Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:38 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Bolni4enнови  
АвторAdasha (Нерегистриран)
Публикувано24.07.04 13:27



Chovek koito niama 6 mesetsa staj. Kakvo sledva da se napravi ako choveka e bolen i nosi bolni4en? Ili puk moje bi niama pravo da bade bolen?



Тема Re: Bolni4en [re: Adasha]  
Автор Scotiana (най-усмихнатата)
Публикувано24.07.04 14:40



neka si e bolen no obez6tetenie za tova niama da polu4i - kolkoto staj ima tolkuz

It's nice to be important, but is most important to be nice...


Тема Re: Bolni4enнови [re: Adasha]  
Автортoни (Нерегистриран)
Публикувано24.07.04 18:41



Водиш го неплатен отпуск за дните, в които е бил болен. Работодателят няма право да го наказва за самоотлъчка например или да му налага дисциплинарно наказание . Работника си пуска молба за неплетен, придружен с болничния лист.



Тема Re: Bolni4enнови [re: тoни]  
Авторdavid (Нерегистриран)
Публикувано24.07.04 19:51



Няма нормативно основание за молба за неплатен отпуск. Ако пусне такатва молба, дните ще му бъдат за сметка на лимита от 30 дни неплатен отпуск. Дните в болничен трябва да се водят като болничен с размер н аобезщетението равен на нула. За времето на болничния следва да се направят вноски за здравно осигуряване в/у пропорционалната част от минималния осигурителен доход за самоосигурявашите се лица (200 лв.) за дните (часовете) в болнични. Освен това, при попъване на декларация образец 1 за НОИ, дните в болнични трябва да се посочат в поле 16.4- други дни без вноски. Дните в "неплатен болничен" се зачитат за осигурителен стаж при пенсиониране, но не се зачитат като осигурителен стаж за право на обезщетение при следващи болнични.



Тема Re: Bolni4enнови [re: david]  
Автортoни (Нерегистриран)
Публикувано24.07.04 19:56



Сподели с мен коя е твоята програма за заплати, която ти позволява да оформиш болничен по този начин. Не се заяждам, искам да знам.



Тема Re: Bolni4enнови [re: тoни]  
Авторdavid (Нерегистриран)
Публикувано24.07.04 20:15



Програмата ми е TERES.



Тема Re: Bolni4enнови [re: david]  
Автор4i4o (Нерегистриран)
Публикувано26.07.04 15:07



Kakwo tolkowa s tozi teres, toj e pod DOS, wjarno raboti s Win'XP i
mregowi printeri, ama 4ak puk tolkoz reklama...



Тема Re: Bolni4enнови [re: 4i4o]  
Автор niki28 (cloud)
Публикувано26.07.04 15:20



Реклама или не почти всеки ПП обвързан не само с изчислението на трудови възнаграждения а и с набирането на работна сила сам определя дали лицето има право или не на обезщетение пир правилно зададени параметри разбира се?
Да не забравяме ,че софтуера е оръжието в ръцете на хората които все още разсъждават!

та на въпроса, лице без 6 месеца стаж е без право на обезщетение ,но с право на отпуск по болест !
чл.162 ал.1 от КТ императивно разпорежда правото на този вид отпуск ,а ал.3 от същия този член засяга обезщетението полагащо се за този отпуск обвързвайки го с сроковете и размерите определени от отделен закон!

"Животът на облачетата е много активен, но и много кратък"


Тема Re: Bolni4enнови [re: niki28]  
АвторAdasha (Нерегистриран)
Публикувано26.07.04 18:17



коментар от Норма:
Императивно е установено е изскването е наличието на 6 месеца стаж. При липса на тази предпоставка се придобива и упражнява правото за отпуск за временна нетрудоспособност поради търудова злополука и професионално заболяване, както и по отношение на осигурени лица ненавършили 18 годишна възраст. чл.40 КСО
На мен лично не ми стана ясно за каква процедура са имали предвид законотворците на КСО-то.



Тема Re: Bolni4enнови [re: Adasha]  
Автортoни (Нерегистриран)
Публикувано26.07.04 19:59



Като се дръпна прилични години назад, единствения случай в който съм имала неплатен отпуск над 30 дни е един работник, който отиде да бере портокали в Гърция. Ама той не беше боледувал изобщо преди това, а после не се разболя. Абсолютно вярно е, че ако се съберат дни неплатен не е коректно да се мешат с "ония" в болнични, дето .....Ама това е ако изникне такъв случай, тогава бих платила или се бих опитала сама, евентуално да се справя с програмата, за да излезне във ведомосттта читаво. А за няколко малки момчета, които току са постъпирли, разболели са се и съм процедирала неплатен, ЗО се начислявала в програмата адекватно, при ревизия не съм имала проблем. А ако в последствие той се разболее, в изчисленията за БТВ и НТВ тези дни са огледални и като дни и като база - сума.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.