Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:32 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Уважаеми СЧЕТОВОДИТЕЛИ,нови  
АвторБoнчo (Нерегистриран)
Публикувано20.01.05 22:18



Казвам се Бончо Бонев и съм производител. Бих желал да ви занимая със застрахователната мафия и по-конкретно с рекета Г.О. Знам, че темата няма връзка със счетоводството, но всички имате автомобили, консултирате работодатели и участвате в безумната война по пътищата, където си патим и виновни и невинни.

На 28.12.2004, в багажника на автомобилът ми Опел-Омег-комби, автоматик, 2,5D, 131кс. 94г. който беше спрян пред полицейска Astra, се вряза един малоумник, с над 120км/ч и помля и двата а-ла, но от моя нищо не става(тотална щета). За късмет въпросния малоумник, има Г.О. в ЗК "Орел". Но, като се стигне до обещетяване какво става? едни оценки, едни швакета и те обещетяват....... за Омег с Астра. Според вътрешни разпоредби на Орел, над 4 годишни а-ли не въстановявали в доверен сервиз защото им излиза много скъпо, а плащат по шваке. Не мога да разбера колко швакета има, че по тяхното ми го оценят на 6726лв. от които ми плащат 75% = 5045лв., по швакето на ЗК "булинс", където е имал а-ла каско до 09.2004г е 8000лв, а в "Булстрад" се направих на клиент който иска да сключи каско и ми го оцениха на 8900лв! защото аз знам само за едно шваке. До кога всички потребители ще ни правят на луди с тези задължителни услуги които ни правят. Новата наредба за Г.О пък си е чист рекет. Изчетох и новата и старата и разбрах, че се обещетява по "деиствителна стойност" но, никъде не разбрах как се формира тази действителна стойност. Попитах google.com и навсякъде където става въпрос за "действителна стойност" срещам все отговори от този тип: "действителна стойност (с извършена преоценка на имуществото), която дава възможност на застрахования да получи обезщетение, адекватно на действителните разходи за набавяне или възстановяване на същото имущество в случай, че то бъде унищожено (увредено)".
Агенцията за застрахователен надзор няма управител, агенцията за защита на потребителите няма права, а в съда правото е на страната на по-скъпоплатените адвокати. Май единствения начин да ги вразумим е интернет и да си обединим главите. Ако има в този форум хора които не са безразлични към проблема, който утре може и да е техен(не го пожелавам), да съдейства с идеи. Единственото което ми идва на акъл за момента е да пиша на телевизйите, институцйите и, ако имам работници в ПОК "Съгласие" да ги накарам да се изместят. Подготвям и жалба към европейските защитници на потребителите срещу Мюних Ре(20% дял в Орел-холдинг) и Уникредит(Булбанк) за това, че с доброто си име, репутация и дялово участие заблуждават потребителите да се доверят на мошенници...... и горе-долу в този смисъл.
Не че ще ми се реши проблема, но ще ги вкарам в пъти по-големи разходи с което ще бъда поне морално обещетен, а ако патъртията стане по-голяма може и да си преразгледат начина на работа, а един спре ли да се е...а, ще спрът и другите защото неможе да се отрече, че има и конкуренция, и не сме стадо с което могат да правят каквото си искат.
Приемам идеи всякакви, очаквам съдействие.

10х

П.П. Някой за да не ме разбере погрешно да поясня, че твърдо стоя зад позицията, че управлението на а-л без Г.О. трябва да се криминализира, защото не може да патят невинни от малоумието на някой дето нямал пари за застраховки.



Тема Re: Уважаеми СЧЕТОВОДИТЕЛИ,нови [re: Бoнчo]  
Автор lanskyМодератор (,но не сняг)
Публикувано21.01.05 09:20



първо за швакето - въпреки че се съмнявам че ще се върнеше да четеш тук

швакето е едно - но излиза всеки месец......

то е приблизителна оценка на стойността на колата
ако например колата ти е 7500лв в швакето.....
могат да ти я намалят с 20% - сиреч да ти я застраховат за 6000лв
или ако ти е супер поддържана да ти я качат с 20%.... 9000лв

сещаш ли се сега защо едните ти изплащат - върху 6000лв, а другите искат да ти я застраховат за 9000лв

догодина се очаква ГО да стане двойно.... щото като влезем в ЕС и бутнеш някоя баба на пътя, няма да те осъдят да платиш 15000лв както е в момента в България, а сумата ще е с много нули и ще завършва с ЕВРО накрая....

