Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:53 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема 2-ра катег.труд!?нови  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано11.11.04 07:29



Колеги как да постъпя според вас имам работник който е назна4ен като 6офъор при нас с код 8321 а това е за тонаж над 1,5 т товароподемност,но аз го осиг. 3-та катег.труд,той кара над 12 т.кола и казва,4е е 2-ра кат.труд.Когато погледнах наредбата за категоризиране на труда при пенсиониране се оказа,4е е така.Как да постъпя най-добре за мен и работника?



Тема Re: 2-ра катег.труд!? [re: aз]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано11.11.04 12:49



Няма ли някой да изкаже мнение,моля ви!



Тема Re: 2-ра катег.труд!?нови [re: aз]  
Автор Aлa-Бaлa (хитруша)
Публикувано11.11.04 12:54



С допълнително споразумение към трудовият договор можеш да го "прехвърлиш" от трета във втора категория и да почнеш да го осигуряваш като втора категория...Другият вариант е да се върнеш назад във времето и да преизчислиш осигуровките...доста трудоемко защото ще има да довнасяш, ще има разлика в параграфи...корекция на декларации в НОИ



Тема Re: 2-ра катег.труд!?нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано11.11.04 13:59



А какви са осигуровките по фондове и параграфите съответно?Питам за6тото ми е за първи път и не искам да допусна гре6ка.Мерси предварително.



Тема Re: 2-ра катег.труд!?нови [re: aз]  
Автор Aлa-Бaлa (хитруша)
Публикувано11.11.04 14:12



За родените след 01.01.1960

ДОО параграф 080132 удръжка 8,25 %
начиселни -28,45 %

ДЗПО УПФ 080123 удръжка 0,75%
начислени - 2,25 %

ДЗПО ППФ 080121- 7% изцяло за работодателя

здравно 1,5% удръжка - 4,5 % начислени -там параграфите са като при трета к-я
Ако е роден преди 31.12.1959 ги виж в сайта на НОИ, не ги знам наизуст




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.