Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:01 03.07.24 
Взаимопомощ
   >> Счетоводство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Да отворим темата отново ...  
Автор ttania (лунна пътека)
Публикувано24.11.03 11:22



Колеги както гледам в последните дни се пишат теми от потенциални клиенти търсещи счетоводна фирма или счетоводител.
По този повод предлагам ОТНОВО да отворим темата за реклама тук в клуба.
Вярно е че има място в дир-а където да се прави реклама, но потенциалните клиенти не я ползват.

МОЛЯ изразете мнението си по този въпрос , както и за това дали темата да бъде "качена " най- горе от модераторите.





Тема Re: Да отворим темата отново ...нови [re: ttania]  
Автор lanskyМодератор (,но не сняг)
Публикувано24.11.03 11:27



това дали темата да бъде качена най отгоре - смятам изобщо да не го обсъждаме........\защото така трябва да има веднъж обсъждане на темата "дали да е най отгоре"\ и втори път да пишем по самата тема...... нещо не ми харесва тоя начин на действие - качваме темата - а като се счете, че е изчерпана - махаме я.......
сега се чудя дали темата с цените отново не е актуална - дали един счетоводител е по евтин и по удобен от счетоводна къща



Тема Re: Да отворим темата отново ...нови [re: lansky]  
Автор ttania (лунна пътека)
Публикувано24.11.03 11:47



Аз съм на мнение да отворим и темата за цените ОТНОВО. И тя е актуална в момента. Нека се разберем и по този въпрос - СЪЩО Е ВАЖЕН.
Моето мнение се знае- НЕ ЖЕЛАЯ ДА БЪДЕ ПОДЦЕНЯВАТ ТРУДА НА НИТО ЕДИН КОЛЕГА, в който и край на България да работи.
Всички са полагали еднакви усилия за придобиване на образование и знания .

Ако сами не си оценим труда, никой няма да ни го оцени.

Идва края на годината и доста клиенти се ориетнират към счетоводител за годишното приключване.


Лански, ти си модератор прецени, кое е правилно и кое не.





Тема моето мнениенови [re: ttania]  
АвторГeoprи (Нерегистриран)
Публикувано24.11.03 15:24



Реклама:
тя е необходимост в днешно време. Отделно е трудно разграничима от другите форми на информиране.
Единственото, което мисля, че трябва да съобразяваме е дали е свързана със счетоводството и дали е СПАМ.

Качването на темите:
ако има интерес към една тема, тя сама се качва най-отгоре.
На практика, "качването" поддържа безинтересни теми и е обида за пишещите в клуба.



Тема Re: Да отворим темата отново ...нови [re: lansky]  
Автор alex_alexov ()
Публикувано24.11.03 15:55



относно рекламите на мен лично не ми пречи това че евентуално ще бъдат пускани във форума, но явно някой хора се дразнят от това та затова предлагам да се направи една анкета и да се гласува дали да има такава тема и анкетата да седи на върха една седмица пък тогава да се види какъв ще бъде резултатът



Тема Re: Да отворим темата отново ...нови [re: ttania]  
Автор NlGHTWlSH (WISHMASTER)
Публикувано24.11.03 16:06



АЗ и преди казах- ЗА рекламите съм тук
Лично мен не ме дразнят - даже би ми било интересно




Тема Re: абсолютно подкрепямнови [re: NlGHTWlSH]  
Автор divna (изумително)
Публикувано25.11.03 02:06



абсолютно подкрепям

танцувай по ръба на острието



Тема Re: Да отворим темата отново ...нови [re: ttania]  
Автор toni_skr ()
Публикувано25.11.03 09:24



Аз също съм за вече /поне се знае, че е място за реклама и никои няма да се дразни повече/, но стига да не се прекалява.
Нека опитаме пък ако видим, че е кофти идея винаги можем да пуснем нова анкета нали !?



Тема Re: Да отворим темата отново ...нови [re: ttania]  
АвторLlLl (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 10:25



Подкрепям идеята на Ttania, за рекламата и ценоразписа.
Имам предложение към Lanski да направим една анкета / имам необходимите html форми и бих могла да ги изпратя /, всички колеги да си кажат мнението за цените и осреднявайки ги, да извлечем "средни" цини.
Стига да се съгласим всички и да ги спазваме стриктно .



Тема Re: Да отворим темата отново ...нови [re: ttania]  
АвторKaтя (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 11:16



А също съм на мение да се разискват отново темите за реклама и за ценоразписа.
Тук отново се е появила тема с запитване какви за цените на счетоводните услуги така че е явно е актуална и трябва да се разисква.
Добро е предложението на Лили- подкрепям го.