отделно..... дотук не видях да имаш КАСКО....., но видите ли МАЛОУМНИКА ИМАЛ ГО - и то щото е задължителна..... ами приятелю - моли се да е задължителна, иначе нали се сещаш...... и тея пари нямаше да видиш.....

и в крайна сметка не се ядосвай..... това са само ламарини.... нали си жив и здрав.....

питай адвокатите дали не може някакъв граждански иск да заведеш срещу "малоумника"

и да те успокоя ..... има още един вариант на изплащане на щети
значи колата ти е помляна.... ноооо примерно са ти здрави гумите, седалките....
и се започва.....
цената е 7000лв
здрави гуми (нови са по 200лв) 800
здрави седалки - 2 * 300 лв - 600лв
здраво странично стъкло -100лв
и така нататък

и може да стигнеш до няква смешна сума за получаване...... така че ВИНАГИ ИМА И ПО ЛОШО



Тема Re: Уважаеми СЧЕТОВОДИТЕЛИ,нови [re: lansky]  
АвторБoнчo (Нерегистриран)
Публикувано21.01.05 12:08



Уважаеми г-н Лански, аз ги виждам нещата малко по друго яче.

Що се отнася до задължителното, май не разбра, че се моля даже и да се криминализира, но не разбирам какво общо има каското. Каско обещетява виновния, и обещетява до нивото на оценката. Сиреч, ако ти е оценена на 5000, плащаш премия в/у 5000, но при ПТП, ако щетите са ти над тази сума, за горницата си плащаш ти. При Г.О. - Застрахователя плаща имуществените вреди нанесени от виновния:

Чл. 9. (1) Собствениците, ползвателите, държателите и водачите на моторни превозни средства са длъжни да имат застраховка "Гражданска отговорност" за следните минимални застрахователни суми:
1. за неимуществени вреди - 200 000 лв. за всяко събитие при едно увредено лице и 240 000 лв. за всяко събитие при две и повече увредени лица независимо от техния брой;
2. за имуществени вреди - 100 000 лв. за всяко събитие.
(2) Застрахователите могат да предлагат доброволна застраховка за застрахователни суми над тези по ал. 1.
(3) Когато застрахователна полица по доброволно застраховане е сключена при условията на тази наредба за по-големи застрахователни суми от минималните по ал. 1, се счита, че задължителната застраховка "Гражданска отговорност" е включена в нея.
(4) Минималният размер на застрахователните премии по задължителната застраховка "Гражданска отговорност" се определя със заповед на заместник- председателя на Комисията за финансов надзор, ръководещ управление "Застрахователен надзор", която се обнародва в "Държавен вестник". Това е по НАРЕДБА № 4 от 24.09.2003 г. за задължителното застраховане, а това е по НАРЕДБА № 18 ОТ 10 НОЕМВРИ 2004:

Чл. 10. (1) Собствениците, ползвателите, държателите и водачите на моторни превозни средства са длъжни да имат валидна застраховка "Гражданска отговорност" за следните минимални застрахователни суми:
1. за неимуществени и имуществени вреди вследствие телесно увреждане или смърт:
а) 700 000 лв. за всяко събитие при едно пострадало лице;
б) 1 000 000 лв. за всяко събитие при две или повече пострадали лица;
2. за вреди на имущество (вещи) - 200 000 лв. за всяко събитие.
(2) В покритието по ал. 1, т. 1 се включват неимуществените и имуществените вреди, пряко и непосредствено произтичащи от телесното увреждане или смъртта на пострадалото лице, настъпили в резултат на застрахователно събитие.
(3) В покритието по ал. 1, т. 2 се включват имуществените вреди, които са причинени на друго моторно превозно средство или друга вещ извън моторното превозно средство, настъпили в резултат на застрахователно събитие.

