Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:53 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Сделна форма на заплащане?  
Автор brabusGTl (пристрастен)
Публикувано07.09.04 11:05



Трябва да назнача такива хора, на които ще се плаща на производствена норма. Въпроса е как да оформя трудовия договор в точка заплата? А и как седи въпроса с "Класа"?
Хайде колеги събудете се!



Тема Re: Сделна форма на заплащане?нови [re: brabusGTl]  
Автор rado_mit (животновъд)
Публикувано07.09.04 11:08



трудов договор + граждански за изработка ..... примерно



Тема Re: Сделна форма на заплащане?нови [re: rado_mit]  
Автор brabusGTl (пристрастен)
Публикувано07.09.04 11:15



Шаро, не се бъзикай с мен. Шефовете искат само трудови договори, с осигуровки върху целите заплати. Та точно това ми е чудно като още не са определили нормата, аз какво да пиша в трудовия договор, че пък и уведомление в НОИ трябва да се подава. Идеята дали в този клуб няма някое ТРЗ от производствено предприятие, което не е с трудов договор за мин.раб.заплата и другото на тефтер.



Тема Re: Сделна форма на заплащане?нови [re: brabusGTl]  
Авторпk6 (Нерегистриран)
Публикувано07.09.04 11:20



Тъй като не съм добър в тези неща,но ми хрумва следното напиши си на минимална работан заплата са назначени ,и в допълнителни възнаглажндения или там някъде пиши % от изпълнение на нормата.Незнам дали е правилно ,но ми се струва поне че по КТ си защитен.



Тема Re: Сделна форма на заплащане?нови [re: brabusGTl]  
Автор rado_mit (животновъд)
Публикувано07.09.04 11:32



ми така де ... аз имам такива ... в дървообработването ми са така работниците ... на тр.договор за 4 ч. + граждански за изработеното ... иначе се помотваха много ... сега работят от тъмно до тъмно ....



Тема Re: Сделна форма на заплащане?нови [re: rado_mit]  
АвторMиpa CM (Нерегистриран)
Публикувано07.09.04 13:05



Няма проблем заплащането по трудов договор, а не по граждански, да се уговори на парче. Само дето не бива да се окаже по-малко от МРЗ, мисля. Вероятно ако излиза по-малко, ще се дължи МРЗ. Класовете сигурно ще се начисляват върху полученото през съответния период.



Тема Re: Сделна форма на заплащане?нови [re: Mиpa CM]  
Автор rado_mit (животновъд)
Публикувано07.09.04 13:25



и какво се получава когато нищо не изработят или повечето е брак ????? ... плащаш си им като пич на МОД .... айде мерси ... на гр.дог. си е супер ....



Тема Re: Сделна форма на заплащане?нови [re: rado_mit]  
Автор brabusGTl (пристрастен)
Публикувано07.09.04 13:37



Радо, тогава това от КТ

Трудово възнаграждение при неизпълнение на трудовите норми
Чл. 266. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) Когато работник или служител не изпълни трудовите си норми не по своя вина, получава трудово възнаграждение според изработеното, но не по-малко от уговореното възнаграждение за пълно изпълнение.
(2) При неизпълнение на трудовите норми по вина на работника или служителя той има право на трудово възнаграждение според изработеното.
Трудово възнаграждение при престой и производствена необходимост
Чл. 267. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) За времето на престой не по вина на работника или служителя той има право на брутното трудово възнаграждение.
(2) При престой по вина на работника или служителя той няма право на трудово възнаграждение за времето на престоя.
(3) За времето, през което работникът или служителят е изпълнявал друга работа поради производствена необходимост, той получава трудово възнаграждение за изпълняваната работа, но не по-малко от брутното възнаграждение за основната му работа.
Трудово възнаграждение при некачествена продукция
Чл. 268. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) При производство на напълно негодна продукция по вина на работника или служителя трудово възнаграждение не му се заплаща.
(2) Когато по вина на работника или служителя продукцията отговаря частично на установените изисквания за качество (частичен брак), размерът на трудовото му възнаграждение се намалява съобразно годността на продукцията.
(3) При производство на негодна продукция не по вина на работника или служителя той има право на трудово възнаграждение като за годна продукция.




Тема Re: Сделна форма на заплащане?нови [re: brabusGTl]  
Автор rado_mit (животновъд)
Публикувано07.09.04 14:01



точно ... сам виждаш колко условности има ... нали се сещаш при един спор обаче колко работа на адвокатите си ще създадеш .... а да не ти казвам какво отсъжда съда при трудови спорове ... в 99% в полза на работника ...
и все пак ти си знаеш ... аз съм си решил проблема така ... далече съм от мисълта че това е панацеята ... всяко решение си е за случая и според нуждите ... аз ти обясних с какъв контингент работи моя човек ... смятам ми влизаш в положението вече ....



Тема Re: Сделна форма на заплащане?нови [re: rado_mit]  
Автор brabusGTl (пристрастен)
Публикувано07.09.04 14:08



За такива "работници" внимателно, че после и по закона за "дискриминацията" можеш да го "хапнеш"




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.