Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:49 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Уважаеми СЧЕТОВОДИТЕЛИ,нови [re: quot;-quot;]  
АвторБoнчo (Нерегистриран)
Публикувано21.01.05 15:47



mobile.de го гледам от една седмица, пропуснал си отметка за автаматик.
като я сложиш излиза това:

, и като му добавиш налозите?

xtony: ей, с тия дълги url-та, че се бием! ;)

Редактирано от xtony на 21.01.05 16:22.



Тема Re: Уважаеми СЧЕТОВОДИТЕЛИ,нови [re: quot;-quot;]  
Автор lanskyМодератор (,но не сняг)
Публикувано21.01.05 15:48



от кола до кола - разлика бол......не ги гледай така.... особено като си я обичаш.....

ето друго от 95та..... давам го и на разсрочено плащане





Тема Re: Уважаеми СЧЕТОВОДИТЕЛИ,нови [re: lansky]  
Авторpepi (Нерегистриран)
Публикувано21.01.05 16:08



imam knijka, jiveja v Germania i slusham radio ... novini : predi njakolko dena prez nosta edin ubil edna jena na putja s kola... purvo polizijata ustanovila - bil pijan zalja, no posle ustanovili che jenata njamalo kakvo da tursi tocno tam posred ulizata prez nostta ... taka che ...
a edin poznat kato preseche na cherveno - peshehodez - otnese mnogo naburzo 40 EUR globa
taka che tuka mnogo se durji na zakona no da go spazvat vsichki :)



Тема Re: Уважаеми СЧЕТОВОДИТЕЛИ,нови [re: lansky]  
АвторБoнчo (Нерегистриран)
Публикувано21.01.05 17:54



Започвам да си мисля, аз ли не поставям правилно въпроса или ще правим клюкарница?

Въпроса е много простичък. Как можем да им противодействаме и да ги вразумим? Защото утре ако те нацели някой малоумник(не ти го пожелавам) и ремонта струва 4000лв, ама застрахователя на малоумника признава 2000лв, останалите ще ти ги вземат от лимита на каското. И като я направиш и и ударят шамара ще получиш 7000 вместо 9000 в/у които си платил каско. Прочетели и помислили в/у Чл.9 и Чл.10 и пусни една "действителна стойност" в

да видиш какво разбират хората от този термин. Аз искам или да го отремонтират в доверен сервиз или да платят адекватно, само че като им направиха прформа фактура, излезнало 6000лв. части и 2000лв. труд, а щетите по мотор и ходова част не влизат в тази сума. Кво ще ми сравняваш Реното с Омегата? имам и Рено Клио, една щанга на задния мост на Омегата струва колкото цялата предница на клиото. Това са два съвсем различни по клас автомобили. Ами нали живота продължава, утре нали пак ще трябва да си купи а-л? и ако пак те дялнат?

Сега ми идва на акъл дали да не пиша до шваке на какво основание им ползват ноу-хау-то защото в договора за каското на Реното ми, навсякъде думата шваке е заменена с "експертна оценка".



Тема Re: Уважаеми СЧЕТОВОДИТЕЛИ,нови [re: Бoнчo]  
Авторmi-mi (Нерегистриран)
Публикувано21.01.05 18:20



Тоз случай аз го имах с ДЗИ .И след 3 месеца ми изплатиха една част от това което аз дадох за колата като ремонт.Тогава бях бясна,но не знаех какво да направя!С времето ми мина но сега като чета твойте неща те са същите !
Трябва май само към съда да се обърнеш или...
Преди да започне кампанията за Г.О. споменаваха за някаква Комисия на застрахователите или нещо подобно ,в момента не се сещам точно как се казва ....,ако може те нещо да ти помогнат .
Ще преставлява интерес по нататък ако има някакво развитие твоя проблем ,специално на мен
Упех от сърце ти пожелавам !!!



Тема Re: Уважаеми lansky и pepiнови [re: Бoнчo]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано21.01.05 18:35



Бончо
не ми се чете цялата дискусия щото ме фащат нервите
но
реално ти нямаш отношения със застрахователя на причинилия щетите
ти си имаш работа с този който ти е блъснал колата (следиш ли ми мисълта) той (за негово удобство) си има застраховател, който му посреща разходи в случая. ти не си доволен.
сиреч си искаш колата/ парите от виновника за щетата
щом неговия застраховател ти е изплатил някаква сума, то ти си имаш право на остатъка лично от него
ма си намери добър адвокат

кой направил е цветята кой


Тема Не е така.........нови [re: ha!]  
АвторБoнчo (Нерегистриран)
Публикувано21.01.05 19:00



Г.О. е задължителна защото когато си виновен, на невинните някой трябва да им плати. И както каското те обещетява до нивото до което си платил, така Г.О обещетява невинните до 100000 за м.г. и 140000 от т.г. Сиреч като намлатиш на на Вальо Михов тестеросата, 140000 ще му платят по Г.О., останалите ще трябва да ги извадиш от джоба. В моя случай човека си е плати Г.О. и ще плаща само ако щетите са над тази сума, а те двата помляни а-ла като нови не правят толкоз пари. Ако утре аз съм малоумника(а всички правим малоумия по пътищата, включително и аз) ще ти платя само за горницата. И няма как да ме осъдиш защото задължението до гореспоменатата сума е на застрахователите.



Тема Re: Уважаеми СЧЕТОВОДИТЕЛИ,нови [re: mi-mi]  
Автор lanskyМодератор (,но не сняг)
Публикувано24.01.05 12:07



а каква ви е грижата и на двамата не разбирам.....
колегата Бончо много се възмущава как ОМЕГАТА е друг КЛАС КОЛА от реното....и изобщо за какво съм му го пуснал.

небрежно в обявата, която съм постнал пише.... "КАСКО В БУЛИНС на 7100 лева...." а той имал по хубава кола, по висок клас, обаче ИЗОБЩО НЕ НАПРАВИЛ КАСКО....
ами не случайно това "СТАРО" според застрахователите РЕНО е застраховано на 7100 лева.... първо защото, при такава застрахователна сума всичко му се сменя в сервиза (при булинс е така, ако си над 7000 лева ти ремонтират колата, както при орел ако колата е до четири години ремонта е при тях)....
ако стане беля (недай боже) знам че ще ми платят към 80% от сумата..... е 80% от 7100лв са - 5680 лева...... айде сега Бончо виж как съм го обявил за 5800 (сиреч гоня му към 5500)..... хващаш ли числата как са нагласени..... Проста математика (други му викат - счетоводител сухар).......

Иначе по оценки е така -много гадно..... ето например аудито на жената, знам че ще му купувам само турски мигачи ако се наложи да чакам на каското.....щото е старичко според застрахователите и като сложат овехтяването - направо аз ще трябва да им давам пари......

а мисля че горе го писах и примера с "обратното отброяване".... та винаги има и по-лошо....

а колко от вас си прочетоха общите условия преди да си подпишат полиците..... аз правя застраховки и досега не съм ИМАЛ НИТО ЕДИН СЛУЧАЙ в който клиента да каже - "ПЪРВО ДА ПРОЧЕТА КАКВО ПОДПИСВАМ".....



Тема Re: Уважаеми СЧЕТОВОДИТЕЛИ,нови [re: Бoнчo]  
Авторnow (Нерегистриран)
Публикувано24.01.05 23:41



благодари на бога че си жив, и като искаш да ти се плаща -си направи пълно каско а не ГО. И не забравяй , че и ти може да се окажеш в ролята на ...малоумника - никой не е застрахован...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.