Друг е въпроса, че помляните от малоумника а-ли като нови не струват 100000лв. общо и, че нямам чак такива претенцйи. Точно поради завишението на тези лимити Г.О. поскъпна, догодина ще поскъпне още. Дано сега вече разбереш защо се ядосвам и какъв е смисъла да завишават лимитите, а от там и премйите след като ще обещетяват на половина. Аз този автомобил съм го купил 03.2004г. за 10000лв., а сега равностоен не мога да си купя за по-малко от 11-12000лв., защото междувременно поскпнаха налозите за внос на а-ли. И от къде на къде, ще ми оценят здравите части и ще ми ги приспадат? аз да не съм търговец на авточасти, да си ги прибират и продават те след като ги оценят на толкоз.
Някой може ли да ме светне на какво основание е прието да се оценя по документи, до които няма свободен достъп, защото ако си направиш труда да посетиш страницата на Шваке, има възможност и да си направиш онлаин оценка, НО ПЛАТЕНА, и защо дори и в договорите за каско не се споменава думата ШВАКЕ (имам каско на другия а-л)? на мен ми намирисва за ползване на чуждо ноу-хау не по предназначение. Просто думата ШВАКЕ на всякъде в документите се заменя с "експертна комисия"



Тема Re: Уважаеми СЧЕТОВОДИТЕЛИ,нови [re: lansky]  
Авторpepi (Нерегистриран)
Публикувано21.01.05 15:02



kato vlezem v EU i toi blusne njakoja baba i ako babata ne e presichala na peshehodna puteka ili sfetofar kadeto i e mjastoto ...
purvo ste otgovarja obstinata ako ne e usigurila udobno mqsto za preminavane i posle babata kojato presicha kadeto i padne
i nakraja boncho koito ja e butnal moje da se okaje che ste poluchi obezstetenie za neprijatnostite koito si e imal.



Тема Re: Уважаеми СЧЕТОВОДИТЕЛИ,нови [re: pepi]  
Автор lanskyМодератор (,но не сняг)
Публикувано21.01.05 15:15



тъй ли .... имаш ли книжка и купил ли си си я или си чел закона и листовките.... да видиш кой е с предимство на пътя...



Тема Re: Уважаеми СЧЕТОВОДИТЕЛИ,нови [re: pepi]  
АвторБoнчo (Нерегистриран)
Публикувано21.01.05 15:22



Проблема е защо ще плащаме за все по-високи нива на обещетения, а когато трябва да ни обещетяват, ни обещетяват по "действителни цени" които нямат нищо общо с действителноста. С магаре за кон. До кога ще ни мародерстват.



Тема Re: Уважаеми СЧЕТОВОДИТЕЛИ,нови [re: Бoнчo]  
Автор lanskyМодератор (,но не сняг)
Публикувано21.01.05 15:26



виж - няма смисъл да се надговаряш с мене..... аз не мога да ти оправя щетата.....

просто ти дори нямаш каско в случая....това ми направи впечатление... и си се хванал като удавник за гражданската на оня образ..... и сега видите ли "те не плащат".....

швакето е около 200 лева на месец като каталог.... (това е тънката цена дори).... (на други места ти го подменят срещу шише водка....ама айде да не издаваме застрахователни тайни)

като смяташ че си прецакан отиваш на съд..... там се разбирай със застрахователите

да....... и не искам да ти се меся... но понеже активно си търся двуместен кабиолет та малко ги разглеждам цените на колите тея дни....... 12000хиляди за десет годишен опел си е жива набутвация..... но това си е твоя грижа де.....(нова корса - магазинна....естествено не с 2,5 двигател..... е към 17000лв) (даже си мисля че беше толкова без отстъпката...)







Тема Re: Уважаеми lansky и pepiнови [re: lansky]  
АвторБoнчo (Нерегистриран)
Публикувано21.01.05 15:26



Отклонявате се прекалено много от темата.



Тема Re: Уважаеми СЧЕТОВОДИТЕЛИ,нови [re: Бoнчo]  
Автор lanskyМодератор (,но не сняг)
Публикувано21.01.05 15:29



пак ти казвам ЕС.....
иначе при тея нива - нямам идея какво трябва да размажеш по пътя....ама буквално да го размажеш..... може би S-класа или някое порше чайен..... щото ламбурджинита и ферарита по нашите улици няма......


и не бой се - догодина гражданската ще е двойна....



Тема Re: Уважаеми СЧЕТОВОДИТЕЛИ,нови [re: Бoнчo]  
Авторquot;-quot; (Нерегистриран)
Публикувано21.01.05 15:33



Че застрахователите не са стока всеки го знае. Лесно вземат - трудно дават.
Бончо, напварих си труда и проверх в mobile.de каква е пазарната цената на Опел Омега ТД комби в ЕО. Цената е в порядъка на 4000 лв.



Редактирано от xtony на 21.01.05 16:20.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.