Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:37 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема чл.9 от КСОнови  
АвторHeли (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 13:28



С промените в КСО и по-специално чл.9, ал.1 - че осигурителния стаж се изчислява в ЧАСОВЕ, дни, месеци и години, следва ли че и при оформянето на тр. книжки ще се записват и часовете? И по-специално на тези, които са работили на 8 часа, а не на намалено раб.време?



Тема Re: чл.9 от КСОнови [re: Heли]  
Автор Estel* ()
Публикувано12.01.05 14:24



Засега е ясно като в мъгла...
Все още няма промени в Наредбата за труд.книжка и труд.стаж, където е регламентирано изчисляването на труд.стаж (в дни, месеци, години до този момент). То е ясно, че би трябвало да синхронизират Наредбата с КСО, ама кога ще стане това... Тъй че аз засега карам по старому-поне докато не ми върнат служител от Бюрото по труда заради това ново изискване, но и те ще чакат бая време да получат указания, ми се струва...



Тема Re: чл.9 от КСО [re: Estel*]  
Авторbbb (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 14:39



Защо трябва да синхронизират наредба за ТРУДОВ стаж с КСО. Нали двете понятия вече не са обвързани и идентични. Трудовия стаж се отразява в трудовата книжка, а ако осигурителният не е равен на трудовия ще се отрази в съответния документ - УП 2 УП 3. Поне аз така мисля.



Тема Re: чл.9 от КСОнови [re: bbb]  
Автортoни (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 14:49



Подкрепям мнението ти.



Тема Re: чл.9 от КСОнови [re: bbb]  
Автор Estel* ()
Публикувано12.01.05 16:02



Не са идентични-вярно е. Обаче, когато съвпадат, както е при пълно работно време-8 часа-тогава какво: съвпадат два стажа, които се изчисляват по различни принципи.Това не е ли абсурдно?



Тема Re: чл.9 от КСОнови [re: Heли]  
АвторHeли (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 16:16



Както и не разбирам защо искат УП-3, след като в труд.книжка ясно е записано,че осигурителният стаж е равен на зачетения труд.стаж! Какво повече може да се види от УП-то, след като информацията е същата като в труд. книжка /говоря за човек, работил на 8 часово раб.време/



Тема Re: чл.9 от КСОнови [re: Heли]  
Автор Estel* ()
Публикувано12.01.05 16:40



По принцип си права, но УП-30 ще трябва за пенсиониране-дай боже всекиму да доживее дотогава!
А по сегашния КСО и по НПОС за това са необходими всички години след 1997 г.-ето защо би трябвало на всеки, който напуска, да му се издава и УП-30 заедно с труд.книжка, независимо от работното време (пълно или непълно).
Друг е въпросът доколко я има практиката в това отношение.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.