Тема Re: Да отворим темата отново ...нови [re: ttania]  
Автор ttania (лунна пътека)
Публикувано25.11.03 11:28



Така като гледам колегите подкрепят предложението ми.
Това ме радва . Може да стигнем до някакво решение този път.





Тема Re: Да отворим темата отново ...нови [re: ttania]  
АвторLlLl (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 14:51



В същност Ttania, страшно ме е яд на нас, че нашата гилдия не може да се обедини - ето "таксикарите" се хващат и...., адвокатите се обединиха и се защитават, да не изброявам повече- то е ясно.
По настоящем съществуващите "браншови организации" за нашего брата - не могат да изпълняват изцяло функциите си - поне аз / а предполагам има и други колеги/ не могат да си купят членството в тях.
Затова страшно много ми харесва идеята на клуба - взаимопомощ!!!
Смятам, че всички имаме да дадем - кой безплатни template, кой нещо друго, което да е в полза на всички нас.
Стига Lanski да ни подкрепи, защото ни е ясно че основната работа ще се стовари ВУРХУ МОДЕРАТОРА!!!



Тема Re: Да отворим темата отново ...нови [re: LlLl]  
Автор lanskyМодератор (,но не сняг)
Публикувано25.11.03 15:59



ама има двама модератори - не забравяйте това моля....

а колкото до подкрепата да видим дали всяко чудо пак за три дни



Тема Re: Да отворим темата отново ...нови [re: lansky]  
Автор ttania (лунна пътека)
Публикувано25.11.03 17:56



Колежката се е объркала Лански- не й се сърди моля те. Аз съм писала по-горе- МОДЕРАТОРИТЕ.
Знам за какво говори колежката като се ядосва. Затова колкото и да ми се сърдят, да ме критикуват и какво ли не още ще продължавам да повтарям , че трябва да се създаде гилдия - и това е една от целите на ИПСБ- да обучава, да подпомага и да подкрепя счетоводителите в България.
Който е член вече на ИПСБ знае за какво говоря.
Стига вече сте разчитали на връзки ,а благоволение от данъчни и други служби / защото има колеги ,които го правят /.

И предстои едно членство на България в Европейския съюз - което ще рефлектира и върху нашата професия. Това ще "избие" едва към 2005г.

Само, че аз не мисля че трябва да чакаме последния момент за да влизаме в час. Трябва да се гледа напред .

Хайде стига толкова, май го ударих на агитация , а притикувах скоро една колежка по този въпрос. Не че не го мога, но не му е тук мястото .



Тема Re: Да отворим темата отново ...нови [re: ttania]  
Автор sunny (:-))
Публикувано25.11.03 20:09



Ще започна с един лаф на учителката ми по химия.Когато искаше да разбере дали всичко ни е ясно,ни припомняше....Имала урок за ел.ток,който по определение е насочено движение на електрони.След което пита "ясно ли е всичко",а един ученик казва:"Да,всичко разбрах,само не разбрах къде падат електроните"'

Та и аз малко така....всичко разбрах ,Таня, но не разбрах каква е връзката между Европейския съюз и приемането на Б-я евентуално 2007, гилдиите и рекламата в клуба?

Приятна вечер



Тема Re: Да отворим темата отново ...нови [re: LlLl]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано25.11.03 21:38



да, това би било забавно - с анкетата
при условие, че всеки честно си кликне върху цената, която смята за разумна, примерно за ДДС, за персонал, за търговия на дребно... нещо такова
Мисълта ми е, че като е анонимна, всеки би се изкушил да посочи по-висока цена, отколкото реално получава или смята за нормална, затова трябва да разчитаме на честност от страна на всеки. Стига някой да се наеме да го организира...
За рекламата - на мен лично не ми пречи, и за счетоводни къщи, и за семинари, и въобще за всичко, свързано със счетоводство. Възприемам я само като допълнително инфо, което евентуално би могло да ми е полезно. Пък ако някой ден застрадам от липса на работа или клиенти, кой знае - може и аз да се пусна рекламно



Тема Re: Да отворим темата отново ...нови [re: ttania]  
АвторRabotodatel (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 12:17



Dobre e da se znaem koi se zanimava sys schetovodstvo na firmi, kakto i na kakvi ceni se raboti.
Oparih se predi vreme ot ne dotam kompetenten schtetovoditel. Poniakoga evtinoto izliza skapo.



Тема Re: Да отворим темата отново ...нови [re: lansky]  
АвторLlLl (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 13:55



Sorry Lansky, моето обръщение не е насочено само към теб!!!
Мисля си, че наистина тази работа ще "падне" в/у плещите на модераторите, или ако не , да изберем човек който да сводира и обобщи една такава информация.


