пищисала и написала договор щото виждате ли, така искала данъчната. Някой случайно да се сеща за нормативен акт, който да ни задължава да подписваме договори? Аз не се сещам за такъв!
Има логика единствено, ако на фактурата пише "съгласно договор" и не е ясно за какво става въпрос. Иначе да си гледат работата:))

Ами това е! Лека нощ, че се преуморих от емоции в последните часове на деня:))




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.