Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:19 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Първоначална регистрация на автомобил - грешка 10гнови  
АвторMary (Нерегистриран)
Публикувано17.02.04 14:21



Колеги, моля ви ако можете да ми помогнете, дори с идеи.
Проблема ми е личен, не толкова счетоводен. Закупих си автомобил Мерцедес 190Е като собственика каза, че ще си поеме неплатените данъци до момента, а не ги е плащал от 5 години ( това е необходимо условие за да минем Нотариус ). Колата е 1986-1987 година, но какъв ужас настана, когато се оказа че в данъчното тя се води 1996година ( тогава такива Мерцедеси дори вече не са се произвеждали ), но като поисках да видя талона, там действително е записано 23.02.1996 - вероятно административна грешка още при самата регистрация първоначално. Годишния данък е кощунствено висок - 300 лева за 125коня т.е.общо за 5г-1400лева
Това задължение е невъзможно да бъде платено
Как мислите в КАТ дали ще могат да ми помогнат за действителната дата на производство на колата, защото ако покажа документ в данъчното ще ми корегират данъка със задна дата. А възможно ли е да се прати молба до заводите на Мерцедес да ми пратят удостоверение кога точно е произведена колата. А при вноса митницата как определя годината на производство.
Изобщо дайте дори идея



Тема Re: Първоначална регистрация на автомобил - грешка 10гнови [re: Mary]  
Автор Beny (минаваща)
Публикувано17.02.04 14:39



Не че съм много веща но в номера на рамата е "закодирана" годината на производство, там някакви букви мисля отговаряха на определена година, може да ти го каже всеки застрахователен агент...

Живей си живота, защото от него жив няма да излезнеш


Тема Re: Първоначална регистрация на автомобил - грешка 10гнови [re: Mary]  
Автор mera (непознат )
Публикувано17.02.04 14:47



Прави сте, че годината на производство е в рамата. Според мен трябва първо да си подадеш молба в КАТ да ти коригират талона, след което да го представиш в дан.служба. Не знам доколко ще ти обърнат внимание. Имах едно дело с КАТ по повод на един автомобил, на който искахме сл.бележка от официалните вносители, че автомобилът е произведен през...., шаси...,двигател...Не че ни обърнаха внимание. След това правихме експертиза. Може би ще трябва и ти да минеш през всичко това. Питай КАТ как да се поправи грешката в талона и след това с него отиди в дан.служба и им кажи че са допуснали грешка, която трябва да се коригира.



Тема Re: Първоначална регистрация на автомобил - грешка 10гнови [re: mera]  
АвторMary (Нерегистриран)
Публикувано17.02.04 14:54



Имам една ' връзка ' в КАТ но не знам дали ще ми свърши работа, а КАТ по принцип издават ли подобни удостоверения, защото ми трябваше удостоверение че през 2000 година съм продала друга кола и моя познат, който работи в КАТ ми каза, че дори и да ми съдейства, КАТ не издавали подобни удостоверения, затова си го взех от Нотариус, хората за пари всичко правят, и така трябва да бъде.



Тема Re: Първоначална регистрация на автомобил - грешка 10гнови [re: mera]  
АвторMary (Нерегистриран)
Публикувано17.02.04 14:57



А къде и как я правихте тази експертиза

Не е нормално за една такава грешка, толкова главоболия, егати държавата.



Тема Надали държавата ти е виновна [re: Mary]  
Автор AliBabach (heavy drinker)
Публикувано18.02.04 00:53



щото аз не разбирам много-много от коли, КАТ и т.н.т, ама надали тоз юнак като е купувал колата /имам предвид предишният собственик/ не е забелязал какво пише в толона, все пак не я е намерил таз кола на улицата, една торба пари е броил на времето навярно.
И след като той самият не е реагирал когато е трябвало, държавата ли трябва да се засили да го провери , че и да му каже - Оооо, ама г-не, вие сте се объркали.
Според мен и КАТ надали ще се трогнат, може би ако се намери митническата декларация с която е внесена колата, ще направят корекция на талона, но за данъчното - много се съмнявам.
А най-лошото е че доста време е минало от момента когато е трябвало да се реагира.

и аз го мога, и тате го може, ама козата си сака пръч


Тема Re: Надали държавата ти е виновнанови [re: AliBabach]  
АвторMary (Нерегистриран)
Публикувано18.02.04 10:04



Трябва да ти кажа, че аз съм счетоводител и съм си изработила навика ( на принципа парен каша духа ) след като ми подадат някакъв документ първо да го проверя и тогава да напусна гишето. Но уверявам те обикновените граждани не го правят, сляпо се доверяват на администрацията, и изобщо не ми казвай, че тя не е виновна, защото ми е пределно ясно как спи и работи. Не е работа на гражданите да търсят административните грешки, а е работа на администрацията да не ги допуска. А в данъчното, повярвай ми, ще корегират данъка.



Тема Пак не си праванови [re: Mary]  
Автор AliBabach (heavy drinker)
Публикувано20.02.04 19:27



точно защото на мой приятел се случи нещо подобно, ще ти кажа че администрацията не е виновна в случая, АМА ИЗОБЩО:
1. в талона се пише датата на регистрация при внасяне на колата в БГ или датата на пререгистрация при прехвърляне от един собственик на друг.
2. съответно новият собственик трябва да подаде в ДА декларация, че е станал горд собственик на нов/стар/ автомобил, като приложи копие от документ удостоверяващ датата на производство на автомобила, иначе по презумпция се приема че датата на производство на автомобила е датата която ДА е получила от КАТ /в случая на моя приятел автомобила беше от 1968 година!!!!!/
само че предишният купувач прилежно си пазеше декларацията за внос на Мерцедес-а така че всичко се реши с едно ходене до София.
P.S. И значи, щом хората не четели и се доверявали, според теб Бюрократа е длъжен да иде в къщата на неграмотния селяк, да му прочете 3 пъти на глас всички закони които го засягат, да го изчака да премисли, та горкият неграмотен гражданин да не сгреши? Извинявай ама звучи смешно. Неслучайно в магазините има бележки ' РЕКЛАМАЦИЙ САМО НА КАСАТА"
и аз го мога, и тате го може, ама козата си сака пръч

Редактирано от AliBabach на 20.02.04 19:30.



Тема Ти наистина си тъп .. ама многонови [re: AliBabach]  
Автор peipal (непознат )
Публикувано28.10.08 15:52



Бюрократа има такова нещо като трудова характеристика в която ясно е указано, че е длъжен да дава информация и насоки. Никой не е длъжен да знае всяко параграфче и законче. Дали малката ти главица ще схване идеята ?



Тема Re: Първоначална регистрация на автомобил - грешка 10гнови [re: Mary]  
Автор astra76 ()
Публикувано28.10.08 18:33



Промяната на годината на производство няма да ви намали годишния данък, ако колата е над 100 коня не се ползват никакви преференции и сумата ще си остане същата! Търсете нотариус да ви я прехвърли без бележки за данъка, а вие ще го дължите след тази дата! За предишните години си остава за сметка на стария собственик!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.