ПП. Работя по вариант за анкетата, само че не ми достигат техническите познания, къде да го "кача", как и т.н. ще се косултирам със "знаещи" !!!!



Тема Re: Да отворим темата отново ...нови [re: LlLl]  
Автор ttania (лунна пътека)
Публикувано26.11.03 14:29



Влез като регистрирана и остави бележка на Lansky или Xtony. Или им напиши маил. Те най- лесно че качат каквоти искаш тук.

Ориетрирайте я модератори- моля ви .





Тема Re: Да отворим темата отново ...нови [re: LlLl]  
Автор lanskyМодератор (,но не сняг)
Публикувано26.11.03 14:46



lansky@mail.bg



Тема Re: Да отворим темата отново ...нови [re: ttania]  
Авторhihi (Нерегистриран)
Публикувано27.11.03 15:27



tvurdo PROTIV...
lansky izglejda iska tova da e klub za lichna reklama,no za reklama se plashta!!!
a i poddrujnicite mu go podkrepqt kato kuchenca...




Тема Грешиш .....нови [re: hihi]  
Автор ttania (лунна пътека)
Публикувано27.11.03 18:22



Грешиш НЕРЕГИСТРИРАН / защо такъв страх да не разберем кой кой е / .

Идеята не е само на Лански. Аз нямам нужда от реклама, но други колеги имам. И ти какъв си - явно такъв дето печели от реклама. Ние и тук плащаме- защото ако на теб нет-а ти е безплатен / ако го плаща някоя фирма/ за доста от нас не е. Друга причина е че тук задават теми и несчетоводители. И счетоводните услуги са платени- но доста разчитат тук на отговор безплатно. По твоята логика , ако някой зададе тема- да му отговаряме- ела еди къде си и си приготви толкова лева. Консултации без пари не даваме.

Този клубе е клуб за взаимопомощ между счетоводителите , но не можем да разграничим, кой е счетоводител и кой не. И все пак ние разбираме, кога един въпрос е зададен от счетоводител и кога не. Така е с всяка професия. Но не сме оставили въпрос без отговор.

Според теб трябва така да става- хем да си плащаме за нет-а, хем да отговаряме безплатно , хем да идваме при един като теб да му плащаме за реклама . А ти правиш ли реклама безплатно. Едва ли- но най-вероятно задаваш въпроси тук и разчиташ на безплатен отговор.

Все още съм ЗА теми за реклама, какво и ЗА- да подхванем ценоразписа отново.





Тема Re: Грешиш .....нови [re: ttania]  
АвторГeoprи (Нерегистриран)
Публикувано27.11.03 18:39



Не ми е работа да се бъркам в чужди спорове (не ми е работа казвам, страст ми е ;-), но:
- съжденията ти са спекулативни: "И ти какъв си - явно такъв дето печели от реклама" пишеш и почваш надълго и нашироко. Ами не е явно. Аз смятам, че може и от реклама да се печели, защо не.
И не е ясно дали му е безплатен нет-а на човека.
- представата ти за клуба е невярна: "Този клубе е клуб за взаимопомощ между счетоводителите". Да, за взаимопомощ е, но кой каза, че е за счетоводители? Клубът се нарича Счетоводство, а не Счетоводители (виж за сравнение клуб 'Инженери', 'Програмисти', 'Геймъри' и пр.)
- приписваш несъществуващи заслуги: "Но не сме оставили въпрос без отговор". Хайде бе! Сигуранца? И кой това ние?

Накратко: споко! Остави хората малко по-свободно така ...
Не иска реклама, добре. Да си каже човека. Мигар всички трябва да сме "за"?

Ама ти май се нервира от друго (ето ти спекулативно съждение, ама меко: няма твоите 'явно', 'най-вероятно', 'едва ли')?
Ако е така, що не му отговориш директно, ами ... усукваш по килифаревски.

Хайде, кой каза наздраве?



Тема Re: Да отворим темата отново ...нови [re: hihi]  
АвторГeoprи (Нерегистриран)
Публикувано27.11.03 18:45



Какво те бърка рекламата, ако не е СПАМ?
Мен Дал Сиат много си ме кефят.
(ох, сега чий поддръжник излизам? фурнаджийска лопата или политически брокер?)

Рекламата си е вид информация.
Стига да не те зомбират с нея.

ОК?

(Е, верно, модераторите ще решават какво е СПАМ, ама ... кой друг?)



Тема Re: Грешиш .....нови [re: Гeoprи]  
Автор ttania (лунна пътека)
Публикувано27.11.03 19:07



Как обичам да ме критикуват и не се обиждам . В спор се ражда истината . Много рядко греша обаче. Но това се вижда след време .

