Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:41 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Малко по-скоро счетоводен въпроснови  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано05.11.04 00:57



Така казуса е следния. Осъдихме фирма Х да плати на доверитрлката ми 5000 лв., но междувременно закрихме ЕТ-то и, а в качеството си на ЕТ ответника ни дължеше пари. Вадим изпълнителен лист, плащат доброволно. Сега аз като адвокат им давам изпълнителният лист и да се оправят както си искат със счетоводството, обаче счетоводителката им иска фактура. Обяснявам и, че няма как да стане, а тя ми казва ми "ще подпише хонорар-сметка". За мен обаче е достатъчно, че има в счетоводството им изпълнителе лист. Не мисля, че трябва да се издава фактура (в случая невъзможно) или да подписваме каквото и да било друго, ми да се оправят.

Вие какво ще кажете по въпроса?

Сега ще им тресна още едно делце, да видят те, че не сме забравили да си поискаме лихвите, просто съда е пропуснал да ни ги присъди!



Тема Re: Малко по-скоро счетоводен въпроснови [re: Cтpeйнджъp]  
АвторGala (Нерегистриран)
Публикувано05.11.04 08:37



Много общо сте изложили казуса,в смисъл че не става ясно за какво сте ги осъдили,но казвате че фирма Х дължи на доверителката ви 5000 лв.,за което вероятно има съставени някакви документи.Не виждам кому е необходимо още веднъж съставянето на такъв-в случая фактура.



Тема Re: Малко по-скоро счетоводен въпроснови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор PrNedev (НИ ШАГУ НАЗАД!)
Публикувано05.11.04 17:46



Аз също съм на мнение, че не е необходима фактура или "хонорар-сметки" при положение, че има изпълнителен лист. Колежката може да си оправдае плащането с касов ордер или банков превод на основание този изпълнителен лист. Разбирам колежката, че иска да се застрахова с фактура за "платени глоби или неустойки" обече в този случай нещата са минали през съда, за което си има и съдебно решение. Поне така разбирам нещата. Колкото за "сметка за хонорар" това ми е много абсурдно. Някой не плаща за свършена работа, оправдава си разходите и после като се задължи да плати иска още документи за разходи. Не е глупаво .



Тема Re: Малко по-скоро счетоводен въпроснови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор donna2 (пристрастен)
Публикувано05.11.04 20:39



при доброволно плащане в счетоводството на ответника се представя изпълнителния лист или заверен препис от решението
пише се една молба до управителя от сорта моля да ми бъде изплатено еди какво си по дело еди кое си прилагам изп. лис или заверен препис от решението

ония ако плащат на ръка ,прави се касов ордер ,лицето се подписва взема си парите и си отива ,ако ще плащат по банков път посочвате банкова сметка привеждат ви парите и при тях остава един икземпляр от платежното нареждане

това е реда ,няма друго



Тема Re: Малко по-скоро счетоводен въпроснови [re: donna2]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано05.11.04 23:20



Ми и аз това и казах на счетоводителката им. Тя взе да изпада в истерии и да плаши доверителката ми с дантъчни, абе ще получи истерия пак, като и пратя поканата за лихвите.



Тема Re: Малко по-скоро счетоводен въпроснови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор *pearl (sea)
Публикувано05.11.04 23:50



добре де, аз така и не рабрах за какво ти иска фактура- за коя сума


Вчера е история, утре е мистерия, днес е подарък .


Тема Re: Малко по-скоро счетоводен въпроснови [re: *pearl]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано05.11.04 23:58



Ами за сумата по изпълнителния лист, казвам и, че и давам самия изпълнителен лист с отбелязано върху него, че сумата е доброволно платена и да се оправя както иска... Обаче не, искала фактура, казвам няма как да стане ЕТ-то е закрито, и тогава ме вбеси с предложението за подписване на хонорар-сметка и й казах, че съм в съда и ще се чуем по-късно!



Тема Re: Малко по-скоро счетоводен въпроснови [re: Cтpeйнджъp]  
АвторCиcи (Нерегистриран)
Публикувано06.11.04 11:23



Към адвоката: Съдът не е забравил да ви отсъди лихвите, ако Вие не сте си ги поискали в молбата до него.

Тези 5000лв седължат срещу свършена работа или платен аванс, даден заем и др. Съдът би трябвало да е разнищил основанието за задължението и издадените документи за него. Тази сума би трябвало да стои открита при счетоводителката в с/и 401сделка, 402аванс , 15 кредит срещу съответните документи. След като се е образувало делото ,би трябвало сумата да отиде в съдебни спорове с/ка 44, която се закрива при плащането по изпълнителен лист. Така, че разковничето на казуса е в ОСНОВАНИЕТО НА СЪДА ЗА ПРИСЪЖДАНЕ НА СУМАТА.



Тема Re: Малко по-скоро счетоводен въпроснови [re: Cиcи]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано06.11.04 11:30



Айде не ми обяснявай, кой какво е забравил и в исковата молба и в хода по същество съм ги поискала, в действителност става въпрос за пропуск от страна на съда! Поради тази причина ще приложа към нот. покана протокола от с.з. и копие от исковата молба и ще поискам доброволното плащане на лихвите.
Щях да направя необходимото в 1 месечния срок за коригиране на този пропуск, но клиентката ми пожела да ги съдим наново (съществува и тази възможност ако се пропусне 1 месечния срок), тъй като вижда морално удовлетворение в това.
Така, че не ми обяснявай, кой, какво и как е пропуснал, без да си видял/а и едно листче по делото, схващаш ли?



Тема Re: Малко по-скоро счетоводен въпроснови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано06.11.04 11:42



Че фактура няма да се издава няма. Обаче ме изкефи много оная част с моралното удовлетворение от завеждането на второто дело за лихвите. Само така.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.