Това което съм писала си има основанието, но кой както иска да го разбира- колкото човеци, толкова мнение .





Тема абе.....нови [re: hihi]  
Автор lanskyМодератор (,но не сняг)
Публикувано28.11.03 10:05



що мине не мине време и някъде си чета името.....
нещо не им ли писва на някои хора..... чак се чудя вече да се смея ли или да се нервя

отсега заявявам че всичко което ми се стори с нотка на заяждане ще бъде изтривано........ поне от моя страна...........



Тема Re: абе.....нови [re: lansky]  
Автор ttania (лунна пътека)
Публикувано28.11.03 10:35



И аз се чудя Лански какво става . Тук явно има хора дето все нещо или някой им пречи. Все един бил с привилегии , а те не. Не е така - всички го знаем, но на тях явно не им се вярва. И като искат нещо да си кажат, а не за започват разни подмятания , на час по лъжичка.





Тема Re: абе.....нови [re: ttania]  
Авторnadsayer (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 19:13



Ако събирате гласове за ценоразписа съм твърдо "ЗА". Нуждата от обединяване на усилията ни в това отношение направо си е крещяща. Да не навлизам в подробности, но се уморих до смърт да се боря с вятърни мелници. Наистина, както каза ttania, трябва да гледаме напред и след като стигнем до някакъв ценоразпис да го спазваме твърдо, да ценим труда си, за да ни уважават.



Тема Re: Грешиш .....нови [re: ttania]  
Автор borisov ()
Публикувано28.11.03 20:52



Когато темата за ценоразписа седеше отгоре, като се огледах, излезе че само аз пиша. Затова не изпратих по-съществената част.
Но на тези колеги , които отговориха на конкретно поставен от мен въпрос /за цените пак става дума/ ще отговоря. Само не знам къде, защото не искам темата да се отваря дс мойто име.



Тема Събираме разбира се...нови [re: nadsayer]  
Автор ttania (лунна пътека)
Публикувано29.11.03 11:55



Събираме гласове. Малко трудно, не знам защо, но събираме и гласове и предложения. И между събирането си правим някой и друг спор, защото май без това не може.





Тема Отново ТОЙнови [re: ttania]  
АвторTOЙ (Нерегистриран)
Публикувано29.11.03 23:11



Здравейте,
Без да имам тази цел създадох объркване в средите на счетоводителите .
Ако сте следили ,търсих си счетоводна фирма да сменя схемата на счетоводството при мен.
Имам хонорарен счетоводител ,мога да си назнача на щат , но поради липса за сега на обособено работно място сметнах да използвам услугите на счетоводна фирма.
Другото, което ме кара да използвам услугите на фирма с определен минимален персонал е информираността им и актуалността на изискванията към работата ми.
В първите ми писания по темата разменихме остри думи с ФАКТОРИТЕ тук .Но винаги до сега сериозните ми запознанства и приятелства са започвали така.
Ние потребителите на Вашите услуги и самите Вие седим и работим на една маса, но от различните и страни.И за да можем да продължим да работим и съществуваме ,трябва да работим заедно.Ние да произвеждаме продаваеми продукти да ги продаваме успешно, а вие да осчетоводявате.Въпроса за цената на труда на счетоводителя не е по - различен от този на другите специалности.
Вие добре знаете, че цената на една стока е тази, за която можете да я продадете.Реалността на Вашата цена ще Ви донесе успех, който искренно желая.



Тема Re: Да отворим темата отново ...нови [re: hihi]  
Автор kpmm (tiri)
Публикувано30.11.03 18:38



И аз съм ПРОТИВ рекламата, но не виждам, защо атакувате личности по дискусия, която е обща за клуба. Вероятно и аз заливам клуба с реклама, ако визираш никовете. Ако пречи ... ще го променя ... няма проблеми. А може би съм и кученце ... като един Шаро ... дето се разхожда из мненията.
Всичко е субективно и сигурно не може да има ясна граница. Ето Георги го "кефи" една определена счетоводна къща (не знам дали рекламната кампания или отговорите), на мен ми харесват други хора от клуба ... Ако има реклама - тя трябва да се извежда в отделни теми, за да не пречи на останалите въпроси, но как ще се процедира с реклама, когато е преплетена с отговорите на въпроси ... ще трябва пак модераторите да преценяват ... и тогава пак ще се намери някой да ги обвинява за една или друга тема ... затова не искам да има реклама ... за да няма спорове ...

Колкото до единните цени - нямам нищо против минимални такива. Но темата е доста спорна и сложна ... та не вярвам да излезе нещо.

... без реклама зле ... с реклама ... пак ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.